Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaidő alatti felmondásnál...

Próbaidő alatti felmondásnál kell a felmondásról nyilatkozatot, munkaszerződés megszüntetéséről papírt/kitöltött nyomtatványt bevinnem?

Figyelt kérdés

A határozatlan idejű szerződésemben az egyik sorban az áll, hogy "a felek próbaidőt kötnek ki : 3 hónap".

Ez a 3 hónap 1 hét híján, a szerződés aláírásától (érvénybe lépésétől) számítva (ez van előrébb datálva, mint a munkábaállás napja) még nem járt le.


Ez alatt tudtommal bármikor mondhatom azt, hogy nem szeretném folytatni, bármiféle következmény, kötelezettség nélkül, ugye?


Nem szeretném tovább folytatni.

A főnökömnek ma (szombat) este szeretném e-mail-ben megírni (a céges levelezést folyamatosan figyeli), hogy nem szeretném tovább folytatni, s a próbaidő érvényességére tekintettel szüntessük meg a szerződést.


De pl. nem tudom, hogy akkor írjam-e bele a levélbe, hogy hétfőn viszek be erről kitöltött nyomtatványt, s legyen szíves majd reggel, ha találkozunk, akkor írja alá, s majd később adja ki a kilépő papírokat?


Vagy egyáltalán mi az, amit biztos bele kéne írjak az e-mail-be, hogy megfelelő legyen, s ne akadékoskodjon miatta?!


Előre is köszönöm!



2017. szept. 16. 15:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Elég elköszönni!
2017. szept. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 ede1219 ***** válasza:

Az email Magyarországom nem elfogadott hivatalos fornula.

Írsz egy papírt, hogy az xy időben kötött munkaszerződésedet azonnali hatállyal, próbaidőn belül felmondod, hétfőn leadod, lehetőleg a másolatra írja rá, hogy átvette, és viszlát!

2017. szept. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Pont ma írtam le egy másik kérdéshez:

Próbaidő alatt bármelyik fél indoklás néklül azonnali hatállyal felmondhat. Írásban mondj fel, alulírott XY (születési hely, dátum, anyja neve) az ekkor és ekkora létrejött munkaviszonyomat a mai nappal azonnali hatállyal felmondom, dátum, aláírás. Odaadod, és mehetsz haza, nem kell semmire várni. Esetleg, hogy később ne lehessen vita, én két példányban vinném be, és egyiket visszakérném a főnök/hr által aláírva. Ezután 5 munkanapon belül megkapod a kilépő papírjaidat és a fizudat.


Felesleges emailt írni, a helyettesítésedről már úgysem tudna gondoskodni (ha túl lelkiismeretes vagy, és emiatt akarnál írni). Hétfén bemész, odaadod két példányban a felmondásod, megvárod, míg visszakapod az egyiket, aztán eljössz. Nem kell megvárnod a munkaidő végét, ha ettől tartasz (nálunk volt olyan, aki reggel 9kor kezdett a cégnél, és még aznap délben felmondott...).

2017. szept. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%

Az elsőnek van igaza, elég elköszönni. Semmilyen formanyomtatvány, e-mail, indoklás stb. nem kell.

Én is mondtam már fel próbaidő alatt. Jeleztem a főnöknek hogy nekem ennyi elég volt, köszönöm; átküldött a könyvelésre, ott leadtam a kártyámat, megkaptam a papírjaimat és mehettem is.

2017. szept. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsónak is, hogy írt, ugyanakkor sajnálattal azt látom, hogy elég nagy a széthúzás ezt a kérdést illetően! =(

Van, aki határozottan mondja, hogy ÍRÁSBAN, szerződéssel kell felmondani, van, aki meg azt írja, hogy nem (máshol is).

Ez a része nem áll semmiből, így keresek a neten formanyomtatványt, kézzel, kék tollal kitöltöm, hétfőn beviszem s aláíratom.

Ez a része a legkönnyebb talán még, a nehezebb a főnökkel való ismételt konfrontálódás lesz.

2017. szept. 16. 17:31
 6/9 anonim ***** válasza:

Kérdező ne legyél lusta azt a 3 sort leírni. A munkaadó elég mocskos állatfaj tud lenni, ami írásban megvan mindkét félnél 2 példányban, az létezik. Pont.

Hétfőn leadod erről a papírt, az aláírt fénymásolatot elrakod és hazamész.

Nincs erre formanyomtatvány, leírod, hogy az XY dátummal kötött munkaszerződésed te, (név, születési hely, dátum) a mai nappal felmondod.


Aláírás.


Kész ennyi, ne reagáld túl.

2017. szept. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Oké, köszi! Mint már előbb írtam, jobbnak látom, hogy viszek be papírt. Nem lustaság kérdése.
2017. szept. 16. 18:36
 8/9 ede1219 ***** válasza:

"Van, aki határozottan mondja, hogy ÍRÁSBAN, szerződéssel kell felmondani"


A Munka Törvénykönyve szabályozza, hogy munkaszerződést írásban kell kötni és felmondani, még próbaidő alatt is!

2017. szept. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Az utolsó, 2016-os cikk, amit tegnap olvastam, meg azt írja, hogy a legutóbbi (gondolom, ha a cikk 2016-os, akkor 2016-os) módosítással beírták, hogy e-mail, sőt SMS is elfogadható írásos bizonyíték - ugyanakkor nem ajánlott.

:)

Szóval már megint csak rátapintottam egy vitás pontra a munka jogszabályi világában.

2017. szept. 17. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!