Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti hogy döntenétek? Szeretnék...

Ti hogy döntenétek? Szeretnék jó döntést hozni, de nem tudom mi lenne a legjobb. Volt aki még baba előtt váltott? Jól döntöttetek vagy megbántátok?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy picit több, mint 2 éve vagyok a mosatni munkahelyemen, ami unalmas, 12 óra. Közben rájöttünk, hogy babát is szeretnènk és próbàlkozunk is már 4 hónapja, de eddig semmi. Hirtelen megkeresett egy ismrősöm egy állással, ahol pörgés lenne, csak 9 óta stb. A pénz kb mindkét helyen ugyanannyi lenne, talán az új helyen picivel több. Hamarosan megyek próbanapra... Viszont belegondoltam abba, ha itt maradok a helyemen és mondjuk a baba nem sikerül, akkor nem tudom hogy fogom bírni tovább, mert unalmas, de az is benne van a pakliban, hogy az új helyen meg hamar összejönne.
2017. júl. 26. 11:58
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve az új helyen emberek között lennék, mert itt többnyire egyedül vagyok. Igazàból a 2 munka teljesen ellentéte a másiknak, itt nincs pörgés, ott meg állítólag nagyon, azt se tudom terhesség alatt azt tudnán-e majd csinálni...
2017. júl. 26. 12:04
 2/5 anonim ***** válasza:
én maradnék,nem szeretek pörögni :)
2017. júl. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha állást változtatsz, akkor illik 1-2 évig ott dolgozni, míg szülés miatt évekre elvonulsz. Természetesen ha pár hónap után közlöd, hogy terhes vagy, betegállományba (majd CSED-re, GYED-re, GYES-re) vonulsz, akkor sem tehetnek semmit, de esélyes, hogy amikor visszajössz, rövid úton kirúgnak.

Szóval a döntést úgy kéne meghozni, hogy

1. vagy egy évre eltolni a baba-projektet és állást változtatni;

2. vagy maradni és próbálkozni (persze lehet, hogy így sem jön össze évekig).


Én a helyedben leginkább aszerint döntenék, hogy melyik lenne inkább családbarát állás. Mert ugye, onnantól, hogy visszamész dolgozni, 6-8 évig ez nagyon fontos szempont lesz.

2017. júl. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Kedves 2-es, igazából egyik se olyan munka, ahova baba után visszamennék vagy ha vissza is mennék nem hinnèm, hogy hosszú időre, mert mindkét helyen kell hétvégén is dolgozni, a férjem meg szabad akkor mindig. Mondjuk az új helyen lenne fizetett szabadságom is.

2017. júl. 26. 12:26
 5/5 A kérdező kommentje:

Meg nagyon sok múlik majd azon milyen lesz a próbanap, mennyire tetszik majd a másik állás, kollégák milyenek lesznek stb.

Ha nagyon fog tetszeni, akkor biztos könnyebben döntenék, de ha nem akkor egy másik rosszra nem szeretnék váltani.

2017. júl. 26. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!