Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért dolgoznak ennyire...

Miért dolgoznak ennyire drágán a szakemberek?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, altalanossagban foglalkoztat a kérdés. Minden apróságért tobb száz ezer forintok, a legtöbb szakember fel sem veszi a telefont, félkész hátrahagyott munka stb.


Ezt latom mindenhol. Es szerintem alaptalan, legalabbis az esetek túlnyomó részében az ár-értek arany köszönőviszonyban sincs egymással.


Szerintetek?


Szakemberek esetleg?peldaul autószerelő vagy festő ?:)



2017. júl. 20. 23:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok kompetens a témában, de azt látom, hogy a nagy részük kiment nyugatra, ahol jóval többet tudnak keresni, mint itt. Aki itt maradt, annak egy bizonyos része szélhámos, mások meg egyszerűen trehány, lusta, nem odafigyelő emberek. Persze normálisak is akadnak, csak azokat már nem nagyon lehet elérni ,mert be vannak táblázva teljesen. És az alja munkaerő is simán elkéri a normál ár többszörösét, mivel nem lesz más, aki megcsinálja, kevés a versenytárs, kezd monopol helyzet kialakulni sok esetben
2017. júl. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, lehetséges, hogy kívülről apróságnak tűnik, de szakértelmi szempontból iszonyú munka áll mögötte, és (főleg ha teljesítményalapú a fizetség) elképzelhető hogy sokkal nagyobb a probléma annál, mint amekkorát te észrevettél, és rengeteg munkába kerül a kijavítása. A szerelőnek is meg kell élni valamiből, a munkadíjon felül van nála anyagköltség, bevizsgálás, szakvélemény-kikérés, mert mindent azért ő sem tudhat, és még sorolhatnám. Annyi pénzt kér el a munkájáért, amennyi a megélhetéséhez kell, én legalábbis még nem láttam csiliomos szerelőket. És ha rajta kívül nincs más hozzáértő a szakmában, akkor lesz is igény a munkájára.


A másik véglet, hogy valami mekkmester összetákolja neked párezerért, aztán 1 hét múlva szét is esik a cuccos, viheted megint összetákoltatni párezerért, aztán megint és megint és megint...

Na melyik éri meg jobban?


A csalókat, lehúzókat ne keverjük ide, az a bűnügyi kategória.

2017. júl. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Muszáj megszólalnom, mert kétirányú a dolog. Én bőrdíszműves vagyok, de tönkrement a vállalkozásom, pedig szépen, gyorsan, és olcsón dolgoztam. Csak a vevők többsége még 500 forintból is alkudni akart 200-at. Ezt meguntam, és ha újra dolgozni kezdek, akkor a munkámnak meg lesz az ára.

Ha kell, annyi, ha sok, akkor nem kell megrendelni.

2017. júl. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Asztalos vagyok, most csinálok egy konyhát, 350.000 az anyagár, 4hét melóm van vele egyedül, 100.000munkadíjat tettem rá, és folyamatosan alkudozik a vevő...
2017. júl. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mert megfizetik azért, a kutya nem menne be hozzá, nem lenne rá kereslet akkor majd lejjebb tornászná az árakat, vagy becsukná a boltot.

Varrónő pl. 1500 ft-ért varrja fel a nadrág szárát, 5 perces munka. Ennél többet is szeretnél, már annyit kér, hogy azon az áron új nadrágot kapsz, veszel kettőt is akcióban. Mégis annyi munkája van némelyiknek, hogy ki se lát belőle.

2017. júl. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

Ha nem akarod megfizetni ,drágállod ,akkor csináld meg magad,ennyire egyszerű a dolog, hiszen semmiség bagatel az a meló amit a szakember végez ugyebár. Neki lehet állni!


Ha meg lusta vagy hozzá ,vagy nem értesz hozzá ,akkor fizesd meg az árát,amiből a mester meg tud rendesen élni és nem kell külföldre mennie,hogy eltartsa magát és a családját. Érdekes ugyanezek az emberek nem kérdezik miért kerül a 10 dollárért legyártott telefonjuk 200 ezer ft-ba.

2017. júl. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az a vállalkozó, aki úgy árazza be a szolgáltatásait, hogy éppen az anyagár fölé lő, az nagyon gyorsan le fogja húzni a rolót.

Ha elkérhet valaki 100 ezer munkadíjat, mert nem találnál te sem olcsóbban embert, akkor miért ne kérné el azt az árat? Nem szeretetszolgálatról, hanem profitot termelni vágyó emberről beszélünk.


Egyébként ezen kívül két okot is tudnék mondani:

- Baromira nincsenek már ilyen szakmunkások. És egyszerűen nem értem miért. Nekem mindig jók voltak az iskolai eredményeim, egyetemre mentem és van egy jól fizető állásom és keresett szakmám, de ha nem lett volna ilyen lehetőségem, akkor egyből húztam volna festőnek, vízszerelőnek, stb-nek. Brutális kereslet van rájuk, ezt más miért nem veszi észre? Ha az ember beletanul a szakmába, akkor egyéni vállalkozóként egész tisztes jövedelmet lehet összeszedni belőle.

- Sokszor az emberek nagyon rosszul becsülik meg az anyagköltségeket. Azt hiszik, hogy egy szekrénysorhoz csak pár deszka kell, az meg maximum 10 ezer forint, aztán meg a nagy fenét.

2017. júl. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyszerű. Kereset kínálat. A jó szakemberek kimentek kulfoldre. Itthon már kevesen vannak. Mivel látják hogy van igény a munkajukra így többet is kérnek. Viszont az értelmes munkaerő kulfoldon van , itthon többnyire csak a kókerek vannak
2017. júl. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A példáidból kiindulva:

Elviszed a kocsid egy fékbetét cserére. Alapjában véve nem egy hosszadalmas munka, de ebben is benne van a szívás-faktor(szerelők más kifejezést használnak, de azt nem engedi a GYK szabályzat.) Elég, ha csak egy pár csavar berohadt. Azt kivarázsolni nem 10 perc. Ha abból indulunk ki, hogy szakemberről van szó, aki óradíjban dolgozik, és ha bári gond van visszamehetsz hozzá, art adott számlát, akkor egy ilyen 30perces, 1 órás szívást nem számol fel külön, mert az még egy munkaóra lenne, amennyiért már te sem hagynád ott szervízelni a kocsit. Így az óradíjakat úgy alakítják, hogy ha 30 perc alatt meg tudja csinálni a munkát, akkor is megérje, és ha két órát szív vele, akkor se dolgozzon teljesen ingyen.


A vizes ember: ha bejön mondjuk egy olyan munka, mint egy vezeték csere szaniterek kiépítésével, akkor nem tud vállalni nálad egy WC tartály cserét, vagy szifon ccserét, ami normál esetben tényleg nem nagy munka, de jártm én is úgy, hogy egy tartály-csere két óra hosszáig tartott, mert nem illett a felfüggesztéshez, de még a falhoz sem, és fűrészelgethettem, toldoztam-foldoztam, mire úgy-ahogy passzentos lett. Egy ilyen piszlicsári munkáért ha elkérsz hatezret kiszállással, az sokank tűnik, de lehet, hogy utána 3-4 napig semmi. Így inkább mindenki a 1-2 hétig tartó nagy munkákban érdekelt, ahol megkapja a 100-150 ezrét, már ha megkapja, mert jellemző, hogy a megbízó kitalál ezt-azt, hogy visszafogja a megalkudott díjat. (ezért is kell minden anyagbeszerzés után elszámolni, ha nem pár tízezerről van szó, és csak az után folytatni a munkát, ha az anyag ára rendezve van.)

A festőtől sem kell sajnálni a pénzt. Fesd ki egyszer a lakásod, majd nézd meg, hogy csinálja egy szaki. Azt a különbséget kell megfizetni.

Az abbahagyott munkák meg a felelőtlenül mindent bevállaló kóklerekre jellemzők. Akinek nem fontos a jó hírnév, mert háromból lesz mindig kettő, ahol jó munkát végez, és azok majd ajánlják tovább.

2017. júl. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!