Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Másutt is úgy megy hogy vagy...

Másutt is úgy megy hogy vagy aláírod az új szerződést vagy ki vagy rúgva?

Figyelt kérdés

Másutt is így megy? Ott az új szerződés ami nyilván rosszabb mint az előző (különben nem kéne új szerződés se) és vagy aláírod vagy ki vagy rúgva?


Másutt is így kommunikálják ezt?

És uyge utólag bizonyítsd be adott esetben hogy te nem saját szabad akaratodból hanem presszió alatt írtad alá... hiszen ki akarja hogy kirúgják? Hol találnék mást inkább aláírom, jobb ez is mint a semmi.

Másutt is így megy ez?


2017. nov. 19. 14:46
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Parapapapa Mun-ka-ügyis.
2017. nov. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
Ha a régi szerződést érvénytelenítik, annak van oka, ha be tudod bizonyítani, hogy alaptalanúl bontották fel a szerződést, akkor perelhetsz!
2017. nov. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

"Ha a régi szerződést érvénytelenítik,"


Nyilván érvénytelenítik különbe minek kéne az új.

Nyilván. A régiben 10 ft a bér az újban meg 8 ft.

Ez az egész értelme erről szól.

2017. nov. 19. 14:55
 4/39 A kérdező kommentje:

A cég majd előadná hogy eddig ennyi volt a megrendelés de már csak kevesebb jaj nincs pénz hát hozzá kellett nyúlni a bérekhez.

Ki van ez találva.

2017. nov. 19. 14:58
 5/39 anonim ***** válasza:

1. Ha valóban semmi mást nem változtattak az újonnan megírt szerződésben, csak a munkabéred összegét, akkor bizony nagyon gyorsan peres útra terelném az ügyet.

2. De azért tudjuk, hogy általában ennyire nem hülyék a munkáltatók, az ilyesmit leginkább a szervezeti változással kötik össze: korábbi munkakör megszűnik, csinálnak helyette egy másikat, amit neked kínálnak fel először. Tehát az ő általuk megfogalmazott kérdés:

Elfogadod-e a felajánlott új munkakört, az arra szóló feltételekkel, vagy nem. Amennyiben úgy döntesz hogy nem, a régi munkaköröd megszűnik a szervezeti változás miatt, és ha egy új munkakör nem kell, légyszi felmondani!

2017. nov. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:

A munkaszerződés két fél önkéntes tranzakciója, csak akkor érvényes, ha mindkét fél elfogadja. Így ha nem írod alá, akkor nyilván nem lép érvénybe, tehát nem lesz munkaviszonyod. Olyasmi, mint pl. a telefonelőfizetés: csak akkor érvényes, ha te is aláírod és a szolgáltató is.


Ha úgy érzed, hogy jogtalanul jár el a munkáltató, akkor szerintem beszélj munkaügyi jogásszal. Ha van munkástanács vagy szakszervezet a munkahelyen, velük is beszélj. Elvileg a személyzeti osztálynak is kellene segítenie, de ezt nem mindig teszik meg.

2017. nov. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

"Amennyiben úgy döntesz hogy nem, a régi munkaköröd megszűnik a szervezeti változás miatt, és ha egy új munkakör nem kell, légyszi felmondani!"


De ha már jogéászkodunk baromságot ne terjesszünk és legyünk pontosak.

1) a munkáltató köteles engem a régi rend szerint foglalkoztatni régi bérrel

2) ha ezt nem tudja (akarja ) megtenni FEL KELL mondania. Neki nekem és nem nekem neki!!!


Nem mindegy! Mert ha ő mond fel nekem akkor (ha elég ideje vagyok ott ) jár végkielégítés is !

Nme mindegy!

2017. nov. 19. 15:07
 8/39 A kérdező kommentje:

". Így ha nem írod alá, akkor nyilván nem lép érvénybe, tehát nem lesz munkaviszonyod"


Izsonyatos baromságokat lehet itt olvasni.

Ha nem írom alá az újat akkor (mivel a régi szerződés harározatlan idejú) marad a régi. Nem szűnik meg a munkaviszony miért is szűnne meg.

Újat nem írtam alá tehát marad a régi, a régi meg határoztalan tehát marad....


Ha már jogászkodunk.

Elvileg így van.

Elvileg.

2017. nov. 19. 15:09
 9/39 A kérdező kommentje:

"akkor szerintem beszélj munkaügyi jogásszal."


Ó már megvolt. Megmondta ne leygek naiv. Nem írom alá jogom van hozzá de a cég meg úgyis kitalál valami hazug kamut amivel azonnali hatállyal fegyelmivel elküldhet.

Vagy vagy aláírom vagy repültem.

Hiába van mellettem a jog papíron a valagam törörlhetem vele.

2017. nov. 19. 15:11
 10/39 Dongaben ***** válasza:
Ha megszűnik egy adott munkakör, akkor köteles a cég egy hasonlót felajánlani azonos bérezéssel.
2017. nov. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!