Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A privát munkaadók legtöbbje...

A privát munkaadók legtöbbje igy viselkedik? Azt nézi hogy csalja le a pénzt a munkásoktól?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm akihez időnként elszokott hivni hozzájuk amikor sok a munka.Azt kiszokta fizetni.Ami nem tetszik és legutóbbi alkalommal sértőnek is éreztem,hogy lecsalt 15percet,mondta is, hogy a 15 percet nem számolja el,és már nem először.Már van igy néhány plusz órám nála,ami nincs elszámolva.Igaz szokott néha plusszba adni egy üveg paradicsomot vagy valamit, de azt nem kérem, meg azt nem is munkadijként adja.Kifejezetetten jól állnak anyagilag,nyaralójuk is van az se vágná földhöz ha dupla annyi lenne az órabérem-igy se nagyon sok.Meg azt nagyon tudja számolni.A volt munkaadóm is sajnálta a fizetést felkerekiteni 150 forinttal,inkább kicentizte.Haragudtunk is a munkatársnőmmel.Szabadnapokat is alig adott,ünnepeken dolgoztatott,de nem fizetett érte többet ha kellett nap pluszban egymást kellett helyettesiteni ami idővel már fárasztó volt.Sok helyen a teljes utiköltséget se állják.

2017. aug. 23. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Válassz másik munkahelyet!
2017. aug. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

Kedves Kérdező!


Amíg Mo. az EU tagja, a munkaerő szabadon áramolhat.


Miért nem keresel egy olyan munkahelyet, ahol a túlórát nem paradicsomkonzervben fizetik?

2017. aug. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Maszek az maszek. Kevés olyanról hallottam : Kifizeti a normális bért neki.

Ebből kifolyólag nem is merek / mernek kicsit több órabért kérni. Nem adnának! :(.

Mert nem bírja el a bidzsé..

Hogy tudom sajnálni őket! Mindjárt sírok.

Szomorú hogy máshol is ez van. Azt hittem csak ahol én lakok ilyenek...

2017. aug. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos sok helyen ez van, főleg Magyarországon, érdemes új hely után nézni.

Nálunk a munkahelyen (versenyszféra, magyar cég) a tulajdonosok céges BMW-vel járnak, fejenként éves szinten 50 milliós osztalékot kapnak a havi több százezres fizetésük mellé. A rendszergazda valamelyik tulaj rokona, nem ért semmihez, kb. azt se tudja hogy kell bekapcsolni a gépet, egész nap Fb-ozik és megkapja a kemény fizetését. Emellett akik "benyaltak" a tulajnak, azok új telefont, új laptopot kapnak mikor a régit megunják, természetesen magáncélra is nyugodtan használhatják. Emellett akiket bírnak a főnökök, azok hó elején megkapják a fizetésük mellé a kis borítékot pénzzel megtömve.

Aki új vagy "csak dolgozni" jár be, az kapja az éhbért, dolgozhat a "kis kedvencek" helyett is.

2017. aug. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hogy szokták mondani?

Kinyílik a bicska a zsebembe...

Undorító.

De azt se tudnám elviselni, míg én hegesztek, vagy akármit elő állítok, addig a bevándorlók ülnek, és néznek. Jó esetben. Mert meg se akarnak mozdulni, nem ám arrébb tenni egy szalmaszálat...

2017. aug. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!