Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy nincs túltermelés ilyen...

Hogy nincs túltermelés ilyen darabszám mellett?

Figyelt kérdés
Kontaktlencsegyárban dolgozom, és azt tudni kell, hogy összesen 12 gép van. Egy gépen körülbelül napi 35-47 ezer lencse megy át. Vagyis inkább úgy fogalmaznék, hogy egy műszak alatt gyártunk ennyit, és két műszakban dolgozunk, tehát napi szinten kétszer annyi jut egy gépre, mint amennyit írtam. Kivételes esetekben kicsit kevesebb, de ez nem túl gyakori. Úgy durván napi 1 millió lencsével kell számolni. Ilyen mennyiség mellett hogy nincs túltermelés? Már több, mint 10 éve megy a gyár, és nem csak mi gyártunk kontaktlencséket... Elképzelhető, hogy kidobálják ezeknek nagyrészét valami okból?

2017. júl. 18. 20:24
 1/8 Dzseri ***** válasza:
100%

kik dobálják ki? a gyár? erősen kétlem

gondolom van export is


egy profitorientált cég nem gyárt feleslegesen

energia, nyersanyag, amortizáció, munkabér stb.

2017. júl. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nyilván van, de napi 1 millió darab mellett még így is fenn áll a túltermelés gyanúja, nagyon sokallom. Főleg, hogy sok más cég is gyárt kontaktlencsét.
2017. júl. 18. 20:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem a gyár vagy a véghasználó, inkább a köztes elemek dobhatják ki.


Napi lencsét gyártotok? Vagy mindenfajtát?

Félmillió pár naponta mindenképp soknak tűnik. Azt el tudom képzelni, hogy van félmillió ember Magyarországon, aki több-kevesebb rendszerességgel hord lencsét, de nem mindenki hord napit, illetve aki napit hord, az kifejezetten nem azért, hogy mindennap használjon, hiszen ahhoz drága.

Annyit tudok mondani, hogy az optika, ahova járok (egyik legnagyobb, de néven nem nevezem), nagyon lazán bánik a próbalencse fogalmával. Először is havi lencséket használnak próbának, másodszor kidobják, miután kipróbáltad. Sőt, nekem volt olyan, hogy csak negyeddel kisebb dioptriájú volt nekik kibontva, ezért odaadta azt, de 20 másodperccel, miután betettem, mégis kibontott egy megfelelő dioptriájút, így a másikat kiszedtem, és kuka. Szóval így dobálják ott a havi lencséket... Az is elképzelhető, hogy lejár, és azért dobják ki - ők innen a kibontott lencsék közül, a viszonteladók pedig a teljes dobozt. Két-három év lejárati idő szokott rajta lenni, ami soknak tűnik, ugyanakkor lencséből is sokfajta van, dioptria is negyedesével megy fölfele, lefele. Illetve ehhez az egészhez még annyit tudok hozzátenni, hogy az én optikámban 6-os (azt hiszem) fölött nem tartanak, csak rendelésre hozzák.

2017. júl. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokfajta kontaktlencse van + sokfajta dioptria. Gondolom, mindegyik kombinációból inkább túlgyártanak, mert a tömeggyártás az eladási árhoz viszonyítva nem drága. Jobb többet gyártani, mint kéne, mint kevesebbet.
2017. júl. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Minden fajta lencsét gyártunk, sokféle erősségben. Köszönöm a válaszokat, így már azért kicsit átláthatóbb :)
2017. júl. 18. 21:27
 6/8 anonim ***** válasza:

2 hete rendeltem meg a lencséimet és azt mondták, 4-5 hét, mire megkapom. Sokallom, mág akkor is, ha multifokális Szóval ezek szerint még el is vagytok havazva :)

De ha tudsz nekem gyorsabban szerezni, vevö vagyok rá :)

2017. júl. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Gyorsabban nem tudok szerezni, max olcsóbban :D
2017. júl. 19. 09:56
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát én lámpagyárban dolgoztam, ott egy év alatt 2,5 de volt hogy 3 millió IPARI lámpát is összeszereltek!

Soha nem értettem hogy hova kell ennyi ipari lámpa,ennyi gyár vagy iroda nem nyílik hogy ennyire keljen, lámpát meg aztán tényleg sok helyen gyártanak, itt Magyarországon 2 helyen is még pluszba és valamelyik 5000 főt foglalkoztat. Nem értem én sem nyugi, de hát azért 7 milliárdan vagyunk, az áram meg szinte Amerikát kivéve mindenhol ugyan az, így megy a nagyvilágba.

2017. okt. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!