Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ismertek olyat, aki ennyi...

Ismertek olyat, aki ennyi pénzért nem megy el dolgozni?

Figyelt kérdés
Több olyan ismerősöm is van, aki inkább addig nem megy el dolgozni, amíg itthon nem javul a helyzet a munkaerő piacon, tehát amíg nem lesznek itthon jobban fizető állások és amíg meg nem becsülik az emberek munkáját, tehát ők nem vállalnak be akármit, csak azért, mert nagyon kell a pénz. Inkább nyelvet tanulnak, képzik magukat otthon, kicsit "seftelnek" és egyéb elfoglaltságokkal töltik az idejüket. Az egyiknek kétkezi szakmája van, a másiknak diplomája. Természetesen ők megtehetik, hogy nem vállalnak el akármit és akármennyiért, mert a családjukban mások dolgoznak. Én meg tudom érteni őket, mert ha megtehetik és inkább kivárnak, ötletelnek, akkor hosszú távon lehet, hogy jobban járnak, mintha rohannának éhbérért dolgozni valami lealacsonyító munkába, ahonnan ráadásul még alig visznek haza pár forintot, és mindenki tudja, hogy manapság az állások többségével nem lehet egyszerűen előre jutni, a lakbérre, rezsire elég és itt vége is a történetnek. Ti ismertek ilyen embereket, akik mondjuk 120.000.- Ft alatt nem mennek el dolgozni és egyetértetek ezzel a felfogással?

2017. nov. 8. 15:57
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Nem magamról írtam, hanem úgy általában. De a kérdés sem rólam szólt. Hiába is próbálsz bármit belém magyaràzni, kedvesnek véletlenül sem mondható utolsó.
2017. nov. 9. 16:14
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Én most nem vagyok kényszerhelyzetben, de amikor gondban voltam ilyen téren, akkor a szüleim tudtak segíteni. Nekem már többször kellett muszájból talpra állni, most ott tartok, hogy muszájból nem kell állást keresnem, és ha váltok, azt kizárólag jobb lehetőség miatt tehetem. Nem kell elfogadnom akármit, mert igazából ott is kellek, ahol most vagyok.
2017. nov. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Sunshinedoll ***** válasza:
76%

Egy ember legyen tisztában az értékeivel, és nem azért írtam két diplomadolgozatot meg volt végig 4,2 felett az átlagom egyetemen meg tanultam 3 nyelvet, hogy sz-rért h-gyért dolgozzak.

Egyetem mellett is korrepetáltam, tolmácsoltam, cégeknek fordítottam, sőt tök ingyen önkénteskedtem is, hogy tapasztalatot szerezzek.

Nyilván, ha leteszem az államvizsgát, akkor nem akarok 200ezer alatt dolgozni, ha itthon nem kapom ezt meg, akkor majd megadják máshol.

Egyébként meg átmeneti munka is lehet hasznos, egy rossz munka is ad olyan tapasztalatot, amit máshol, később, akár más munkakörben is kamatoztatni tudsz.


De ha ez a két opció van csak, akkor inkább dolgozok kevesebbért és mellette igyekszem fejleszteni magam és tanulni,vagy jobb munkát keresni, minthogy otthon üljek és mások tartsanak el. Én nem engedhetem meg magamnak, hogy ne csináljak semmit hónapokig, mert szeretek nem éhen dögleni :D

2017. nov. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Pedagógus diplomával nálunk vagy kimész az utcára szemetet szedni, vagy évekig nem dolgozol míg végre bekerülsz egy oktatási intézménybe. Mivel egy diplomásnak pöttyet megalázó a szemétszedés, így meg tudom érteni hogy nem dolgoznak.
2017. dec. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!