Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Biciklimen szeretném beállítan...

Davyd9206 kérdése:

Biciklimen szeretném beállítani a hátsó váltott de sajnos eddig csak félig meddig tudtam beállítani mi legjobb megoldás problémára?

Figyelt kérdés

Shimano Tourney (RD-TX800) MTB hátsó váltó van L H csavarokat beállítottam nem löki le a láncot nem esik be se vázhoz se a kerékhez de váltani egyáltalán nem tudok rendesen


Számtalan videót megnéztem már de nem jövök rá a dologra,


Nekem már nincs első váltóm, egy fogas keres hajtásom van csak.



Sajnos nálam fordítva van valahogy a váltó működése,

Pl: 3/7 úgy tudom állítom a kormány hogy 1 és sajnos ebbe is kell hagyni de nagyon sokat kell tekerni(jó hogy sportolok) és bírom tekerni, de néha rossz már



1-6 köz darál ugrál a lánc..


Közelbe nincs bicikli szerviz és olyan aki értene a bicikli szereléshez


2016. júl. 18. 14:25
 1/1 Wadmalac ***** válasza:

Lógasd fel a nyereggel valahova, tekerd a pedált váltás közben. A bowdenház végén a váltón az állítócsavart tekerd be ütközésig, ezzel lelalzítos a bowdent. Kezdd a legkisebb lánckeréken, váltókaron a legmagasabb fokozat ez. Kattints egyet fel, addíg feszítsd a bowdent, amíg fellép a második lánckerékre.

Nézd meg hátulról, a láncnak pont függőlegesen illene futnia a lánckerék és a váltógörgő közt. Ha nem, finomíts a beállításon.

Menj végig az összes fokozaton, mindegyiken ellenőrizd így.

Aztán menj végig egyenként ugyanígy az ellenkező irányban.

Kis gyakorlás és ráérzel.


Ha így sem sikerül, akkor vagy szorul a bowden kosz miatt, vagy a váltó, vagy más baj van.

2016. júl. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!