Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Merjek OMFF bejelentést tenni...

Merjek OMFF bejelentést tenni a munkahelyem ellen ha csak szept óta kettőt rúgtak ki emiatt?

Figyelt kérdés

Nem fizetik meg a bérem teljesen jogtalanul levonnak belőle. Másnak is ezt csinálták bejelentették többen az OMFFnél. Lett is vizsgálat büntetés is, de kirúgás is, ahogy az omff lezárult ki is rúgták a bejelentőket. Ugye az omff által adott anonimitás szart se ér azt tudjuk mert hiába nem adják ki a bejelentőt, ha a dolog jellegéből simán kitalálható ki volt a bejelentő.

Így viszont merjek belentést tenni ez a kérdés? Mert úgyis kiderül így vagy úgy engem mondvacsinált okkal kirúgnak majd-mit érek az egésszel akkor?

MAx az igazságérzetem elégülhet ki, na de azzal nem lehet a boltban fizetni ha kirúgtak és nem lesz fillérem se.


2017. okt. 27. 20:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

ha nem fizetnek, levonnak, akkor te hosszabb távon dolgoznál ott?


én biztos nem gondolkodnék azon, hogy mi lesz, ha kirúgnak, nem sokat vesztenék vele, ha nem éri meg ott dolgoznom.

2017. okt. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

"a nem fizetnek, levonnak, akkor te hosszabb távon dolgoznál ott? "



Hát.... ha nincs más?

meg aztán nekem a kirúgás nem hosszabb távon már rövid távon is nagy probléma.

Kirúgnak 1 hónapig még csak elvagyok a pénzemből de utána?

2017. okt. 27. 20:28
 3/19 A kérdező kommentje:

" ha nem éri meg ott dolgoznom."


Ez az.... hogy megéri-e. Ha van más nem éri meg. De ha nincs ha ez vagy a semmi akkor megéri?

2017. okt. 27. 20:29
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű, hogy ki fognak rúgni, így csak akkor tegyél bejelentést, ha ez nem probléma. Ha probléma akkor hanyagold, mert nem fogsz tudni mit enni.

Fájó valósága az országnak... Voltam ebben a helyzetben, úgyhogy tudom. Én lopásra kényszerültem anno náluk, hogy a ki nem fizetett béremet valamennyire kompenzáljam. Ez is egy módszer, kényszerhelyzetben...

2017. okt. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Azonnal kezdj el állásokat nézegetni akár másik településen! Ez a munkahely nem perspektíva számodra. Ha megvan az új munkahely akkor fel lehet a régit jelenteni.
2017. okt. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyszer büntették őket, akkor miért követnék el ilyen rövid időn belül még egyszer? Te megint a munkaügyis kamutroll vagy. És milyen érdekes, nemrég egy kérdésednél még arról írtál, hogy tök könnyű munkát találni, nem érted, egyesek hogy hagyhatják magukat. Most épp a nihilista éned került felszínre?
2017. okt. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

"Ha egyszer büntették őket, akkor miért követnék el ilyen rövid időn belül még egyszer? "


Erre még én a tucatsenki is megadja a választ nem kell ide nagy agy: azért mert a büntetés X ft az elvett ellopott pénzek meg 3x ft.

Ilyen egyszerű. Elvesz 30 ft-ot megbüntetik érte 10 ftra marad a zsebében 20 ft.

Nem megérte?

Meg fogja tenni újra és újra miért is ne? Csak nyerhet rajta.

2017. okt. 28. 09:23
 8/19 A kérdező kommentje:

" És milyen érdekes, nemrég egy kérdésednél még arról írtál, hogy tök könnyű munkát találni, nem érted, egyesek hogy hagyhatják magukat."


Keversz valakivel de tudjuk hogy ezen az oldaon mindenki balázska meg munkaügyes stb.

Mindenki az.

Tudjuk.

Én is te is a hozzászólók is mind mind ugyanaz a személy vagyunk valójában.

Lapozhatunk?

2017. okt. 28. 09:24
 9/19 A kérdező kommentje:

". Ha megvan az új munkahely akkor fel lehet a régit jelenteni."


De akkor meg már minek.

2017. okt. 28. 09:25
 10/19 anonim ***** válasza:
40%

"Ha egyszer büntették őket, akkor miért követnék el ilyen rövid időn belül még egyszer? "


Ne szánalmasan naiv vagy. Miért teszi ezt? Ahogy írják is azért mert a büntetés kisebb mint amit azon nyer amiért megbüntetik a céget ez valóban ilyen egyszerű.



Nem jelenti be csak minimálbérre ezen nyer havonta minden dolgozón adott pénzt lebukás esélye szinte nulla de ha le is bukik csak annyi összegre büntetik hogy egy hónap alatt behozza az árát a csalás.

Igen ez tényleg ennyi csupán.

2017. okt. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!