Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkaidőben állásinterjúra...

Munkaidőben állásinterjúra kellene mennem. Mi a helyes lépés?

Figyelt kérdés

Pénteken - munkaidő után - kaptam egy telefont, hogy hétfőn szeretettel várnak egy másik céghez állásinterjúra.


Hogyan indokoljam,hogy hétfőn nem tudok bemenni dolgozni?


első gondolatom a betegség színlelése volt, de én erre nem vagyok alkalmas, meg szerintem átlátszó is, hogy keddre meg meggyógyulok...


Hétfő reggel szabasdágot kérni- már múlt héten is kértem egy rendkívüli szabadságot következő napra, akkor is állásinterjú miatt. Nem indokoltam a szabadságot, de megkaptam. Szerintem is átlátszó a dolog, a főnököm nem hülye.


Még ma délután felhívni, és őszintén megmondani neki, hogy állásinterjúra megyek. Tudom, hogy van annyira tisztességes, hogy elenged, de ha nem jön össze az új állás, akkor tuti, hogy gúnyosan mindennap az orrom alá dörgöli.


Elmenni a háziorvoshoz, és kérni, hogy írjon ki egész hétre táppénzre (mondjuk, hányás-hasmenésre hivatkozva). 10 éve nem voltam téppénzen, nem vagyok táppénzcsaló, így talán hihető lenne, hogy most tényleg beteg vagyok, és nem csak egy napra.


2017. szept. 24. 09:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondtam, hogy fogorvoshoz kell mennem.
2017. szept. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én megmondtam pár hónapja a főnökömnek kerek perec hogy behívtak egy céghez elbeszélgetésre, mivel tudta hogy már régóta keresek a szakmámban állást mert eddig nem abban voltam, így csak annyit mondott hogy menjek, intézzem megérti hogy mi a célom ezzel, csak ha már biztosra összejött a hely akkor a felmondási időből minimum 2 hetet fog kérni hogy azt még náluk nyomjam le, és ennyi.
2017. szept. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is a fogorvos kifogást szoktam használni
2017. szept. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%
Másik időpontot kellett volna kérni, nem rábólintani erre, ha bem tudod megoldani
2017. szept. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én megmondanám hogy el kell intéznem valamit, és szabit vennék ki. Ha rákérdeznek, akkor bankba, hivatalba kell menni, jön a kéményseprő stb. Én nem mondanám meg, hogy állásinterjúra megyek.
2017. szept. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!