Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem merem felhívni a céget...

Nem merem felhívni a céget ahová szeretnék jelentkezni dolgozni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Én nagyon olyan ember vagyok aki mindenen stresszel és folyamatosan a maximalitásra törekszik.

Ezért nem is merem felhívni a céget, nehogy elszúrjak valamit. Pályakezdő vagyok és nagyon félek az ilyen helyzetektől. Van valami tipp vagy fortély, hogy hogyan győzhetném le ezt a félelmet?


2017. okt. 12. 10:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%
Nem kell legyőzni. Üldögélj otthon, majd csak lesz valami.
2017. okt. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy győztem le,hogy elindítottam a hívást és úgy muszáj volt beszélnem!
2017. okt. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Uhhh, évekig telefonfóbiám volt. Még egy pizzát sem mertem rendelni telefonon. Amikor muszáj volt telefonon intézkednem, akkor úgy csináltam, hogy hangosan, a lakásban járkálva lejátszottam magamban a hívást, vagy 20x, majd nagyon gyorsan tárcsáztam, hogy ne legyen visszaút.

Az, hogy személyesen menj be szóba sem jöhet?

2017. okt. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
36%
Menjél pszichológushoz
2017. okt. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Ezért nem megyek pszichológushoz!

Most ezért az is menjen el pszichológushoz aki fél elhívni egy lányt randira?


Szóba jöhet a személyes találkozó, de attól még jobban paráznék.

De ahogy tudom, számkódos zár van a cégnél és telefonon előre megbeszélt találkozó nélkül szerintem be sem engednek.

2017. okt. 12. 10:37
 6/16 anonim ***** válasza:
95%

"mindenen stresszel és folyamatosan a maximalitásra törekszik"


Nem törekedhetsz úgy a maximalitásra, hogy közben még a minimumot sem teszed meg.


Hasonló cipőben jártam sokáig, nem mertem megtenni dolgokat, nehogy "elszúrjam". Csakhogy akkor már el van szúrva, ha meg sem teszed, és ezt a paradoxont sokan nem ismerik fel. :)


Tehát: csináld, tedd meg, ha el is szúrod, még mindig 100%-kal több esélyed van nem elszúrni, mint úgy, hogy fel sem hívod...

2017. okt. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igazad van!
2017. okt. 12. 10:44
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Kotord ki net-en vagy akárhol, hogy az adott cégnél személy szerint kivel kellene beszélned az ügyben. Hívd fel az adott számot, és mondd, hogy időpontot szeretnél kérni, mikor mehetnél be egy kb. 15-20 perces beszélgetésre???


Telefonban hiába is kezdenéd el, hogy munkahelyet keresel, stb. stb. látatlanban úgysem fogja azt mondani senkinek, hogy holnaptól már munkába is állhatsz!


Ha kaptál időpontot, akkor már nincs más dolgod, mint az adott időre pontosan, késés nélkül megjelenni, és eladni önmagad.

Jó lenne addig egy kis egészséges önbizalmat szívnod magadba, ami nem lép át a totál-beképzelt határon!

2017. okt. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%
Ezzel a mentalitással még jó sokáig otthon fogsz ülni.
2017. okt. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Várjál csak! Ők biztos fel fognak hívni, csak éppen keresik a telefonszámodat az iwiw-en. :)

Majd ha kellőképpen sok ilyen helyzetet elpackázol, amikor nem mersz felhívni egy céget, vagy épp egy csajt, akkor rá fogsz jönni, hogy mennyi mindent vesztettél. De egyszerűbb túlesni rajta most. Hidd el, a hr-es nem fogja rád borítani az asztalt.

2017. okt. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!