Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyes emberek miert nem...

Egyes emberek miert nem akarnak a szakmajukban elhelyezkedni, csomo olyat ismerek aki meg se probalja inkabb azonnal megy a gyarba?

Figyelt kérdés
egy ismerosom is most vegzett a sulival, pek cukrasz szakmaja van, meg se probalt vele elhelyezkedni hanem azonnal elment egy gyarba melozni 3 muszakba, ez igy miert jo neki??? pedig jo szakmaja van, csak jobb lenne abban dolgozni mint a gyarban.

2017. júl. 10. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A magasabb fizetés reményében. J
2017. júl. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

lehet volt valami ismerőse a gyárban, azonnal felvették, kap pénzt.


Nem is kellett jelentkeznie úgymond.


Aztán majd meglátja milyen és lehet lelép onnan.

2017. júl. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A pénz sokszor fontosabb, mint, hogy azt csinálja az ember, amit tanult. Ráadásul sok ember nem is szereti a szakmáját. Én is cukrász vagyok, és gyűlölöm. Nem is mennék el egy sütödébe 55 fokba egész nap, ha egy gyárban csak 32 fok van és még több pénzt is kapok.
2017. júl. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem fizet annyival többet, amennyivel több macerával és stresszel jár.
2017. júl. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én pl. kívülről tuti úgy látszottam, aki nem próbál elhelyezkedni a szakmájában. Belülről meg láttam, hogy nagyon belterjes a szakma, csak kihalásos alapon vagy protekcióval lehet bekerülni, és sajnos ilyen téren nem jó helyre mentem gyakorlatra (amit ott csináltam, kb. 3 helyen csinálják Magyarországon, ahol én dolgoztam, ott nincs pénz, másik két helyre nem keresnek). Gyakorlatilag ki sem teszik netre hirdetménybe sem a munkákat, mert úgyis megvan rá a jelölt.

Akkor már inkább nem kulcsoltam senkinél, volt más irányú tapasztalatom egyetem idejéből, most legalább tűrhetően megfizetnek és normálisan bánnak velem a főnökeim. Többet keresek és jobb az atmoszféra, mint ahol régebben dolgoztam, és abban a szcénában tuti nem keresnék ennyit, mint most. De még azt is bevállaltam volna, ha lett volna normális munka.

2017. júl. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én szerettem volna egyből a szakmámban elhelyezkedni frissdiplomásként annak idején, csak nem kaptam lehetőséget, viszont a szüleim nyakán sem akartam élősködni, tehát elvállaltam olyan munkát, amire lehetőségem volt, és elkezdtem figyelni a lehetőségeket, akár munkahelyen belül. Évek kellettek hozzá, mire valahol elkezdtek komolyan venni szakmai téren is, mostanra úgy vagyok vele, hogy fizetni kell a számlákat, meg kell élni valamiből, ehhez kell egy fix meló, mellette pedig csinálom fusiban a szakmát, mert arra van lehetőségem, és megpróbálok kerülőúton, másképp érvényesülni a szakmában, ha már alkalmazottként nem akartak lehetőséget adni.


Más is lehet ezzel így, ha a számlákat fizetni kell, akkor nem ér rá az ember malmozni és várni a csodát. De biztos van olyan is, aki csak végigcsinálta a sulit, mert nem akarta félbehagyni, de közben elment a kedve, vagy közben úgy tapasztalta, hogy ezzel nem fog tudni egyből munkába állni.

2017. júl. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Annó cipőgyártónak tanultam. Cipőgyárak mamár nincsenek :(.

Mondjuk elég közel áll a cipész szakmához. Ugyan nagyon kevés a bőrcipellő, de más anyagból pl táskákat varrni érdemes lenne. Még javítani is.

Gyanítom ha folyamatosan gyakoroltam volna a varrást, kabátba cipzárcsere, vagy amire igény van.

Másképp alakult. Varrodába max kisegítőnek mennék.

Cukrász/pék? szép szakma.

Egy két infót sikerült beszereznem erről, bizony elég nehéz. Fizikailag. Mert nam csak a torta díszítésről szól.

Hanem egy hülye nagy tálcán kell bevinni a sütni valókat. ( nem az észt )

A sok torta formát. Nem egyesével...


Elég sok hasznosat leírtatok előttem, pl a szálákfizetése, önállósodni akarunk. Igen is jó dolog ha a szülői házba vagyunk még, delegyen azért saját jövedelmeünk...


Vagyis ha jobb pénzt kínálnak egy melohelyen ami nem a szakmánk, biza oda kell menni...

2017. aug. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk mert bárhová jelentkeztem kiröhögtek ,hogy dehát nincs gyakorlata hogy képzeli hogy felvesszük? nem érünk mi rá tanítgatni nekünk kész emberek kellenek ...hát kösz. De valamit meg enni kell csekkek jönnek , szóval marad a gyár ahol nem kérnek minimum 3 év gyakorlatot.
2018. márc. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!