Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valaki már kicsit elegánsab...

Ha valaki már kicsit elegánsabban megy a munkahelyére, azt miért jegyzik meg?

Figyelt kérdés

Irodában dolgozom, a vezetőségen kívül a férfiak általában póló vagy egy lazább ing plusz farmer kombinációban járnak, a nők sem viszik túlzásba a dolgot mondván, hogy ügyfelekkel úgysem találkoznak. Én szeretek csinosabban öltözni, így tegnap egy fekete egyberuhát vettem fel, hogy mégse tűnjek ki a tömegből rávettem egy sötétkék kardigánt. (mást is láttam már hasonlóban de ő egy óra elteltével lecserélte a magassarkút egy papucsra, mert nem bírt benne menni).

Egész nap úgy néztek rám, mintha nem tudom mi történt volna, illetve kérdezgették, hogy megyunk-e délután valahova amiért így kiöltöztem.

Mindenhol ilyenek az emberek? Miért baj az, ha valaki ad magára?


2017. szept. 7. 07:50
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Ne essék félreértés, az alatt, hogy valaki ad magára nem azt értettem, hogy aki nincs kiöltözve az nem ad, hanem pl. Van egy kollégám, szinte mindig ugyanabban a nadrágban látom egy koszosabb tornacipővel.

Egyébként 4 hónapja dolgozom itt, próbálok hozzájuk öltözni, azaz kerülöm a magassarkút, szoknyákat, mert senki nem jár ilyenben, de mivel én szeretem így heti egyszer felöltözöm kicsit elegánsabban.

2017. szept. 7. 18:31
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a "kontraszt" okozhatja a problémát (ami egyébként nem is az). Nyilván ha idomulsz a stílushoz és csak heti egyszer öltözöl ki, akkor az szemet szúr másoknak és rögtön azt gondolják valahova készülsz. Szerintem nincsen ebben semmi. Nem kell olyan negatívan felfogni.
2017. szept. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!