Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Irodában miért több a gyökér...

Irodában miért több a gyökér ember?

Figyelt kérdés
Számos munkám volt már életem során számos területen a vendéglátástól kezdve az irodai "munkákig". Nem véletlen tettem ez utóbbit zárójelbe, mert sokan az irodákban munka szó alatt azt értik, hogy a 8 órából kettőt beszélgetek, 3-at sétálgatok a-ból b-be, majd kávészünet, ebédszünet, cigiszünet, pisiszünet, kiugrok boltba, postára, jöttekhozzám, facebook, chat, e-mail, twitter, viber, még egy kávé, hopp itt a nap vége, menjük el most korábban stb... Azt figyeltem meg, hogy a legtöbb helyen, ahol voltam irodában nagyon sokan egész érdekesen definiálják a munka fogalmát. Ez még nem is lenne baj, hisz nem nekem dolgoznak, engem nem hátráltat, hát csinálja, úgyis őt rúgják ki (jobb esetben). Ami bosszant, hogy sokaknak még akkora arcuk is van ez mellé és olyan kimérten viselkednek, fennhéjáznak, játsszák az eszüket, hogy azt tanítani kellene... Ráadásul ott van a munkahelyi szekálás, bullying, fúrás, szemétkedés... Mitől van ez? Miért nem elég basszus, hogy nem is dolgozik, nem kint ássa az árkot a 40 fokban, vagy vagonokból lapátolja ki a szenet stb... Mire van ekkora arcuk? Hisz nem dolgozik rendesen, de fizetést azt kap, miért nem tud akkor rendesen viselkedni a másik emberrel? Örülnie kellene, hogy nem nehéz fizikai munkát végez, erre ő teljesen oda meg vissza van magától és mindenkit lenéz maga körül. A vendéglátásban ezt nem tapasztaltam, ott inkább a drog és az alkohol volt jelen, de esküszöm, hogy emberibb emberekkel találkoztam, mint az irodákban. Ez a munkaalázattal, a hirtelen jött jóléttel, semmittevéssel van összefüggésben? Valaki magyarázza már el nekem légyszi!

2017. szept. 19. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Irodában is dolgozom, sőt a legtöbb rokonom is irodában dolgozik és senkinél nem tapasztaltam azt, hogy ettől lenne elszállva. Viták és bunkók a nem irodában lévők között is vannak, talán azért gyakoribb az "Irodában dolgozóknál" mert ők egy kisebb térben vannak összezárva egész nap. Téged ez miért zavar egyébként? Valaki megsértett? Akkor az az ember a bunkó, ha pedig csak úgy alap nélkül szeretnél belekötni egy bizonyos csoportba, akkor hidd el semmivel sem vagy jobb azoknál. Ne általánosíts, ne mások zsebébe turkálj és foglalkozz a saját életeddel, hidd el sokkal boldogabb lesz.
2017. szept. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

A semmittevéssel. Egyrészt van rá idejük, másrészt baromi fárasztó az gsz nap nagy részében semmi (értelmeset) nem csinálni. Tapasztalat: én is dolgoztam ilyen helyeken: aki tényleg hajtott, annak nem volt kedve / ideje szemétkedni, de volt, akit ez éltetett:S Mégcsak az sem kell hozzá, hogy össze legyetek zárva: hozzám "átjárt" egy "kedves" munkatársam, mondjuk az asztalszomszédom is egy tanulmány volt:S

De tényleg nem kell általánosítani, ahol meg nagy a hajtás, ott épp a szemétkedéssel oldják egyesek a feszültséget.

2017. szept. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Persze tudom, hogy az általánosítás nem vezet sehová, nem is ezt akartam kihozni az egészből, sajnálom, ha így tűnt. Az viszont szerintem nem véletlen, hogy 10 irodai munkahelyből 10-nél megtalálható a fentebb vázolt személyiségtípus... Vendéglátásban is voltak munkakerülők, de ott jobban kiütközött az, ha valaki nem csinált semmit és az illető nem is sokáig szívta (rontotta) ott a levegőt...
2017. szept. 19. 19:15
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Az a baj, akik az alja munkát dolgozzák, képesek szinte bármilyen pénzért ezt megcsinálni.

Addig meg mindig is az lesz az egyik fő örömforrásuk az ilyen nagyarcú irodistáknak, ha lehet valakiket cgányozni, prolizni, röhögni rajtuk.

Természetesen tisztelet a kivételeknek.

Vannak bizonyos országok, ahol valamiért úgy vannak a kétkezi melósok beépülve a köztudatba, hogy nagyon meglepő. Nyakkendőben dolgoznak, menő ruhákban.

Ez tőlünk nyugatabbra van, pl Svájcban.

De itt magyarországon...elég gyomorforgatóan mennek a dolgok, csodálom, hogy képes működni, de rengeteg a kidobott pénz az ilyen "munkaerőkre"

2017. szept. 20. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem több oka is lehet:


-velem legnormálisabban a közmunkások viselkedtek még anno, amikor diákmunkás voltam egyik nyáron. sztem ebben az országban akkor viselkednek gyökér módon az emberek, ha elhiszik, h ők már vkik


-aztán a tapasztalatom az, h az irodában dolgozók 80%-a teljesen alkalmatlan a feladatára, vagy bunkók másokkal (pl munkaügyi), vagy egy email értelmezése is komoly gondot okoz nekik. az se biztos, h diplomájuk van, lehet h csak érettségi, és odarakták, mert fiatal nő, vagy mert vkinek a felesége, barátnője.

az utóbbi években csak negatív tapasztalatom van irodistákkal: fősulin a tanszéki koordinátornak fél óránként 10 perces cigiszünete volt, de amikor vmit el kellett volna intézni, már megállt a tudomány.

most meg alkalmi munkát csináltam, az irodista libuska azt nem merte elmondani, h többet nem hívnak, se személyesen, se telefonon.


„hát csinálja, úgyis őt rúgják ki”


dehogy rúgják ki. 5-10 év múlva is ott fog dolgozni.

2017. szept. 20. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig mind irodában dolgoztam, és mondjuk 300 munkatársból 1-2 gyökér beképzelttel találkoztam, de ilyen a közmunkások között is biztos van mindig. A legidiótább, legbeképzeltebb, legmunkakerülőbb társam az egy sima eladói munkában volt. Amikor 2en kellett dolgoznunk karácsonykor, ő 20percenként elment cigizni, vásárolni, telefonálni. Nem mondom, ilyen az irodában is van pár, de ők legalább megcsinálják a munkát annyi idő alatt rendesen, ami marad ebből, de ez a csaj nem.


Aki meg beképzelt, az főleg a tudására az. Hogyha már ő olyan tanult és okos, hogy felvették irodába is, azt hiszi, ő az atyaúristen. Vannak ilyenek, az tény, de nem olyan mértékben, mint a kérdésből hallatszik.

2017. szept. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ennyre nem érnek rá ahol vagyok.

Kevés az irodista, de mindig van " írni " valójuk. épp elegen vannak.

Termelésbe vannak 250 - en biztosan.

Ott tuti a furkálás stb.

Nem jöttem rá az okokra. Hierarhia pl? ( bocs ha nem pont így szól )

2017. okt. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!