Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondási idő alatt lehetek...

Felmondási idő alatt lehetek táppénzen?

Figyelt kérdés
Június 28.óta beteg vagyok, táppénzen vagyok.Most júl.14-én lejárt a táppénz, 17-től mehetnék dolgozni.Nem vagyok még igazán jól, sőt még ezután kell mennem szív, hasi ultrahangra, hepatológiára és egyéb vizsgálatokra.De 17-én felmondok a munkahelyemen, mert rettentően stresszes,már teljesen kikészültem bele lekileg, fizikailag is, többféle komoly betegséget begyűjtöttem.Nem akarok 1 napot sem dolgozni, mert a táppénz alatt nagyjából lelkileg megnyugodtam, próbáltam rendbe jönni, egészségileg, pihentem, stb.Ezt nem akarom újabb munkával felborítani.Van még annyi szabadságom, hogy a felmondási időt kitölti.De azt is gondolom, ha még beteg vagyok, táppénzen is lehetnék? Utána pedig kivenném a szabit.

2017. júl. 15. 09:55
 1/1 anonim ***** válasza:
Menj be, mondj fel és egyezz meg a munkaadóddal, hogy vagy nem dolgozod le vagy kiveszed a szabit és a többi nap táppénz, mert még beteg vagy. Akár belemegy, akár nem, el tudsz aztán menni táppénzre.
2017. júl. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!