Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha hosszú ideig táppénzen...

Ha hosszú ideig táppénzen vagyok és kirúgnak a felmondási idő csak a táppénz lejártát követően kezdődhet? Jól tudom?

Figyelt kérdés

Ha hosszabb ideig táppénzen vagyok (8 hónap akár) akkor ez alatt kirúghatnak meg ki is fognak rúgni. De a felmondás csak akkor lép kvázi hatályba és onnantól fogva ketyeg a felmomdási idő hogy lejárt a táppénz? Vagyis ez alatt a 8 hónap alatt tulajdonképp semmit se tehet velem a cég, mert kirúg ugyan, de 8 hónap múlva ugyanúgy ott leszek, és indul a felmondási idő?

Mely felmondási idő alatt persze megint csak megbetegedhetek és ugye a betegségben töltött idő is beleszámít a felmondási időbe…


Közös megegyezéssel persze az egész ügy lehetne tök más is de a közös megegyezéshez két fél kell.


2016. jan. 29. 08:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Táppénz alatt nem rúghatnak ki.
2016. jan. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Légy erős. Táppénz alatt kirúghatnak. Le vagy maradva pár évvel-ld Mt. 2012-es változásai. Az más kérdés hogy a felmondási idő mikor indul.
2016. jan. 29. 13:13
 3/6 anonim ***** válasza:
kirúghatnak, a kirúgás tényének közlésétől ketyeg a felmondási idő
2016. jan. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Keresőképtelenség alatt közölhető a felmondás, de a felmondási idő a keresőképtelenség lejártát követően indul el. A felmondási idő alatt is lehetsz keresőképtelen (természetesen), de az már nem tolja ki a felmondási időt, az alatt akár le is járhat.


Azért nem írtam táppénzt, mert lehet valaki úgy is keresőképtelen, hogy nem jogosult táppénzre. A törvény keresőképtelenséget ír, nem táppénzt, pontosan hasonlók miatt.

2016. jan. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor jól tudtam. lejár a 8 hónap és akkortól ketyeg a felmondási idő, melyet persze 1-2 napos kihagyást követően 100%-ban betegen töltök majd.
2016. jan. 30. 09:29
 6/6 A kérdező kommentje:

" kirúgás tényének közlésétől ketyeg a felmondási idő"


Ez nem így van.

2016. jan. 30. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!