Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ki tud tanácsot adni az adott...

Ki tud tanácsot adni az adott témával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Szóval, arról lenne szó, hogy szeretnék dolgozni nagyon-nagyon, de ahová eddig pályáztam, oda nem vettek fel. Számos helyre leadtam már a jelentkezésem, voltam már állásinterjúkon, próbanapokon, de nem sikerült elérnem, hogy a munkámmal hozzájáruljak a cég további fejlődéséhez. Arra lennék kìváncsi, hogy mi kell ahhoz, hogy valaki sikeres felvételt nyerjen? Mi kell ahhoz, hogy a rengeteg jelentkező közül, rám essen a választás? Aki tud a témával kapcsolatban hasznos tippeket adni, az nyugodtan ìrja meg. A válaszokat előre is, köszönöm. :)
2017. aug. 7. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Egy belső ember aki beajánl. Ez máshogy nem működik!
2017. aug. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vesd rá magad a pszichológiai témájú könyvekre/videókra. Különösen a munkapszichológia részre. Olyan dolgokat fogsz megtudni, amit nem gondoltál volna.
2017. aug. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

olyan különleges tudás kell, amire a cégnek szüksége van.

mögöttem elég sok év munkatapasztalat áll, és sok helyen dolgoztam, sokat pályáztam.

nos, tudom magamról, hogy nagyon jó munkaerő vagyok. ezt minden szerénytelenség nélkül állíthatom.

van olyan tudásom, ami különleges, de ha nem ezekkel pályáztam, akkor sehova sem vettek föl. vagy szinte sehova. speciális tudásom miatt pedig volt olyan, hogy egyszerre 4 helyre is fölvettek, 1 hét alatt. pedig ugyanaz az ember vagyok, és a többi munkát is ugyanolyan jól tudtam volna csinálni. egyszerűen nem lehet tudni, mit vár el az interjúztató. általában rossz emberek ülnek a HR-es székben, tapasztalatlan huszonévesek, és ők döntenek mások sorsáról. ha viszont különleges tudásod van, bármennyire is ellenszenves vagy az ostoba HR-es libáknak, akkor is muszáj lesz felvenniük, mert valakinek el kell végeznie a munkát.

2017. aug. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2017. aug. 7. 21:22
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Meggyőzően, profi módon kell hazudozni, - mert tisztességes úton nem érsz el semmit ITT!

- Te bármire képes vagy a cégért, - éjjel negyed kettőkor hajlandó vagy túlórázni ingyen az Oktogon kellős közepén. A fejlődésre akkora az igényed, hogy a főnökeid gépei hat-nyolc generációval vannak lemaradva a tied mögött, pedig a jelenleg aktuális gépeddel alapvetően csak txt-fájlokat olvasgatsz. A csapatszellem akkora benned, hogy egy stadionnyi embert is szívesen vendégül látsz - zsebből, két álló héten keresztül, - ha cégérdek! Eszed ágában sincs családot alapítani, - még azt is vállalod, hogy öngondoskodásból derékig fogod magad eltemettetni, hogy tudd a saját sírodat gondozni, mert annyira nem akarsz senki terhére lenni. Hat-nyolc hónapi pedig nem is kell neked, hogy fizessenek a munkádért, - kibirod egylábon állva is ezt picike időt hajléktalanként. Ha nő a fejvadász, előkapsz egy jégkrémet az interjú alatt és megkérdezed tőle - miközben a kibontását színleled - átszellemült, hatásvadász arccal, hogy "Kér egy nyalást, Kedves?"

Férfival egy kicsit kínosabb a szitu, - de a cégért BÁRMIT! Amikor Te vagy bent lényegében haza is küldhetnek mindenkit fizetett szabadságra, mert egymagad felérsz egy szakasz katonával - félgőzön is, napi 97 órában.


Szóval a fejvadászok, hr-esek ilyen "csodaparipákra" vadásznak, - lehet esélyed náluk ezzel a mentalitással, - lényeg csak annyi, hogy minimum olyan link legyél, mint ők!

2017. aug. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2017. aug. 7. 21:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Az előbbi írásomnak volt igazságtartalma, de igazából arról szólt, hogy röhögjenek az emberek, ismerjenek magukra egyesek.

De most egy véresen komoly tanácsot adok, amit tényleg építőjelleggel és komolyan teszek:

A profession.hu-n érdemes lenne szétnézned egy kicsit, számos, valóban használható dologról olvashatsz ott az általad felvetett kérdéssel összefüggésben is.

Őszintén kívánom, hogy mihamarabb érj el komoly sikert!

2017. aug. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot és a jókívánságot!
2017. aug. 7. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!