Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek melyik munkarend...

Szerintetek melyik munkarend a legjobb?

Figyelt kérdés

Eddig 2 műszakos voltam, 12 órában nappal, éjszaka, szabadnap forgóban (vagy összevissza, de ez volt az alaprend).

Hamarosan 8 órában leszek, egyrészt várom is, de vannak, amik miatt ez jobb.

Pl.:

Műszakban:

+ vannak szabad hétköznapjaim, amikor mehetek vásárolni, ügyet intézni.

+ műszakpótlék, több pénz

+ nem kell mindennap 5-kor kelnem

+ több a szabad nappalom, mivel a munkaidő fele éjszaka van és egyben többet lehúzok

+ éjszaka kevesebb a munka

- összevissza alszom, eszem

- keveset vagyok a párommal

- hétvégén is sokszor dolgozom


8 órában:

+ nappal fent vagyok, éjjel alszom

+ a hétvégék tervezhetően szabadok

+ nem váltok senkit, nem kell más miatt esetleg korábban mennem, tovább maradnom

- mindennap korán kell kelni, munkába menni

- egy percet nem lehetek egyedül itthon

- nincs szabad hétköznap, amikor nyitva vannak a boltok, irodák, stb.

- kevesebb pénz



2012. jún. 26. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Kb. ugyanezeket írtam volna én is, nem is tudok mit hozzátenni. :)
2012. jún. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nemtudom, én 8 óránál többet nem tudnék dolgozni sztem, bár még sosem próbáltam :D

én 8 órás vagyok, fél 7re megyek, de ált. délben már itthon vagyok, de persze akkor is 8at fizetnek. nekem ez a jó, nem cserélném el semmire, még több pénzért sem sztem :D de ahogy így leírtad, a 12 órás jobb

2012. jún. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A 12 oras muszak. Csak az a baj, hogy hosszu kipirni
2012. jún. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez relatív. Attól függ, hogy milyenek a körülményeid.

Nekem gyerekem van, akit oviba kell cipelni, és onnan haza is kell valahogy keverednie. Szülői értekezletek, éjszakára nem hagyhatom egyedül stb.

Tehát, én biztosan nem váltanék a mostaniról, még akkor sem, ha keveset keresek.

A testvérem is így járt, amíg kicsi volt a gyereke. Most már ráér, semmi dolga, senkinek nem tartozik felelősséggel. Bevállalta a 3 műszakot, csak az éjszakást nehezen bírja, mivel évtizedekig nem volt erre beállítva a szervezete. Ő menet közben is alszik ilyenkor, és bizony az egészségén is megérzi ezt a totális biológiai ritmusváltást, amihez én csak halkan hozzáfűzném: emberiség elleni merényletnek tartom:)

2012. júl. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!