Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mikor köteles jogszabály...

Mikor köteles jogszabály szerint a volt munkahely a papírjaimat átadni?

Figyelt kérdés

Július 17-én felmondtam, eljöttem közös megegyezéssel.

Aug.17-ig felmondási időmet töltöttem, pont annyi szabadságom volt, hogy nem dolgoztam csak 1 napot ez idő alatt, míg átadtam mindent, megmutattam az utódomnak.

Sem ez idő alatt, sem aug.17-én nem kaptam semmi iratot.Több napos telefonálgatás után hívtak be, aug.22-én hogy írjam alá a dolgokat. De csak egy részét kaptam meg.Már munkaügyibe mehettem volna 18-án, de így csak 23-án tudtam.

TB papírokat most kaptam meg szept.8-án.Míg ezt nem vittem munkaügyibe, álláskeresési járadékot nem utalták aug.-ra.

Aug.-ra járó munkabéremet a mai napig nem kaptam meg.Sokszor telefonáltam, de mégse. Közalkalmazott voltam.

Így most az van, hogy szeptemberben se volt munkahelytől, se munkaügyiből egy fillért nem kaptam még.

Kit érdekel, hogy esetleg éhen halok, nem tudom fizetni a rezsimet, nem tudták tegnap lefogni tőlem a lakáshitelt,a diákhitelt, biztosítást, stb.Jött a sok SMS, van amit egyszer próbálnak lefogni 1 hónapban, most szenvedhetek vele, hogy utaljam át.Holott ha mindenki időben tenné a dolgát, akkor most nem lenne gondom, mert kijönnék amit kapok abból.

Persze én vagyok a hibás, mert eljöttem egy olyan munkahelyről, ami fizikailag, lelkileg is tönkretett.De még ez nem elég, utólag is rúgnak párat belém.



2017. szept. 12. 07:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Az utolsó munkanapodon. Annak is a végén.
2017. szept. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hogy lehet kieszközölni? Már ezerfele telefonáltam, az utolsó havi béremet még ma sem kaptam meg.
2017. szept. 13. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!