Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti szerettek/szerettetek...

Ti szerettek/szerettetek diákmunkára járni?

Figyelt kérdés

Azért nem a rendes munkát kérdem, mivel ott már többnyire azt csinálja az ember, amit szeret, amit tanult, normális fizetésért.

Diákmunkán meg...ami épp sikerül.

Én is jelenleg ezt csinálom, ugyanazon a helyen már egy éve, jó kollektíva, korrekt főnökség, fizetés, bírható munkatempó, nem is járok be sokat, mégis néha annyira nincs kedvem felkelni, bemenni, szívesebben csinálnék mást. Ez normális?


Mit dolgoztatok, és hogy viszonyultatok hozzá?


2017. szept. 2. 09:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

szerettem, jó volt a társaság, pénz tűrhető, és nem kellett megszakadni sem. azóta nem mehetek oda, elköltöztünk, elutazgatnám odáig azt a pénzt, amit megkapok, nem éri meg.

most viszont nem találok jó melót, persze a keresés is nehéz, mert 10ből 9 diákszövetkezet weboldala átláthatatlan és undorító. de a munkaadók sem normálisak sokszor: "iskola mellett végezhető munka" = 7-15 óráig, H-P, heti legalább 3 nap, kevesebb nem lehet. Hogy tudná ezt teljesíteni egy diák?

2017. szept. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Változó.


Dolgoztam autóalkatrész raktárban, ott egész nap jönni-menni kellett, jó volt a társaság, megvoltak a pihenőidők.


De dolgoztam kis gyárban is, 2x1,5 óra utazás volt alsó hangon naponta, korán kellett menni, szar körülmények, proli, buta munkatársak, tele rosszindulattal. Azt utáltam.


Ráadásul a diákmunkák pár éve röhejesen keveset, 4-500 forint/órát fizettek. És a szövetkezetek is inkább bűnszervezetek. Én akkor hagytam a fenébe az egészet, mikor hónapokig jártam egy helyre, majd 2 hétig nem voltam vizsgaidőszak miatt. És mikor újra mentem volna, a szövetkezetes csaj fennhangon közölte hogy azokat választják be akik megbízhatóan, folyamatosan tudnak menni...ami vicces annak fényében hogy előtte folyamatosan mentem és egy 3-5 fős kemény magon kívül naponta cserélődtek az emberek...

2017. szept. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Metionin ***** válasza:
7 évig diákmelóztam a lehető legkülönbözőbb helyeken, volt közte műanyaggyár, mosoda, konzervgyár, hűtőház, call center, adatrögzítés és nyomda. Nem választás kérdése volt, hanem azért dolgoztam hogy tanulhassak, így ha nem tetszett egy munkahely, nyelni kellett amíg nem találtam jobbat. Nem tehettem meg hogy akár egy hónapig ne dolgozzak mert akkor nem tudtam volna kifizetni a kolit meg a kajámat, így elég sokszor tűrtem a lenéző műszakvezetőket, a bunkó munkásokat és a s**fej főnököket. Az összesből talán 3 hely volt az, ahol mondhatni szívesen dolgoztam, nem szekáltak, normális hangnemben beszéltek velem.
2017. szept. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!