Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dolgozik valaki közületek...

Dolgozik valaki közületek szobalányként? Tudnál mesélni róla pár szót?

Figyelt kérdés
2017. okt. 7. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Nem fehér embernek való munka. Én elvégeztem egy szobaasszonyi tanfolyamot, de csak a gyakorlati időben dolgoztam egy-két szállodában. Soha többé!
2017. okt. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Én egy hetet bírtam egy 4 csillagos budapesti szállodában, ha ennyi tapasztalat számít valamit :)

Ahol én dolgoztam, 8 órás volt a munkaidő, de a tényleges munka 5,5-6 órán át tartott.

Reggel munkakezdés előtt meg kellett várni, míg befut, megreggelizik, megcigizik mindenki. Ezalatt az éppen étkezőben tartózkodók módszeresen kibeszélték azokat, akik épp nem voltak jelen.

Egy jó óra várkozás után, rövid haláltusa következett a takarítószerekért, majd végre a tényleges munkavégzés. Embertelen tempóban kellett felszínesen takarítani, ha nem mentél ki félóránként cigizni a többiekkel az volt a baj - én nem cigizem, mégis elvárták volna, hogy kint lebzseljek -, ha kimentél, ugye még gyorsabban kellett melóznod. Állandóan a nyakamra jártak, hogy menjek ki velük.

A törölközőket, ágyneműt folyton adminisztrálni kellett, de kb. lehetetlen volt abban a fejetlenségben... Ebédszünet fogalma csak elméletben létezett, mert persze, meg lehetett volna bármikor tartani, de abból megint csak az lett az elvárás, hogy 6 gyárkéményként füstölgő kolléga között majszolgasd el a kajádat, az utcán.

Ha nem akartál velük menni, kiröhögtek, hogy minek dolgozol annyit.

A munka vége szintén fiktív volt, ugyanis 1 órával azelőtt már végezni kellett, ez íratlan szabály volt odabent. Újra csak jött a pletykaparti, elmenni nem lehetett, tovább vagy értelmes tempóban dolgozni nem lehetett, jobb híján az étkezőben kellett végigkínlódni a maradék időt, nem is értem, ez valami csapatépítő-jellegű húzás lehetett, vagy mi? :D Ilyenkor azt beszélték ki, aki aznap épp nem dolgozott.

Annyira nem az én világom volt, hogy egy héten belül látni sem akartam őket. Kezdetben még örültem is, hogy nem kell majd annyit szocializálódni, hát tessék :D

Talán máshol jobb a helyzet :)

2017. okt. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Ja, 2. vagyok: a szaros vécét, meg a szétdobált használt óvszereket nem említettem, bár szerintem ez nyilvánvaló :)

Az egyetlen pozitívum volt, hogy business szálló lévén sok borravalót hagytak, amit meg lehetett tartani.

Minden hét végén szétosztogatták a talált tárgyakról azokat a cuccokat, amikért hosszú ideje nem jelentkeztek.,

2017. okt. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

" Sima takarítónőként ". XY melohely, sok-sok ember után. Jelenleg.


B@ccus, " haláltusa következett a takarítószerekért,". F@ca, nekünk is az van, nincs már tisztítószerünk, nem küldenek. :(

" Siessünk, mert nem végzünk, minek dolgozol annyit, " csupa kosz lesz, meg se látszik, nem érdemlik meg...

( 3-an vagyunk, dudások qva nehezen férnek össze. :P ;) 1-ik bolha mód pattog, másikat hagyjuk, 2 közt kb én )

Sztem a " szaktudás, idő, takarítószer függvényébe " kell csinálni.

Amit elvársz magadtól. Ha belépsz mint idegen, pókhálómentes, tisztítószer illata legyen a helyiségnek... Úgy takaríts...


" Értelmes tempóban dolgozni " itt ahol vagyok, se lehet. :(.

" Szaros vécét, ( avvan nálunk is :'( ) meg a szétdobált használt óvszerek ",

na ezzel még nem futottam össze. Nem szálloda, melohely.


Wellness kell a fehér lepedő, van aki nem használja. A " gőzfürdő vagy mi a túró ".

leül a f@xi a padra, c@ros segge nyoma ott marad. Na ez is undorító.

Szauna!!

Ezt kolléga mesélte, felesége ott takarít...

Sose pihentem welnessbe, f..ngom nincs mik vannak. Max ha rágoglizok valahova...


Kb ilyen mesélni valóm van.


16 éve takarítottam campingbe. azta el is felejtettem.

Lepukkatt hely, átjáró túristáknak. Régi medence, több hőfokkal... Úszó is volt.

Következő szezon szinte nem volt. Wellnesünk nem volt még kész, akkor épült.

Régi meg már nem volt...


Na ott is nehezen kovácsolódtunk össze. Dohányzik, nem dohányzik, gáz mindenhol, és mindig.

2017. okt. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. okt. 10. 15:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Na akkor én még tűrhető helyeket fogtam ki.Ahol most vagyok,egy 26 szobàs, 3 csillagos szàlloda.Hàrman vagyunk szobalànyok.A legidősebbel néha nehéz kijönni,mert elég hàzsàrtos tud lenni,màsik egy mókamester,én meg a leszarom tablettàs,de màr összekovàcsolódtunk elég jól.A napjaink úgy telnek ott kb mint egy szappanoperàban.Néha éneklünk,màskor veszekszünk,de alapjàban kedveljük egymàst.Ha sok a meló,akkor fizikailag nagyon nehéz.Leszakad làbad,derekad...De vannak minden héten lazàbb napok.Mi akkor eszünk és pihenünk,mikor akarunk.Akkor érünk be és végzünk,ahogy a meló kivànja.Minden rànk van bízva,csak a munka kész legyen mire jön a vendég.Sokszor lefekszünk valamelyik szobàba pihizni ha elfàradunk,vagy szobàban eszünk,mert személyzeti helyiség nincs.Nàlunk nincs cigis.Recisekkel is jól kijövünk.Fizu nem túl sok.És borravalót jó,ha félévente egy vendég hagy.Néha talàlunk aprósàgokat.Bontatlan üditő,tusfürdő,ilyesmi.Ha fizikailag kevésbé lenne fàrasztó és több lenne a fizu vagy legalàbb a borravaló,akkor szuper lenne ez így.

Ja,hàt összehànyt,meg összeszart szobàt is talàltunk màr.De szerencsére ez nem gyakori.Van pàr vendég aki nem szobatiszta,de többi àtlagos.

2017. okt. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jelentkeztem szobalány állásra és jöttem véleményeket olvasni. A 16:37-es hatalmas volt köszi. :D Feldobtad a napom!
nov. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!