Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sosem hittem volna, hogy...

Sosem hittem volna, hogy valaha visszasírom a munkahelyem, de mióta a babám megvan, egyszerűen azt érzem, hogy összeroppanok az anyaság súlya alatt. Mit lehet tenni ellene? Mi vált be szülés utáni depresszió ellen?

Figyelt kérdés

Sose voltam ilyen kis gyerek körül, és hiába imádom a fiam, ha egyedül maradok vele, teljesen rámtör a depresszió, amit szerintem ő is megérez. Amúgy is eléggé sírós baba, és sajnos olyan rosszalvó mint én. Másnak is vannak depresszióra utaló tünetei?? Meddig tarthat ez az állapot?

6 hetes kisfiú anyukája


2008. okt. 28. 10:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mi most 3 hósak vagyunk,és most tudom elmondani,hogy úgy állok az anyaság kérdéséhez ahogy kell.Eddig én is hasonlóan éreztem magam,sokszor kapott el a sírás,mindentől féltem,de leginkább a felelősségtől.Féltem az utcára kitolni a babám,mi van ha sírni kezd,mit kezdek majd vele stb.Most hogy folyton mosolyog,gagyarászik,nem tudom de egyszerűen elmúladoznak ezek a szorongások,és kezdek végre a helyzet magaslatán állni.Sokat segít a család.

És igen,megérzi ha te szorongsz,és ő is nyűgös lesz,legelőször is beszéld ki magadból a félelmeid,barátok szülő,párod,aki tuti megért és melletted áll,megnyugtat,bíztat,és segít.És a legfontosabb hogy bízz magadban,az a kisember téged választott édesanyjának,szeret téged és rád van szüksége,biztos hogy mindent jól csinálsz,és amiben kell kérj segítséget,én van hogy nap mint nap felhívom a védőnőt valamivel.Nem szégyen.És menjetek sokat sétálni,neked is jót tesz.Hidd el el fog múli ez az érzés,magamról tudom,nekem még az elején azzal is meg kellett küzdenem hogy nem tudtam eleget szoptatni a babám,és nem éreztem magam jó anyának.Ma már tudom ez is hülyeség volt.

Boldog babázást!

2008. okt. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is így éreztem, de mostmár 4 hónapos a fiam és hála Istennek elmúlt.Mi sokat jövünk megyünk pl boltba, sétálni, inkább messzebb viszem, mert ott jobb a levegő és ez is időt vesz igénybe.Szerintem csináljatok sok programot, akkor Te is és Ő is kellemesen kifáradtok és Te meg nem emészted magad.Ja és ha tudod néha bízd rá vkire, hogy vigyázzon pár órára a kicsire ez nagyon sokat számít a hangulatomnak, én ilyenkor elmegyek pl. tornázni.

2008. okt. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!