Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondási idő munkanapokban?

Felmondási idő munkanapokban?

Figyelt kérdés
A felmondási időm 40 munkanapra van meghatározva. Lassan a felénél tartok, viszont érdekelne, hogy Ti találkoztatok-e már olyannal, hogy a felmondási idő nem naptári napban, hanem munkanapban volt meghatározva?

2017. szept. 12. 11:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én még sosem hallottam ilyenről. Persze - ezek szerint - biztos van ilyen...
2017. szept. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyennel még nem találkoztam..de nálunk lazább volt minden. Aki kapott egy jobb lehetőséget külföldön, annak azonnal mennie kellett, el is engedték felmondási idő nélkül. Amikor én felmondtam, megmondtam, hogy egy hónapot tudok még maradni, szerezzenek a helyemre valakit..ennyi. Persze sok helyen kötik az ebet a karóhoz..de fura, hogy munkanapban van meghatározva neked (igaz, így pontosabb)
2017. szept. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
az kb 2 hónap, hát lehet így is beleírni a szerződésbe
2017. szept. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ez egy diákszövetkezet egyébként.

Arra lennék még kíváncsi, hogy a munkanapot vajon hogyan kell értelmezni. Mert a szövetkezetben bent azt mondták szóban, hogy 40 munkával töltött nap, lényegtelen ugyebár az óraszám. Tehát a lényeg h 40 napot dolgozzak le. Viszont (most sajnos nincs nálam a szerződésem, de ha jól emlékszem) a szerződésben csak annyi volt leírva, hogy 40 munkanap a felmondási idő. Próbáltam utánaolvasni a témának, mert nem csak én, hanem barátnőm is a felmondását tervezi és azt olvastam, hogyha munkanapban van megadva sem azt jelenti, hogy 40 napot le kell dolgozni, szimplán a hétvégét nem kell beleszámítani. Tehát hétfőtől-péntekig kéne a napokat számolni.

Sajnos nem vagyok igazán jártas a témában ezért lennék kíváncsi, hogy a 40 munkanapot hogyan értelmezzem?

2017. szept. 12. 11:24
 5/14 anonim ***** válasza:
50%

igen H-P-ig értendő a munkanap

a BKV oldalán amikor ki van írva, hogy munkanapokon és munkaszüneti napokon, hogy járnak a szerelvények azt sem a diák munkához igazítják :)

2017. szept. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

40 munkanap az kb 2 hónap és a törvény szerint az általános felmondási időtől (30 nap) közös megállapodásban eltérhettek és maximum 6 hónapot lehet kikötni.


Hogy most munkanapokban van meghatározva az így önmagában nem törvényellenes,csak máshogy kell számolni. Pl. ha lesz munkanapra eső fizetett ünnep,akkor az a nap nem fog beleszámítani ezekbe a napokba.

2017. szept. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"azt sem a diák munkához igazítják"

nyilván...


Tehát akkor az, amit nekem szóban mondtak, hogy 40 napot kell dolgoznom az így ebben a formában nem érvényes, szimplán csak a hétvége nélkül kell számolni a 40 napot és ezalatt az idő alatt teljesen mindegy hány napot dolgozok le.

Köszönöm a válaszokat!

2017. szept. 12. 11:31
 8/14 anonim ***** válasza:

Létezik olyan, hogy szóbeli szerződés, csak utólag tudni kell bizonyítani.

Azaz ha te nem írtál alá munkaszerződést velük, és abban nem volt kikötve, hogy mennyi a felmondási idő, akkor az 30 naptári nap.

2017. szept. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Van írásbeli szerződés, 40 munkanap áll benne.

Az egyik ott dolgozó mondta szóban, hogy ez 40 munkával töltött napot jelent.

2017. szept. 12. 11:48
 10/14 anonim ***** válasza:
Na várj. Először is nézd meg a szövetkezettel kötött munkaszerződésedben,hogy mit írnak a felmondásról. Ha ott van,hogy a felmondási idő 40 munkanap,akkor jó. Az is lehet,hogy semmit nem írnak róla,csak utalnak rá,hogy "az egyéb kérdésekben a Munka törvénykönyve rendelkezései az irányadók" vagy valami ilyesmi megfogalmazásban. Ha ez az utóbbi variáció a helyes,akkor amit szóban mondtak,hogy gyere még 40 napot,az nem szerződéses felmondási idő,csupán a törvényes időn túl (30 nap) is szeretnék,hogy dolgozzál még kicsit. Ez esetben rajtad áll,hogy a 30.nap után is bemész-e dolgozni és keresel még egy kis plusz pénzt (feltéve ha megbízhatóak és kifizetnek) vagy nem mész be,mert nem kötelezhetnek,de akkor esetleg késik a munkabérkifizetés,nem jól számolnak valamit és hasonlók. Sajnos sok ilyen van,amikor a dolgozó ragaszkodik a törvényi előírásokhoz,cserébe elkezdik csesztetni a másik oldalon.
2017. szept. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!