Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek ez parasztság...

Szerintetek ez parasztság lenne a részemről vagy nem? (borravaló)

Figyelt kérdés

Kaszinoban dolgozok, mint oszto. 3 honapja vagyok a cegnel, amibol 2 honap a tanfolyam, szoval nagyjabol 1 honapja dolgozok rendesen. Van ket velem egyidos(20) srac aki velem egyutt kerult a ceghez, igazabol 1,5 honappal hamarabb, de nekem "jobban" ment a tanfolyam ezert feltudtam zarkozni es csak 1-2 hettel kezdtek el a fiuk hamarabb dolgozni. Minket orara fizetnek, annyit kapunk amennyit a kaszinoban ulunk,de sajnos mostanaban nem megy olyan jol a szeker, keves jatekos jon, viszont igy meg tul sok az alkalmazott, es valakit mindig hazakuldenek, aki altalaban en vagyok, mert en vagyok a "legbenabb", egyeduli csajkent stb, szoval nekem van a legkevesebb oram. Altalaban olyan hajnali 3-4-5-6kor szoktak hazamenni, attol fugg mikor fejezik be a jatekot. Engem altalaban ejfelkor mindig hazakuldenek, meg sosem voltam ott a "finaleig" amikor kihirdetik a nyertest(aki megkapja a penzt es persze hagy is borravalot). Egyszer viszont kifogtam egy olyan turnét(poker) ahol ejfelig az a jatekos akinek a legjobb keze van, kap 50k forintot. Annak aki megnyerte vegul, en osztottam ki a kartyat. Ejfel volt, es pont en osztottam megint az asztalnal, a teremfonok pedig atadta a jatekosnak a penzt. Mikor mar a jatekos tudta, hogy az ove a nyero kez, nagyszajuan ott mondogatott valamit, hogy hagy az osztonak penzt, es mintha mondta volna hogy hagy 10ezret , de nem figyeltem oda annyira. A lenyeg a lenyeg, hogy a teremfonoknek hagyott 5ezret, utana pedig az asztalra dobott ket otezrest, amit fogtam es eltettem megkoszontem neki szepen, mondta h szivesen stb. Kozben mar reg ott allt a hatamnal az egyik srac kollegam fentebb szo esett (aznap este csak ketten osztottunk), hogy valtson le( 30 percenkent csereljuk egymast). Ahogy eltettem a penzt kovetkezett is a srac sora, atadtam neki a helyem. Utana a teremfonok haza is kuldott, hazamentem. Masnap mondja az a srac kollegam, hogy, idezem "jol eltetted azt a penzt". Nezek ra furcsan, mondja hogy annak a fele az ove. Mondtam neki,hogy en osztottam le neki a nyero kezet meg h azt nekem adta, es h o is ott allt a hatamnal, akkor ha neki szanta volna akkor csak odaadja mar a kezebe. Utana meg akadekoskodott, hogy a supervisor is kapott 5ezret meg igy meg ugy stb , es h az ot illeti, mert ket 5ezrest tett le az asztalra. Aztan mar kezdtem kicsit szarul erezni magam, hogy "elvettem" tole a penzt, meg annyit magyarazott hogy kezdtem elhinni hogy az ugy van ahogy o mondja. Es igazabol nekem ez volt az elso borravalóm ezen a helyen. Lenyeg a lenyeg, hogy aznap este miutan hazamentem, chateltem kicsit az egyik poker jatekossal, aki tortenetesen pont ott jatszott az asztalnal mikor adta a pali a 10est. Nem tudom mar hogy, de szoba kerult, hogy o mennyire nem szereti tolunk a biztonsagi or sracot, mert tul nagy a szaja, es hogy mindig tartja a markat mikor borravalorol van szo(aki mellesleg egesz nap ul a szeken es telefonozik) es hogy hogy felpattant a szekrol mikor "en megkaptam a 10ezrest". Mondom a csavonak, hogy 5ezret hagyott nekem,nem 10et. Mondja, hogy hat 5k a supervisornak, 10pedig nekem. En mondom megint, hogy a fele a masik osztonak ment. Azan mondja, hogy pedig a hapsi azt mondogatta, hogy 5 a teremfonoknek, 10az osztonak, es mivel en osztottam neki a kezet csakis ram gondolhatott.

Szoval szerintetek adjam oda a kollegàmnak azt az 5ezret vagy ne? Nem masert de egyreszrol nekem az is penzt, masreszrol meg nekem van a legkisebb fizetesem. Harmadreszt pedig ez a srac folyton elegedetlenkedik, hogy milyen keves oraja van( nekik is keves van ahhoz kepest), meg latszik rajta h egy penzehes kis soher irigy kutya. Ugyanakkor, ezt kettonk kozott kene elrendezni, mert nem szeretnem ha a tobbi kollega rajtam/rajtunk nevetne h veszekedunk egy 5ezresen. Meg felek hogy aztan azt gondoljak majd rolam hogy onzo vagyok es h nem osztom meg a masikkal stb., pedig szerintem is engem illet az a penz, de ha a masik elkezdi hangoztatni az o verziojat, akkor felek h a tobbiek engem egy s.zarnak fognak gondolni emiatt h sajnalom tole azt a penzt. Hogyan tennetek a helyemben? Kerdezzem meg a teremfonokot(jelen volt o is vegig), hogy kinek jar a penz? Nem akarok az o szemeben is hulyenek tunni h ezen "veszekszek" a masikkal.


2017. nov. 25. 07:33
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Tény hogy nagy paraszt vagy.


Egyrészt azért mert simán behúztad előle a pénzt. Másrészt normális ember nem "kutyázza" le a másikat, elég cigány szokás.

2017. nov. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kedves első! Nem hiszem, hogy végig olvastad rendesen amit írtam, igaz ékezetek nélkül van és elég hosszúra is sikerült. A játékos nekem adta azt a 10est, a kollégám meg elakarja feleztetni, mert irigy, hogy én lány vagyok és nekem jobban adnak, mint neki. Ha ugyanez a jelenet játszódott volna le közte meg egy másik kollégánk között, akkor tőle nem követelte volna, csak velem szemben érzi azt, hogy ezt megteheti. Ezen kívül folyton gciskedik velem és azt hiszi, hogy viccesek a poénjai és beszólogatásai.
2017. nov. 25. 10:45
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezen kívül meg a másik kollégán keresztül üzenget nekem, hogy hagyjam már ott a pénzt, miközben mind a ketten dolgoztunk aznap
2017. nov. 25. 10:48
 4/5 anonim ***** válasza:
42%
#1: Ne haragudj, de ha végigolvastad, a leírtak alapján, miért paraszt?
2017. nov. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hú, bazzeg, de sok a rizsa.

A te pénzed. Ő mikor felezett veled, haa?

2017. nov. 27. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!