Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ismertek olyat, aki ennyi...

Ismertek olyat, aki ennyi pénzért nem megy el dolgozni?

Figyelt kérdés
Több olyan ismerősöm is van, aki inkább addig nem megy el dolgozni, amíg itthon nem javul a helyzet a munkaerő piacon, tehát amíg nem lesznek itthon jobban fizető állások és amíg meg nem becsülik az emberek munkáját, tehát ők nem vállalnak be akármit, csak azért, mert nagyon kell a pénz. Inkább nyelvet tanulnak, képzik magukat otthon, kicsit "seftelnek" és egyéb elfoglaltságokkal töltik az idejüket. Az egyiknek kétkezi szakmája van, a másiknak diplomája. Természetesen ők megtehetik, hogy nem vállalnak el akármit és akármennyiért, mert a családjukban mások dolgoznak. Én meg tudom érteni őket, mert ha megtehetik és inkább kivárnak, ötletelnek, akkor hosszú távon lehet, hogy jobban járnak, mintha rohannának éhbérért dolgozni valami lealacsonyító munkába, ahonnan ráadásul még alig visznek haza pár forintot, és mindenki tudja, hogy manapság az állások többségével nem lehet egyszerűen előre jutni, a lakbérre, rezsire elég és itt vége is a történetnek. Ti ismertek ilyen embereket, akik mondjuk 120.000.- Ft alatt nem mennek el dolgozni és egyetértetek ezzel a felfogással?

2017. nov. 8. 15:57
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Rossz az, aki rosszra gondol! 🙂
2017. nov. 8. 18:38
 12/24 anonim ***** válasza:
85%

# 11


Te írtad és ezt nem lehet másképpen érteni...Rossz vagy bizony, mert te gondoltad, én csak meglepődtem;)

2017. nov. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Persze, otthon ülni kényelmesebb, mint családot teremteni és eltartani, de ez utóbbinak is lehetnek kényelmes pillanatai. Én azért vàllalom a kockázatot, bár már ott tartanék. Mondjuk a baràtnő része már meg van. 🙂
2017. nov. 8. 18:55
 14/24 anonim ***** válasza:
75%
Én, egyszerűen annyi az okom, hogy ennyiből nem tudom fenntartani magam. A megélhetésem alatt nem vállalok el munkát és pont. Egyedül élek. Volt idő, amikor ennyi pénz még elég volt, csak akkor még a szüleimmel éltem, illetve az árak is alacsonyabbak voltak a boltokban, akkor elvállaltam. De amióta külön költöztem, és magamnak fizetek mindent, számlákat, élelmiszert, tisztítószereket, tisztálkodószereket, közlekedési költséget, ruházkodást... és tudom, mennyi kiadást kell mindenképpen finanszíroznom, már ennyiért nem vállalok el munkát. Lehet ennyi a bejelentett, de akkor valahogy még kompenzáljon a munkáltató, akár zsebbe (bár ez nem korrekt dolog, de a semminél jobb), akár valami cafeteriával.
2017. nov. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit azért hozzátennék, hogy soha nem voltam hosszú ideig munkanélküli, a munkát, még ha nem is olyan, amilyet akarok, tapasztalatnak fogtam fel, hogy legalább annyival is tájékozottabb vagyok, és igazából meg is térül ez a szemlélet, és egy tapasztaltabb embernek azért szívesebben adják meg az akár magasabb elvárt fizetést, mint olyannak, aki soha nem dolgozott, könnyebb az esetleges előrelépés lehetősége is, mert látják, hogy nem csak a hátsómat vakarászom és várok a csodára. Nem is lenne lakásom, ha vártam volna a sült galambot, amíg a szüleimmel éltem, és nem dolgoztam volna.

Most pl. van egy főállásom és mellékállásban bedolgozok egy másik cégnek, mellette pedig fejlesztem a tudásomat, tanulok önállóan a továbblépés reményében, még munka mellett.

De a fizetésemnek fedeznie kell a kiadásaimat, ebből nem engedek, amelyik munkáltató azt a szintet nem tudja biztosítani, az felőlem csődbe is mehet.

Akik ketten élnek együtt, vagy társas albérletben élnek, az más, ott több felé oszlanak a kiadások, nálam ez jelenleg nem opció.


14-es válaszoló voltam.

2017. nov. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt valaki megvádolna, hogy kényelmes vagy munkakerülő vagyok első munkahelyemen évekig minimálbérért dolgoztam több műszakban. Alap fizetésből épphogy megéltem de a túlóra és műszakpótlékot angolórákra költöttem. Nem egyszer ültem be a tanfolyamra 12 órás munkanapok után. Négy év alatt meg lett így a nyelvvizsgám és el tudtam menni telefonközpontba(call center) dolgozni ahol angolul kellett hívásokat fölvenni. Közben tanfolyamokra jártam és otthon képeztem magam, hogy letegyem a cisco vizsgát(CCNA) amivel egy majdnem mérnöknek való állást kaptam. Jelenleg munka mellett esti egyetemre járok és ha hirtelen munkanélküli lennék van annyi megtakarításom, hogy egy évig megéljen belőle a család. Feltéve ha kirúgnának biztosan nem vállalnék 200nettó alatt állást hanem 3-4 hónapot tanulásra fordítanék, letennék pár microsoft vizsgát, beiratkoznék intenzív nyelvtanfolyamra, előre tanulnák pár tantárgyat az egyetemen és magasabb fizetésű állást keresnék mint a jelenlegi. Sokan lenéznek és bírálnak mert már csináltam ilyet és kívülről nem nem igazán látszik mennyit dolgoztam érte.
2017. nov. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
16. Pedig csak így lehet feltörni!
2017. nov. 9. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
60%

Én csak azt nem értem, hogyha valaki egyedül él, miből tartja el magát addig, amíg új állást nem talál?

Nekem mondjuk általában van 3-4 havi megtakarításom baj esetére és még sosem veszítettem el az állásomat, mindig én léptem tovább a biztosba, de két diplomával is tuti beülnék egy pénztárba, vagy beállnék egy szalag mellé, ha átmenetileg nincs jobb, hogy ne vigyem magam minuszba. Az, hogy ehelyett képezzem magam (ami mégtöbb pénz), számomra logikátlan lépésnek tűnik, még ha nem is vall buta emberre.

2017. nov. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
60%
26 éves fiú vagyok informatikus könyvtáros diplomával a kezembe ami a humán diplomák kb 80 százalékával együtt szart nem ér. Szakmát fogok valószínűleg váltani nemsokára és reált tanulok arra van kereslet bizony a humán meg szart nem ér. Egyetemi könyvtárban robotolok közmunkásként netto 70 et keresek havonta, ilyen hogy barátnő és család hagyjuk már esélytelen ennyi fizu mellett xD apámmal élek ha nem tartana el már nem lennék sehol... és több embert ismerek akik diplomásként közmunkások rengetegen vagyunk így fiatalok főleg!!! A 100 ezres fizunak pl nagyon örülnék!!! Egyesek meg ezt is keveslik hát rohadjanak meg ott ahol vannak erre csak ennyit tudok mondani!
2017. nov. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

# 13


Nem vagy túl meggyőző még magadnak se talán, ha így írod, hogy "...lehetnek kellemes pillanatai..."..Más, ha azt írod, vannak!:DDD

A másik, hogy "...családot teremteni és eltartani"

Ha csak egy barátnőd van és te komolyan eltartod család címén már most, ő meg napozik a kényelemben?Hmmmm...


S ami vicces, hogy még te is elismered azt, hogy sokkal kényelmesebb otthon ülni, mint család-nő miatt dolgozni egy falatnyi kellemes pillanatért.Kell neked a "rabszolgaság" valójában...

2017. nov. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!