Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jövő hét pénteken megyek...

Jövő hét pénteken megyek állásinterjúra, feltételezem, hogy dec. -1-től kezdődne a munkaviszony. Vajon felvesznek úgy, hogy már dec.20. -án elmegyek két hét szabadságra?

Figyelt kérdés
Már hónapok óta megvan véve a repjegy (külföldön élek, téli hazalátogatás). A jelenlegi munkámmal már nem annyira vagyok elégedett, mert mostanában keveset fizetnek, velük értelemszerűen le van fixálva a téli szabi. Amúgy olyan hely, ahol bármikor fel lehet mondani egyik napról a másikra az itteni törvények szerint. Jelentkeztem egy álláshirdetésre (mosogatás étteremben, ami hétvégeken és ünnepnapokon is nyitva van). Jövő hét péntekre adtak időpontot. Ha jól tippelem, már decembertől től kezdeni kell annak, akit felvesznek, nem hiszem, hog januári kezdésre keresnének ilyen korán valakit. Az állásinterjún, ha nem kérdik, valószínű nem említem a szabadságot. Viszont, ha felvesznek, értelemszerűen mondom, mielőtt bármit aláírok. Szerintetek?
2017. nov. 17. 17:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem mi lenne ha őket kérdeznéd meg erről...?
2017. nov. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem buktad az állást.
2017. nov. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

Munkáltatótól függ, de nem nagyon szoktak neki örülni, ha rögtön a szabadsággal hozakodsz elő.

De az is igaz, hogy decemberre, ünnepekre való tekintettel megértik. Ha mondjuk egy szimpla szeptemberi hónapban kezdenél, akkor illik tisztességesen végigdolgozni az első hónapodat, hogy tudják, hogy bízhatnak benned. Viszont dec. 20, mindjárt Karácsony. Ezt nyugodtan mondhatod, a legtöbb helyen megértik.

2017. nov. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
3: Elképzelhető, pláne, hogy már hónapok óta megvan a repjegy. Csak hát ugye ez pont vendéglátóipar, ami csak úgy pörög a téli ünnepek alatt. :(
2017. nov. 17. 17:56
 5/15 A kérdező kommentje:
Olyat már csináltam, hogy felvettek valahova, áprilisi kezdéssel, és a szerződéskötéskor jeleztem, hogy repjegyem van júniusra. Nem volt gond, de azért az más volt kicsit, mert a szabadságom már a két hónap próbaidő utánra esett.
2017. nov. 17. 18:00
 6/15 anonim ***** válasza:
Te felvennél így valakit?
2017. nov. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
4: Attól függene, hogy mi áll az önéletrajzában, illetve, hogy tud-e magáról jó referenciákat adni. Valamint, hogy megoldható-e költségmentesen a helyettesítése.
2017. nov. 17. 18:03
 8/15 anonim ***** válasza:

Vendéglátás? Kizárt, hogy örülnek neki.

Pont azért keresnek embert, mert jönnek az ünnepek és hajtás lesz.


Jövőhét péntekre kaptál időpontot?

Lehet annyira gáz a hely, hogy naponta hagyják ott a melót. Ha mégsem, akkor nagyon válogatós a cég. És mosogató melóknál próbanapok szoktak lenni.


Nem tudom melyik országban vagy, de nálunk pl a vendéglátósok keresnek a legrosszabbul.


De azért sok sikert.

2017. nov. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
8: Hollandia. Eddig még sehol nem volt próbanapom, rendes próbaidő volt. És nyilván nem csak az ünneoekre keresnek, hanem adnak egy min. fél éves szerződést.
2017. nov. 17. 18:12
 10/15 A kérdező kommentje:
Persze nyilván megeshet, hogy igazából csak az ünnepek végéig kell nekik ember, és utána pedig egyszerűen kirúgják még a próbaidőn belül. Sajna léteznek trükközések.
2017. nov. 17. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!