Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezt az időszakot hogy lehet...

Ezt az időszakot hogy lehet jól viselni?

Figyelt kérdés
Munkahelyet szeretnék váltani. Valószínű, hogy lesz hely ott, ahova beadtam az önéletrajzom, csak az kérdés,hogy mikor. A jelenlegi munkahelyemen viszont már elég nagy a stressz, elég nehezen járok be. 2 lehetséges eset van, vagy rossz a napom, vagy nagyon rossz. Viszont csak úgy elmenni se tudok, meg csak a biztos másik után akarom beadni a felmondásom. Hogy vészeljem át ezt az időszakot lelkileg?Volt már más hasonló helyzetben?Előre is köszönöm a válaszokat.

2017. nov. 17. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez így még mindig elég bizonytalannak tűnik, tehát biztos felvesznek valahova, csak nem tudod, mikor? Ami lehet két hét, két vagy több hónap is, gondolom. A bizonytalanság a legnagyobb gyilkos, így nehéz átvészelni ezt az időszakot.

Nekem volt egy ilyen munkahelyem, amelyiknél eldöntöttem, hogy bármi van, inkább vállalom a munkanélküliséget, de olyan szerencsésen alakult a dolog, hogy miután felmondtam, két napra rá kaptam állásajánlatot.

Visszatérve a kérdésedre, én megpróbálnék olyan állást találni, ahova most keresnek embert, tehát max. a felmondási időd lejárta után már mehetnél is. Sok sikert és kitartást kívánok neked.

2017. nov. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen,ez így elég nehéz. Az a baj, hogy ez az a hely ami a szakmámhoz kapcsolódik,nyugis is, szeretném is. A munkanélküliséget nem engedhetem meg magamnak,sajnos. :\ Különben már rég elmentem volna innen. Kell a fizetés. (ami sajnos így sem egy sok..) Köszönöm a válaszod :)
2017. nov. 17. 12:26
 3/6 anonim ***** válasza:
A jövőre gondolj ne a jelenre. Én is voltam így. Olyan felszabadító érzés volt, hogy már láttam a fényt az alagút végén. Még el is kezdtem kedvelni a régi munkahelyem úgy, hogy tudtam már csak pár hónapot kell lehúzni. Már ne foglalkozz ott semmivel. Próbálj arra koncentrálni, hogy ami ott történik már nem a te dolgod, már csak a fizetésed miatt mész be. Nem számít ki mit gondol ki mit mond, mi törtenik, hamarosan vége ☺
2017. nov. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, ezt érzem, hogy már jobb érzés, hogy tudom, hogy innen el fogok menni. Az nem volt rossz érzés, hogy tudtad hogy elmész, de mások még nem a munkahelyen?
2017. nov. 17. 12:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Én kedvezőbb helyzetben voltam, "megengedhettem" magamnak, hogy állástalan legyek.

Nem volt más választásom, úgy akartak megszabadulni tőlem, hogy ne kelljen végkielégítést fizetni, ennek érdekében mindent bevetettek, még attól sem rettentek vissza, hogy azzal vádoljanak meg, lopom a cég vagyonát. Na ezt már nem vártam meg, felmondtam. Ott álltam a semmi közepén, kaptam 90 napig valami lófüttynyi álláskeresésit. 5 hónap után sikerült elhelyezkednem, de ezt sem éltem meg tragédiaként, mert maga a tudat, hogy eljöttem onnan, felszabadító érzés volt. Persze ezt igen könnyűvé tette, hogy volt tartalékom, amiből addig megéltem.

2017. nov. 19. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen. Ennyiből egyszerűbb volt, hogy volt mellette tartalékod, ha így volnék, már rég felmondtam volna..:\
2017. nov. 23. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!