Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tudok tenni, ebben a...

Mit tudok tenni, ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Határozott idejű munkaszerződésem van a jelenlegi munkahelyemmel, ahol már 2 éve dolgozom, fél évre szokták meghosszabbítani, ami 3 hónap múlva fog lejárni. Kb 1 hónapja bejelentettem, hogy fair legyek, hogy nem kívánom elfogadni a következő hosszabbítást. Ezek után természetesen jött a piszkál a vezetőség felől, a folyamatos behívások (mivel ceruzával van írva a beosztás, így simán beírtak eredeti pihenőnapjaimra is), és a beígért nyári szabadságom is elveszett. Így egész évben eddig 5 szabadságot adtak ki, jövőhónapban pedig túlórára is köteleztek. Természetesen, amikor azt kérdeztem, mehetnék e máskor szabadságra, azt a választ kaptam, hogy nem tudnak elengedni szabadságra. Felmondani nem engednek, azt mondták, hogy le kell töltenem a hátralévő időt, vagy ki kell fizetnem a le nem töltött hónapjaimat.

Ez az egész dolog kihat a munkámra is, egyszerűen utálok bemenni, és eléggé kimerült vagyok ezek miatt.

Tehát, ahogy írtam, ezek után felszerettem volna mondani, még a szerződés lejárta előtt, de elutasították a dolgot, így meg napi szinten a főnökségtől kapom a megjegyzéseket és a beszólásokat.


Mit tudok tenni ebben a helyzetben?



2017. aug. 25. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Időarányosan mennyi a szabid ami jár és bent van ?
2017. aug. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nemigen tudsz sok mindent tenni.

Esetleg ha úgy dolgozol, ahogyan bánnak veled, lehet valamicske "elégtétel", de abban meg benne van az, hogy fegyelmileg távolítanak el. Ha ezt felvállalod annak érdekében, hogy célt érj, akkor megpróbálhatsz úgy dolgozni, hogy ne legyen köszönet benne!

2017. aug. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jelenleg még 20 nap szabadságom van, mivel amit kiadtak az tavalyról maradt meg.
2017. aug. 25. 20:02
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát az a baj, hogy munkamegtagadás lenne, nem fegyelmi az ő felfogásuk szerint, mivel régebben az egyik kolléga megcsinálta ezt.
2017. aug. 25. 20:09
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Szerződésedből kifolyólag szinte semmit nem tehetsz, ki kell bírnod...


Nem kell a munkát megtagadnod, csupán egészséges tempóban-nyugodtan végezned-ne szakadj meg és kurtára a szerződés szerint tenned mindent...érkezést-távozást.Amennyiben bármit eltérően kell tenni, ne tedd!Az így szoktuk meg úgy most nem játszhat, mert még rád fogják, hogy direkt hibásan végzed és kártérítés persze...szemét egy trükk.


Ha beszólogatnak, szólj vissza ugyanúgy...mit szólnak be? Jó, hogy hamarosan lelépsz?___válasz..Bizony és görényeket sem kell látnom többé;)


Elég gusztustalan egy cég, így még a "megfáztam" és betegszabin is lennék 1 hónapig eset lehetne bár ugye a felmondási idő, akkor nem pörög...viszont fizethetnek téged és utódodat is:DDD


Ilyen szerződéseknél a kérdéskor mondj nemet bár ezt már tudod..sajnos.

Kitartás és eltelik, majd a végén meg a középső ujjadat nekik:DDD

2017. aug. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

Részvétem és kitartás!


Azért készítsd be a pokrocot és az utca sarkon éj leple alatt lepd meg őket 1-2 jó ütéssel, hogy monoklival kell bemenjen dolgozni.

2017. aug. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%
Utálom a határozott idejű szerződéseket, természetes, hogy nem mindig van az ember topon és ha jön a szerződés vége és kicsit klimaxol valaki, simán kitehetik. Te eseted sem jó, mert képesek lennének kifizettetni a hátralévő időtartamot, pedig ilyet nem nagyon szoktak elkövetni a munkáltatók, akkor sem, hogy jogszabály megengedné.
2017. aug. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!