Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valaki már kicsit elegánsab...

Ha valaki már kicsit elegánsabban megy a munkahelyére, azt miért jegyzik meg?

Figyelt kérdés

Irodában dolgozom, a vezetőségen kívül a férfiak általában póló vagy egy lazább ing plusz farmer kombinációban járnak, a nők sem viszik túlzásba a dolgot mondván, hogy ügyfelekkel úgysem találkoznak. Én szeretek csinosabban öltözni, így tegnap egy fekete egyberuhát vettem fel, hogy mégse tűnjek ki a tömegből rávettem egy sötétkék kardigánt. (mást is láttam már hasonlóban de ő egy óra elteltével lecserélte a magassarkút egy papucsra, mert nem bírt benne menni).

Egész nap úgy néztek rám, mintha nem tudom mi történt volna, illetve kérdezgették, hogy megyunk-e délután valahova amiért így kiöltöztem.

Mindenhol ilyenek az emberek? Miért baj az, ha valaki ad magára?


2017. szept. 7. 07:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Cseppet túlreagálod a dolgot.


Senki nem mondta hogy baj, csak szimplán feltűnik az embereknek hogy kiöltöztél. Az emberek többsége meg akkor öltözik ki, ha valami programja van, így ebből indultak ki.


(Azt már csak halkan jegyzem meg hogy az ad magára nem egyenlő azzal hogy kicsípi magát).

2017. szept. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
én közszférában dolgoztam, adtam magamra, általában inget hordtam, szoknyával (nem mini). mindig elegánsan öltöztem, az összes nő megszólt, és állandóan figyelgették mikor van új ruhám, megjegyezték ha új a cipőm stb... adtam magamra, mert bíróságra jártam, ügyfelekkel konzultáltam stb, állandóan fúrt a női réteg. ők persze bejártak szakadtan, napkig ugyanabban a ruhában ...
2017. szept. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Ahogy az első mondja. Szimplán feltűnő nekik hogy jobban kivagy öltözve, érdeklődést mutatták feléd amit te rosszmájúnak fogták fel.
2017. szept. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
7%

Ha fekete ruhát vettél fel a munkahelyedre, akkor nem öltöztél megfelelően. Az nem munkahelyre való, hanem alkalmi ruha. (Vagy gyászol az illető) De fekete ruhához nem való sötétkék kardigán.

Aki ad magára, az mindig az alkalomnak megfelelő ruhát vesz fel.

2017. szept. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
8%
Biztos azt gondolták tetszeni akarsz valami nagykutyának. Nem ritka, hogy a nők nem a tudásukkal jutnak feljebb a ranglétrán.
2017. szept. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%
vagy gondolhatták azt is ,hogy délután állásinterjúra mégy :)
2017. szept. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

4. Nem alkalmi ruha volt, az anyaga alapján teljesen passzol egy elegánsabb kardigánhoz.


Azt nem értem, hogy miért ne szabadna fekete ruhában járni a munkahelyre? Régebben egy állásinterjún hasonló felszerelésben volt az ottani HRes, fekete ruha+kardigán.

2017. szept. 7. 08:50
 8/12 anonim ***** válasza:
27%
jól gondolom, hogy nemrég kezdtél ezen a helyen?
2017. szept. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én mérnök vagyok, sokat járok terepre és cégen belül is látogatom a telepeinket. Egyébként irodaházban dolgozom és ügyfelekkel, partnerekkel is sokat találkozom. A legnehezebb megtalálni azt az öltözéket, ami azért csinos, de nem nézek ki bohócnak, ha hirtelen ki kell ugranom valahova és mondjuk munkavédelmi bakancsot és sisakot kell húznom. Szerintem abszolút nem könnyű feladat ez, de az tény, hogy furán néznének rám, ha pl. szoknyában mennék dolgozni, vagy a szokottnál csinosabban. Nyilván ha nem mindig ugyanazon a szinten vagyok kiöltözve (remélem érthető ez a mondat:)), akkor az feltűnik másoknak és rákérdeznek, hogy miért. Elképzelhető, hogy ez nálad is így van. Nálam általában oka van, úgyhogy a kérdés tök jogos.

Mellékesen megjegyzem, hogy azért, mert valaki nem csípi ki magát annyira a melóban, attól még az nem jelenti azt, hogy nem ad magára. :)


Abszolút nem baj, ha valaki csinosabban öltözködik, szerintem idővel megszokják.

2017. szept. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Vannak, akik minden nap "szépben" vannak, nekem általános iskolában volt egy tanárnőm, aki állandóan szoknyában járt, ki volt öltözve.. Szerintem előbb utóbb megszokják az emberek és fel sem figyelnek arra, hogy neked más a stílusuk az övéktől.
2017. szept. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!