Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jövedelemigazolsát köteles-e...

Jövedelemigazolsát köteles-e a munkáltató kiállítani? Igen vagy nem?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon egyszerű kérdésem. Igent vagy nemet várok válaszként.

Ha egy alkalmazott a munkáltatójától jövedelemigazolást kér (hogy mire ahhoz senkinek semmi köze de nem is kérdezi senki....) akkor azt a munkáltató köteles-e kiállítani?


Igen vagy nem?


2017. aug. 23. 07:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Igen. Nekem meg kellett adnom az indokot és rá is írták (hitelfelvétel).
2017. aug. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Igen.
2017. aug. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Igen. Jó sejtettem hogy ez a válasz magam is így gondoltam.

Oké.

Akkor itt a gyakorlati szitu kérem a megoldást. Kettő hete járok a munkáltató nyakára kettő hete kérem hogy töltse ki a papírt ha nem kértem szóban 10x egyszer se + 1x már írásban is. Nem kapom meg.

Indok duma az van majd holnap most nem de ekkor de akkor most nincs itt a pénzügyes (miközben ott van...).


Na ez a szitu.

Kérdésem: mit tehetek én agy egybites alkalmazott ha kérem 1x, 2x, 3x, Xx alkalommal és nem kapom meg?

Hova fordulhatok? Mert ez egy egyszemélyes vezetésű cég, és ha már a "legfelső szinten" akad el a dolog én még mit tehetek?

2017. aug. 23. 09:48
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

# 3


Igen.


Nem kérsz, hanem most már akarsz, szükség van rá. Addig ott batod a rezet az irodában, ameddig kezedbe nem adják!

Kibatott-lusta aktakukacok...

Legfeljebb felmondanak, de akkor is ki kell adniuk:DDD

Munkaügyi bíróságot is emlegetheted...

2017. aug. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Sajnos naiv vagy ha azt hiszed hogy a "lusta" aktakukacok vannak a háttérben okként.

Én egész mást sejtek... ugye ezen az igazoláson a btto és nettó bérről is nyilatkozni kell és amit a munkáltató odaír azt felelősséggel írja oda.


De ha netán kiderül hogy nem is annyival vagyok bejelentve amennyivel állítólag be vagyok és ráírja a papírra hogy a hivatalos összeget miközben a háttérbn el van sumákolva a bejelentés és csak minimálra vagyok bejelentve (pl) akkor már érthető miért is nem akarja kiadni.


Nem baj majd bemegyek a nav ügyfélszolgálatra és ott minden kiderül.

Csak aztán az a kérdés ha kibukik a sumákság azzal mit teszek majd...


De ha már itt tartunk sajnos az sem igaz hogy "kirúghat de akkor is ki kell adnia" mert kirúghat úgy is hogy nem adja ki.

2017. aug. 23. 10:34
 6/21 anonim ***** válasza:

# 5


Nem írtad, hogy sumákosan dolgozol és mennyi ideje...találjuk ki?????


Battus, ott a munkaszerződésed, benne a fizetés megadásával, annyit kell kapnod plusz a túlóra...ilyesmi.

Egy szerződést nem fog 1 cég sem meghamisítani neked, annak stimmelni kell esetleges ellenőrzések miatt vagy baleset kivizsgálása kapcsán is.


Az a kérdés, hogy te kézbe többet kapsz havi fizuban kiegészítések-pótlékok nélkül, mint a szerződésben írva?

Ha többet, akkor sumizás van, ezért váratnak, de erről tudnod kell, ha írni-olvasni-számolni tudsz.


A navnál biztosan minden kiderül, de hogy mindenki derül e a végén....a melódnak biztosan annyi bukta esetén...leépítés címén.


Elbocsájtás esetén ki kell adni a cégnek a kilépő irataidat és ez is benne van és csak akkor írod alá átvételüket.Addig a cég alkalmazásában vagy jogilag és még munkát-fizetést-kártérítést is követelhetsz...Amennyiben ezt nem teszik, nekik lesz rosszabb...munkaügyi bíróságon bejelenteni, feketézés, csalás...ott a papíron-navnál a bizonyíték.

2017. aug. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

"Battus, ott a munkaszerződésed, benne a fizetés megadásával, annyit kell kapnod plusz a túlóra...ilyesmi. "


Annyit is kapok. De ez semmit se jelent a világon mert ki tudja hogy 150-et kéne kapjak annyit kapok de vajon bejelentve mennyivel vagyok?

Lehet csak minimállal?

Na lehet ezért nem adják ki a jövedelemigazolást? Mert abban azt kéne igazolniuk hogy van 150 nettóm miközben lehet csak 85 nettóm van a nav felé... (ld minimálbéres bejelentés)

2017. aug. 23. 14:54
 8/21 anonim ***** válasza:
Bérpapírt minden egyes hónapban kapnod kell a fizetésedről. Ami abba le van írva, az a hivatalos, annyira vagy bejelentve is.
2017. aug. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

# 7


Nagyon elbatott cégnek kellene lennie, ha ilyet mernének.

Adóbevallásnál kibuknának simán....A 8-as válaszoló jól írja.


Téged csak szívatnak és ennyi.Legyél rámenősebb.


Kérj a cégre egy adóellenőrzést, ha ennyire fúrja oldalad és nem hiszed a dolgot, de a cég is "jutalmazza" majd neked;)

2017. aug. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

"Kérj a cégre egy adóellenőrzést, ha ennyire fúrja oldalad és nem hiszed a dolgot, de a cég is "jutalmazza" majd neked;)"


Folyamatban.... megyek a navhoz és lekérdezem.

És ha kiderül "valami" fel is jelentem őket a navnál.

2017. aug. 23. 20:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!