Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg kevesebbet keresnek a...

Tényleg kevesebbet keresnek a nők mint a férfiak?

Figyelt kérdés
2017. nov. 25. 17:02
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

“Miért nem maradtál ott ahol többet kerestél mint a férfi kollégák?”


Mert senki nem maradt ott, mivel min heti 70 órát güriztünk, (volt olyan hónap, hogy a bruttó listabérem másfélszeresét kaptam nettóban), aki maradt, már azt is átcsaltam a mostani munkahelyünkre ;) Nem minden a pénz, mostani helyen jó a légkör, van előrelépési lehetőség és szakmai fejlődés.


Nem mellesleg itt mostmár többet keresek

2017. nov. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

# 21


Általánosságban azért azt mondanád, hogy a nők kevesebbet keresnek csak azért mert nők?

2017. nov. 25. 19:31
 23/30 anonim ***** válasza:
Szerintem ez már nagyon kevés helyre igaz. Én pl. kevesebbet kapok, mint a hasonló beosztásban dolgozó férfi kollégám, de van -20 évem hozzá képest és több dologért is felel, tehát nem azért van ez így, mert én nő vagyok, ő meg férfi. :)
2017. nov. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Nagyjából egyformán keresnek, nagy különbségek nincsenek. Ez alól csak a legjobban fizetett állások kivételek, ott a férfiaknak magasabb a bérük átlagban. De ez az átlag embert nem igazán érinti.

Itt van egy jó cikk, ami összefoglalja a lényeget:


[link]

2017. nov. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez hasznos volt. Nagyjából én is így gondoltam és látszik, hogy nem vagyok egyedül ezzel.
2017. nov. 25. 20:54
 26/30 anonim ***** válasza:
akkor csak, hogy értsd Orbán többet talál Merkelnél
2017. nov. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Én nem keresek kevesebbet mint a férfi kollegáim, sőt van akinél többet keresek. Most osztották ki a prémiumot, kaptak nők is. Én nem veszem észre ezt a különbségtételt. Inkább arról lehet szó, hogy a nők elmennek szülni, ezáltal kiesik nekik x év, ennyivel fognak kevesebbet érni a munkaerő piacon ha visszatérnek. 26/N
2017. nov. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Igen, az a baj, hogy ez nem mérhető ilyen egyszerűen. Akkor lenne valódi összehasonlítási alap, ha egy férfi és egy nő ugyanannyi tapasztalattal, ugyanaznap kezdenek el dolgozni ugyanazon a helyen.

Ezt leszámítva azonos posztokban is nagyon sok mindenen múlik a bér. Tapasztalat, hány emberért, mekkora területért felel, stb. Szerintem egyértelműen nem lehet kijelenteni, hogy egy nő kevesebbet keresne, csak azért, mert ő nő.

2017. nov. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
0%
nagy átlagot nézve kevesebbet keresnek. ennek társadalmi okai vannak legtöbb országban. nálunk is
2017. nov. 27. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
0%
Csak azok a nok keresnek kevesebbet amik kevesebbet is ernek. A legtobb nem jo masra a szaporodason kivul. Talan, ha elpusztul az osses tehen a tej miatt befoghatnank oket, de azt is ketlem.
2017. nov. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!