Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi kell ahhoz, hogy zenészként...

Mi kell ahhoz, hogy zenészként kereshessem a kenyerem?

Figyelt kérdés
Hajón, étteremben, akárhol. Ez az egyetlen dolog, amihez értek valamennyire, de mindenhonnan azt hallom, hogy egy zenész éhenhal. Még akkor is, ha vendéglátózik? Ha van itt esetleg olyan, aki ezzel foglalkozik, és válaszolna is, azt megköszönném!
2017. aug. 20. 11:58
 1/4 Duenna ***** válasza:
Egy jó zenész sohasem hal éhen. A zenére mindig szüksége van az emberiségnek. A zene egy alapvető kulturális kikapcsolódási és művelődési műfaj. Ahhoz, hogy zenészként kereshesd a kenyered, el kell végezned a zeneművészeti főiskolát, tudnod kell hangszereken játszani, és énekelni. Ha ezeket már most is gyakorlod, és szereted is, és a jövődet ennek a tanulásával akarod elérni, akkor minden eshetőséged megvan arra, hogy zenészként megélj belőle.
2017. aug. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is zenész akartam lenni, ezért 10 éven át jártam zeneiskolába. Én azt vettem észre magamon, hogy itt az ember személyisége a legfontosabb dolog. Megtanulhatsz zenélni, de az kevés. Olyan személyiség kell hozzá, amely nyitott, ki kell merned fejezni önmagad, meg kell merned megélni a vágyaidat, a gondolataidat, és legyen képzelőerőd, erős fantáziád. Ugyanis csak ilyen személyiséggel fogod tudni megnyerni a közönségedet és kifejezni önmagad a zenével.


Nekem ennek a személyiségnek pont az ellentéte van. Introvertált vagyok, félek, ha ki kell állnom a közönség elé, és azt vettem észre, hogy nincs saját ötletem, amikor zenélek. Oké, ha elém raknak egy kottát, el tudom játszani, de saját ötletet nem tudok belevinni emiatt. Tehát nincs semmi olyan, ami egyedivé tenné az én játékmódomat, és ezáltal megfogná a közönséget. Az én személyiségem hátrányai leginkább akkor jöttek elő, amikor énekelni tanultam. Egyszerűen képtelen voltam arra, hogy önfeledten kiénekeljem a hangokat, ráadásul iszonyat monoton volt az éneklésem, mert nem tudtam színessé tenni. Hiába mondta az énektanárom, hogy olyan hangom van, amiből nagyon jó dolgokat lehetne kihozni, én egyszerűen lelkileg képtelen vagyok erre.


Ha te ilyen személyiségű ember vagy és tudsz is zenélni, akkor nyert ügyed van.


23/F

2017. aug. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Széles körben képzettség.

Rendszeres gyakorlás.

Fantázia.

Fejlődésre való igény.

Emberszeretet.

Rugalmasság.

2017. aug. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sokat kell gyakorolni. Nem árt a tehetség, szorgalom. Először el kell végezni a zeneiskolát. Utána a konzit, aztán egyetem. Én zenésznek készültem, de abbahagytam, mert belefásultam, és rájöttem, nem az én világom.
2017. aug. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!