Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondási idő lejárt és...

Felmondási idő lejárt és nincs meg az utódom ez kell hogy engem érdekeljen?

Figyelt kérdés

Ha valaki határozatlan szerződést munkavállalóival felmond letölti az előírt 30 napot és ezalatt a cég nem találja meg az utódot és nincs kinek átadni a stafétát-ez kel hogy engem érdekeljen?

Van nekem közöm ahhoz hogy a cég nem talált senkit a helyemre?

Még ha a szerződésben benne lenne hogy akkor távozhatok ha… az még egy dolog lenne, de nincs benne.

Nem engednek leszámolni nem engednek távozni, nem voltak hajlandóak pl átvenni a leltárjegyzéket tőlem ami nagyon komoly dolog mert az abban levőkért felelek és amíg nem veszik át addig ha eltűnik valami azért én vagyok a felelős, de tovább nem járhatok be mert túlvagyok a 30 napon és mennék máshova. Szóval én be nem megyek többet részemről de hát így… és ha holnapra keletkezik félmilliós „leltárhiány” mondjuk?

Ilyenkor mi van?


2017. jún. 22. 08:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Büdös ez a szitu.


A Mt. nem ismer olyan kitételt, hogy csak akkor számolhatsz le, ha megvan az utódod. A 30 nam letelt, 30. napon ki kell, hogy adják a papírjaidat, és Isten hozzád. Menj be a munkaügyi hatósághoz, szívesen segítenek.

2017. jún. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

"hogy csak akkor számolhatsz le, ha megvan az utódod"


Hát ez az!!

2017. jún. 22. 08:26
 3/15 A kérdező kommentje:

"30. napon ki kell,"


Ez meg a másik ki kell de nem adták ki se fizettek leltárt se vették át...

2017. jún. 22. 08:26
 4/15 anonim ***** válasza:
Tértivevénnyes ajánlott levélben közlod, hogy a felmondási időd lejárt, az iratokat senki nem hajlandó atvenni tőled, így küldöd a másolatokat és kéred, hogy 8 napon belul jelöljék ki a napot, amikor az eredetit személyesen atadhatod, ellenkező esetben a munkaugyi bírósághoz fordul.
2017. jún. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Ne érdekeljen. Letöltötted a felmondási időd. kalap kabát... A tövábbiakhoz semmi közöd.
2017. jún. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Kalap kabát az biztos hogy be már nem járok.

tegnap is hívtak hogy miért nem vagyok benn mondtam elindultam csak elakadtam a hóban.... letették.

2017. jún. 22. 12:04
 7/15 A kérdező kommentje:
De mindez nem segít azon hogy se kilépőpapírok se pénz.
2017. jún. 22. 12:05
 8/15 anonim ***** válasza:
Ezt is bele írod a levelbe. Kéred, hogy 8 napon belül utálja el a munkaberedet és tértivevénnyes ajánlott küldeményként küldje el az összes kilepo papirodat
2017. jún. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Simán sétálsz kifele, a cég meg oldja meg.


Ilyen ez a popszakma.

2017. jún. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 acelsziv ***** válasza:
51%
Beszélned kellene egy munkajogásszal. Ne aggódj az üres napjaidra - mármint a felmondási időn túli papírok nélküli napra - meg fog állapítani egy csinos napidíjat a cégnek és ki is veri belőlük, mert miattuk nem tudtál munkába állni és ez neked anyagi veszteség.
2017. jún. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!