Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit érdemes tennem annak...

Mit érdemes tennem annak érdekében, hogy a 40-50-es éveimre már komoly vagyonnal rendelkezdhessek?

Figyelt kérdés

Szeretném előre leszögezni, hogy a szexista, önmagukat hihetetlenül humoros embereknek vélő személyek ostobasághulláma egyáltalán nem foglalkoztat.


Jelenleg a tizenötödik életévemben járok, a gyengébbik nemet képviselem. Gyerekes elképzelésnek tűnhet, de komolyan tenni szeretnék annak érdekében, hogy negyven éves koromra jelentős vagyonnal rendelkezzek.

Hozzátartozói részről nem számíthatok hatalmas anyagi támogatásra, talán apám örökségéből kapnék 1-2 millió forintot, minimum húsz év múlva. Persze, a céljaimat nézve ez édes kevés.

Olyan munkára lesz szükségem, ahol húsz év alatt szert tehetek 100 millió forint megtakarított pénzre, ami azért nem olyan kis pénz. Számításaim szerint ehhez bruttó 700k kellene (az alapvető költségek mellett - albérlet, táplálék, háztartási kütyük, stb. - ezeket is beleszámoltam), úgyhogy a külföldi munka is magától értetődőnek tűnik a céljaim eléréséhez.

Azt viszont nem tudom, hogy milyen munka és milyen végzettség kellene ahhoz, hogy hétszázezres fizetéseket kapjak havonta. Köszönöm, a prostitúció ki van zárva.

Sajnos a matematikához és egyéb reál tárgyakhoz nem fog az agyam, így egy nagyvállalat üzleti részlegén sem tudnék könnyen boldogulni. Az idegennyelvek tanulásának elsajátítása viszont nem okoz gondot. Gyenge fizikummal rendelkező lány vagyok, természetből adódóan szörnyű az állóképességem (idővel szeretnék ezen is változtatni).

Sajnos jelentéktelen, a megélhetéshez kifejezetten gyatra tehetségeim vannak, ezekre nehezen alapozhatnám a jövőm.

Viszont érdekelne, hogy mennyire és milyen helyen kell kidolgoznom a beleimet annak érdekében, hogy közelebb kerülhessek a céljaimhoz. Melyik országban kell elhelyezkednem, és ott milyen végzettségekkel érdemes belevágnom az életbe? Nagyon elérhetetlenek ezek a vágyálmok?



2017. júl. 8. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:

"természetből adódóan szörnyű az állóképességem" :"""D Wut? Istenem de jót röhögtem ezen.


Amúgy meg... az idegennyelvekben hatalmas potenciál van, szóval erre már kezdhetsz is alapozni. Bár ha nem beszélsz legalább 3-4 nyelvet, akkor szerintem eléggé el vagy vágva a komoly kereseti lehetőségektől. A beszélt nyelvek persze abszolút felső szinten kellenek.

2017. júl. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Vérszegénység. Tíz perc futás után ájulok.


És milyen nyelveket érdemes most tanulni? Angol, német, spanyol? Vagy az utóbbi helyett valami másra nagyobb szükség lehet? Orosz esetleg?

2017. júl. 8. 21:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Angolt és németet nem érdemes tanulni. Azokat tudni kell :D De legalább az egyiket. Ez mellé kell még valami. A spanyol és az orosz megfelelő tolmácsnak, de ugyanígy bármelyik szláv nyelv kelendő, mivel rengeteg multivállalat van. Ha meg bevállalós vagy, akkor ott vannak az ázsiai nyelvek. Véleményem szerint azok fogják a legtöbbet érni (ha nem érik már most).


Ergo, ha nagyon pofás kis karrierember szeretnél lenni ezen a pályán: magyar, angol/német, egy szláv, egy ázsiai nyelv. Innentől kezdve tiéd a világ. A fizetésed meg bőven 700 bruttó felett fog ugrálni.

2017. júl. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem könnyű tolmácsként folyamatos munkát találni. Az óradíj magas, de éves szintre vetítve nem annyira jó a helyzet, mert nem mindig van munka. Nem találkoztam még milliomos tolmáccsal.

Sokszor nem kell tolmács, mert az orosz, arab, török partnerek is tudnak angolul. Francia cégnél dolgozom, előtte izraelinél, de mindenhol angolul kommunikáltak az vezetők.


Azt nem értem: hogy jött ki neked 20 év alatt százmillió bruttó 700ezerből? Az havi 465500ft. Nekem ez sehogy nem jön ki a megélhetési költségek levonásával.

Én bruttó 900 ezer felett keresek, de 7 év alatt csak 25 milliót tudtam félre tenni.

2017. júl. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!