Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Postafiókra hogy adjak fel...

Postafiókra hogy adjak fel jelentkezést?

Figyelt kérdés

Van egy hirdetés, és az van megadva hogy jelentkezni "Pályakezdő" jeligével 1234 Karakószörcsök, Pf: 144


Adjam fel az önéletrajzom egy levélben erre a címre?


Pályakezdő

Karakószörcsök

Pf: 144

1234


Vagy hogyan kell? Csak ennyi van megadva. Mit értünk azalatt hogy jelige? Egyáltalán mi az a postafiók?


Köszi!


2017. aug. 10. 12:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem úgvy gondolják, ahogy írod, az önéletrajzodat egy levélben kell elküldeni. A jeligét idézőjelbe téve, a boríték előoldalára, a feladó adatai alá volt szokás írni, ezelőtt 20 évvel, mikor utoljára láttam ilyen álláshirdetést.

A postafiók az, hogy a levelet nem viszi ki a postás egy konkrét címre, hanem X postán egy postafiókban fogja várni, hogy a címzett érte menjen. Az ilyen címzettek általában naponta járnak a postára, szóval aggódni nem kell, hogy sosem kapja meg. Mondjuk manapság ez akkor is furcsa kicsit, hogy nem e-mail-ben kell jelentkezni.

2017. aug. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Na, ezért kellett volna az osztályfőnöki órákon megtanítani a borítékcímzést. Nem pedig az összes tengerentúli csatát töviról hegyire.


Nézd a jeligét tedd idézőjelbe, de mögé is írhatod a jelige szót, hogy a postabontónak is egyértelmű legyen.


Borítékra: "Pályakezdő" jelige. Lényege, hogy ne tudja boldog-boldogtalan a levelet bontogatni. A postafiók meg azt jelenti, hogy a cégnek (címzettnek) van bérelt kis fakkja a postán és az illetékes elvtárs reggelente onnan söpri ki az összes levelet és viszi a főnökségnek.


Nyugodtan címezz postafiókra, hidd el, megkapják. De ne felejtsd le a jeligét sem.

2017. aug. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Banális kérdés, de nekem még mindig nem egyértelmű hogy a feladóhoz (nevemhez) írjam hogy pályakezdő vagy a címzetthez?

2017. aug. 10. 13:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Valahol a kettő között, de mégis a feladóhoz közel, kicsit nagyobb betűkkel is akár, hogy jól elkülönüljön. Amúgy elavult az jeligés dolog egy kicsit, elég lenne csak legyártani egy adhoc gmail-fiókot: pl. palyakezdo0810@gmail.com és tényleg csak az fut be oda, aminek és akinek kell.
2017. aug. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jaj, bocs a CÍMZETT-HEZ közel, akinek küldöd, arra gondoltam, de mégis mást írtam le. :D
2017. aug. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem, sehogy, amelyik cégnek a XXI. században nincs e-mailcíme ott más bajok is vannak...
2017. aug. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!