Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ausztriai autószerelő műhelyek...

Ausztriai autószerelő műhelyekben milyen körülmények között dolgoznak a szakemberek? Van különbség a magyarországi és ausztriai szervizek között?

Figyelt kérdés
2015. jan. 6. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Márkaszervizek területén a hazai állapotokat is próbálták javítani a gyártók, tehát egy osztrák Mazda meg magyar Mazda szervíz között lehet, hogy nem lesz akkora differencia - ugyanolyan jól felszerelt mindkettő és a szakik is viszonylag értenek hozzá. A márkafüggetlen szervizeken meg nehéz átlátni - ott is meg itthon is van olyan, aki egy-egy márkában vgy típusban ász, meg olyan is, aki kutyütő. De e téren azért talán nagyobb előnyük van az osztrákoknak.
2015. jan. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Te a szakmában dolgozol??
2015. jan. 6. 15:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Mondhatni, a közelében, s voltam már egy-két szervizben itthon is meg ott is. De nem autószerelő vagyok, ha erre gondolsz.
2015. jan. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem baj attól függetlenül értékes a hozzászólásod! :)

Hátha lesz esetleg olyan választ adó is aki esetleg ott dolgozik autószervizben.

2015. jan. 6. 16:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Annyi biztosat tudok, hogy drágábbak (magasabbak a munkabérek, a rezsióradíj). Az már magánvélemény, hogy nem feltétlenül jobbak. Talán a márkaszervizek jobbak, de ebben sem vagyok teljesen biztos. Osztrák fórumokon kell utána olvasni, hogy melyik műhelyről, cégről mit írnak az ügyfelek.
2015. jan. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Én Ausztriában élek és sajnos volt pár olyan eset, amikor itt kellett javíttatnom a "drágámat". Tapasztalatom szerint az osztrák szerviz jóval drágább, mint otthon, illetve az a különbség, hogy itt mindent újra cserélnek. Itt nincs olyan, hogy megnézzük a sufniban, hogy van-e alkatrész.
2015. jan. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen ez nem mindegy.... Itthon sok helyen megy a kókányolás orrba szájba és a használt alkatrészek beépítése! Pályakezdőként én is Ausztria irányába kacsingatok a szakmával hátha sikerülni fog valahova. Itthon nem látok jövőt az autószerelésbe... Ritka a jó hely de oda is csak kihalásos alapon lehet bejutni illetve 30 év szakmai tapasztalattal.
2015. jan. 7. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!