Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van itt olyan aki szintén...

Van itt olyan aki szintén nehezen találja a helyét a munka világában?

Figyelt kérdés
Szerintetek mi lehet az oka, hogy nehezen találjátok a helyeteket?

2017. nov. 25. 18:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Többnyire a céltalanság és az informálatlanság.

Én nem tudtam 18 éves koromig hogy mi az ami igazán érdekel, egyrészt azért mert nem volt lehetőségem belelátni különböző munkákba( többnyire fizikai munka jutott) másrészt mert ennyi idősen az ember mindenbe belekap és vagy megelégszik vagy továbbmegy.

Az másik probléma volt hogy mikor iskolát kellett választani nem láttam át hogy milyen irányba menjek. Gondoltam jól keres egy gépész, elindultam rajta de nem tetszett. Jobban érdekelt a sport mint bármi más, pedig 18 éves korom előtt tesin se voltam hajlandó futni.

Akkoriban fogalmam se volt arról hogy hogy lesz valaki személyi edző, gondoltam egyet és otthagytam a sulit,letettem a tanfolyamokat és rájöttem hogy ezt szeretem és ez az amit szeretnék csinálni.

A lényeg hogy elmondják a sablonos dumákat fiatal korunkban hogy vagy soron dolgozol vagy rendőr leszel vagy épp gépész..és a gyerekek ezt fogják látni. Ha nem mozdulnak ki kicsit informálatlanok lesznek és nem azt a munkát fogják végezni ami motivációt ad nekik.

Ez az én személyes meglátásom, lehetőségeket kell adni. Lehetőség megismerni, kipróbálni és választani.

2017. nov. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem az a problémám, hogy a nem a szellemi tevékenységekre vagyok kalibrálva :D Két kezi munkát preferálom, mert gyakorlatias vagyok és van hozzá affinitásom, nem azt mondom, hogy képtelen vagyok meg buta, hanem én ezt ezt szeretem csinálni, csak ugye nem fizet annyit, mint pl. egy irodai, mondjuk egy logisztikus munka. Most ezen dilemmázom, hogy feláldozzam e azt amit szeretek a jobb megélhetésért. Építőiparban mozgok amúgy.
2017. nov. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon nem találom meg ott önmagam. Túl sok időt, energiát és egészséget esz el az életemből, csak keveset ad. Úgy vélem jobban érezném magam ha önellátóbb lehetnék, többet dolgozhatnék otthon, ház körül, saját magamnak előteremtve a számomra szükséges dolgok egy részét.
2017. nov. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Kitartás-probléma; eleve nem megfelelő terület tanulása, majd ebben való elhelyezkedés; problémás emberi kapcsolatok.
2017. nov. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok, én most jelenleg nem dolgozok, anyummal élek, meg ami van egy kis megtakarításom abból finanszírozom a saját dolgaimat. Mondjuk én azért még fiatal vagyok.

De a jövőre gondolva frászt kapok attól, hogy 8 órában, főállásban, egy helyen dolgozzak. Inkább jobban feküdne a részmunkaidő, vagy pedig egy kis ideig dolgozás, aztán kis ideig pihenés. Nagy igényeim nincsenek, nagyutazások wellnes meg akármi, még autó sem kell.

De hát majd elválik hogy mi lesz a jövőben. De a kérdésre visszatérve, úgy érzem, hogy az ember életében túl sok időt vesz el a munka, ráadásul emellé a felelősség, a túlórák, meg hogy hajtson az ember helyt álljon, a sok hülye embert elviselni stb. És ez egy egész életen át.

2017. nov. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, igazán hasznosak voltak, "jó" látni, hogy nem csak én vagyok ilyen helyzetben.


Szerintetek mennyire számít, hogy a nevelkedés során mit lát a gyerek a családjában, közvetlen környezetében?


Például az én családomban 10 éves korom óta nem volt aktív dolgozó. Ez azért csak számíthat valamit szerintem.

2017. nov. 25. 22:12
 7/12 anonim ***** válasza:

Sokat számít, de ezzel nem azz mondom hogy törvényszerűen a nem dolgozó szülők gyereke sem fog. Vannak jó ellenpéldák akol belátják hogy így nem működik és pont hogy dolgozni akarnak majd.

Nekem ez leginkább ott mutatkozott meg hogy a családban mindenki kétkezű munkát végzett. 15 éves koromtól ugyanúgy dolgoztam mint ők iskola mellett egészem addig amig úgy döntöttem hogy amint végzem az iskolával egy egész más beállítottságú munkahelyet keresek, ezalatt azt értem hogy nem fizikai hanem szellemi munkát.

2017. nov. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azt azért hozzáteszem, hogy nem teljesen önszántukból nem dolgoztak, nagymamám és nagypapám nyugdíjas volt, végig dolgozták az életüket, csak mikor már úgy eszemnél voltam (4-5 éves koromtól) azóta voltak nyugdíjasok, apám korán meghalt, anyukám pedig a betegsége miatt volt rokkantnyugdíjas 10 éves korom óta, tehát nem feltétlenül választás kérdése volt. És ennyi, közöttük nőttem fel, tehát nem volt nagy a család.
2017. nov. 26. 02:36
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert az iskolában tönkre teszik az embereket mindenkit érdekel valami csak már az elején elmondják mit lehet és mit nem.Meg amiben élünk az nem demokrácia mi a fenének dolgozon az ember ha az adót úgy is elopják az úgynevezet pártok.Régen egy fiatalnak sokkal több lehetösége volt a világ egyáltalán nem fejlödik semmit.De még nyugdijam semm lessz és akkor még a nyugati életet rekklámozák itt nevetséges az egész.
2017. nov. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én azért találom nehezen a helyemet, mert nagyon utálom, ha dirigálnak nekem. Ha nagyon besokallok, lelécelek, és keresek másik helyet. Kb. huszonöt éve bolyongok.

Az önfoglalkoztatáshoz pedig gyáva vagyok, mert szorongok amiatt, hogy elveszítem az egzisztenciámat.

2017. nov. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!