Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkáltató megteheti, hogy...

A munkáltató megteheti, hogy nem enged el vizsgákra?

Figyelt kérdés

Tisztelt Mindenki! :)

Mint ahogy a mondás tartja, jó pap holtig tanul, igaz ez rám is, bármennyire is nem vagyok pap, felnőtt emberként, én is járom sz utam a munka világába. De amiért itt vagyunk, az lenne kifejtve a kérdésem, hogy miután egy vendéglátó egységben dolgozom, (legyen mondjuk egy budapesti hotel , de lehetne egy egri borozó is, vagy netán egy zalaegerszegi wellness központ, csak, hogy ne jöjjünk rá hogy konkrétan hol dolgozom) mindenki tudja, hogy ez a banda 365 / 24 ben működik, amit ugye el is fogadunk azzal, hogy oda megyünk dolgozni. Ami talán meghint csak nem titok, hogy ma európa ezen részén van néhány jellegzetes ismérve a munkának: bejelentés nulla (akinek szerencséje van az 4 óra, akinek nincs az kap egy megbízási szerződést 20e ft-ről aztán le van tojva), másrészről, hogy nem kell sok embert felvenni mert mindenkit lehet foglalkoztatni hétfőtől vasárnapig 12 órában, szabadnap, táppénz, pihenőidő nélkül, VALAMINT, majd elfelejtettem hát a csodás fizetés, pozíciótól függően 80-140 e ft között, persze éjszakás pótlék nincs, se vasárnapi se szentestei.. DE nem azért vagyok itt hogy a helyzet mindenki által ismert mivoltát ócsároljam, hiszen ezeket mind elfogadtam mikor ide jöttem dolgozni, itt azért fejlődnek a képességeim akár idegennyelv tekintetében, és persze ingben, nyakkendőben dolgozom ami viszont ismét előnyös hiszen ki ne szeretne egy tiszta kultúrált környezetben dolgozni. Szóvalakkor: Elkezdtem egy iskolát, ami ugyan nem az iparon belül képez embereket, hanem egy teljesen más irányba és más tanulmányi területre, és ugye a munkarendem levelező, tehát egy héten egy napot ölel fel a tanulmány, és értelem szerűen a vizsgák majd, amint ezt jeleztem, egyből rávágták, hogy nem örülnek neki, de legyen egy nap suli, de viszont ha másik napon lesz a vizsga (pl hétfő-péntek (miután szombatonként levelezem magam be az iskolába) azért nem mehetek el, hiszen miért várom azt el, hogy ők engem elengedjenek vizsgázni is, és iskolába is egy héten, mert kiesek a munkából - "és még a végén nem lesz meg a havi 400 óra" - a szerk.- Szóval így a végére, megteheti egy cég, hogy azt mondja, (persze sejtem a választ) hogy a szinte be sem jelentett, meg sem fizetett, munkába járási támogatást nem kapó, dolgozóját még tanulni - vizsgázni sem engedi el? (gondolom nem, mert azt hiszem hogy van ilyen hogy "tanuláshoz való jog" ami mindenkit érint, de gondolom ehhez kell teljesíteni kötelezettségeket is, hiszen mint a szép általános iskolában megtanították , hogy csak annak vannak jogai aki teljesítette a kötelezettségét)

PS 1.0: Tudom nem minden munkahely ilyen, bizonyára nem az a helyes komment , hogy mondj fel.

PS 2.0: Örülnék ha a válasz nem az lenne, hogy "megteheti" "nem teheti" hanem lennének miértek is, miért igen vagy miért nem.

PS 3.0: mivel nem szeretném hogy kiderüljön ki és mi vagyok (nem vagyok gyíkember ennyit elárulok) ezért örülnék ha mindenféle - fajta munkarendre (pl.: Levelező egyetemi /főiskolai, levelező OKJ képzés, vagy akár ez az E-learning online vizsgázós rendszer) esetben is megnéznénk, hogy mit tehet és mit nem tehet a munkáltató, valamint mit kell tennem, hogy egyes esetekben lehetőségem nyíljon az iskola rendes végzésére.

A válaszokat előre köszönöm, a véleményeket, ötleteket hozzászólásokat értékelem.

jaaa és légyszi normálisan, amúgy én is szeretem a humort és az őrültségeket de aki cska közösségbomlasztó, tróger hozzászólásokat ír, vagy olyat ami teljesen offTOPIC, minden összefüggés nélkül azzal csak hátrányt okoz. Tiszteljük a másik komoly szándékát és a téma komolyságát!



2017. szept. 5. 15:36
 1/5 anonim válasza:
69%
Hosszaban nem tudtad leirni ?
2017. szept. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nem egyeztetek meg előre, akkor nem kell "elengednie". Ez alatt mit is értesz? Szabit, fiezetetlen vagy fizetett napot?

Szabira szerintem mehetnél, ha nem, akkor marad a betegállomány.

A leírásod alapján nem sajnálnám a helyet, ha kirúgással fenyegetőznének, ilyet bármikor találsz, sőt, csak jobbat.

2017. szept. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

(Sokkal könnyebben meg lehetne érteni mi a lényeg, ha a fölösleges mondatok és csavarások helyett csak a lényeget írnád le. )


Megtehetik, hogy nem engednek el. Ha tanulni szeretnél keress olyan munkát, ami mellett belefér. Én pl volt olyan munkahely, amit ezért mondtam vissza mert sajnos nem fért bele. Ez van.


Ha nem vagy bejelentve akkor viszont nyugodt lélekkel tojhatsz rá, max kirúgnak az amúgysem hivatalos állásodból.


Én szabadságot vennék ki, ha nem aznap van a vizsga és tudok, bár én úgy tudom a levelező képzés nem véletlenül van azokon a napokon és a vizsgákat is így szervezik.

2017. szept. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Anno 3 műszakban dolgoztam egy multinál középvezetőként. Tudták, hogy egyetemre járok mellette, szintén levelezős voltam.Ahogy felvettem a vizsgáimat azonnal szólta, hogy hogyan kellene szabadnap, igyekeztem egy napra 2-3 vizsgát is felvenni, hogy ne kelljen sok nap, erre a vizsga előtti nap berakott éjszakás műszakba, ami után ugye kötelező egy pihenő nap. És még ő volt a jó fej, mert megadta a szabadnapot amikorra kértem. 21-6-ig dolgoztam, 8-ra meg menjek vizsgázni.. No komment



Szóval szerintem kérd meg szépen, aztán ha nem akarnak elengedni, akkor mondd meg, hogy akárhogy is lesz, te aznap nem mész dolgozni, ha kell rúgjanak ki miatta, de akkor se. Ha jól sejtem amúgy sem tervezel már túl hosszan ezen a helyen...

2017. szept. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A 15.-ik sor után abbahagytam az olvasást, mert mindig nem derült ki, mi a kérdésed.
2017. okt. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!