Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen kilátása lehet Magyaror...

Milyen kilátása lehet Magyarországon egy határon túl végzett orvoshallgatónak?

Figyelt kérdés
Barátnőm a Marosvásárhelyi Orvosi Egyetemen tanul éppen, fontos megemlíteni, hogy román nyelven. Amúgy komolyan veszi a tanulást, eddig nincsen elmaradt tárgya. Ha egyből végzés után (tehát rezi vizsga meg minden nélkül) áttelepülne ide (magyarországi vidéki nagyváros), és elismertetnénk a diplomáját az Oktatási Hivatallal, milyen kilátások vannak az elhelyezkedésre?

2017. júl. 27. 00:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Érdeklődj hivatalos személyektől az ügyben. Többet fog segíteni, mint random válaszok.
2017. júl. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én inkább Németországba vagy Angliába települnék..de lenne persze csak hát nem fog olyan sokat keresni mint mondjuk ott mert ő csak egy angol v német nyelvvizsga kell hozzá..és elfogadják kint a magyar oklevelet is.
2017. júl. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*a Román oklevelet is. UI:Ez az én véleményem volt utolsó voltam.
2017. júl. 27. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem akarunk kiköltözni Németbe/Angolba...itt képzeljük el a jövőt. Az ilyen jellegű válaszokat a továbbiakban kérném mellőzni. Köszi!
2017. júl. 27. 01:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nem-e lesz hamarosan jobb Romániában orvosnak lenni, mint itt... 😃 Elgondolkodtató.
2017. júl. 27. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A mostani Nők Lapjában van cikk,hogy mekkora orvoshiany van Magyarországon !!!
2017. júl. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És szerinted mért van akkora hiány? Mert nem megfizetett azért... Magyarországon nem csak az átlag munkás nem keres normális összeget, a diplomázott munkásoknak sem jut annyi amennyit valójában érdemelne. Ha külföldön elmegyek takarítónak 2400euro üti a markomat. Ha itt maradok és folytatom óvónőként 1400lej, ami akkor sem lenne emberséges ha euroban kapnám a kezembe. És itt most lehet jönni azzal hogy a zsemlémért nem eurot adok, DE pont hogy azt adok. Romániani fizetés, auros árak. Ezzel a szakmával, amivel egyetemem van, a fővárosban felkopna az állam.
2017. júl. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*ha nem lett volna teljesen tiszta, Romániában keztem erdélyiként, majd kiköltöztem ahogyan az említett orvashallgató is tervezi. Mit ne mondjak, igazából egy kutya mind a két ország. Meglopott és átlag ember számára nem élvezet benne élni.
2017. júl. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!