Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Eddig még soha nem ért attroci...

Garner kérdése:

Eddig még soha nem ért attrocitás a "bőrömszíne" miatt. Szerintetek a jövőben fog-e az álláskeresés, illetve a munka világában hátráltatni?

Figyelt kérdés
Én egy cigány "kinézetű" cigány vagyok. Az általános iskola alsó tagozatában viszonylag sok cigány volt, de akkor még nem tudtuk hogy mi az. Aztán felső tagozatában már az én osztályomban egy cigány sem volt. A középiskolában pedig 1 félvér osztálytársam volt. (Az iskolába volt kb 10 db) az egyetemen pedig még nem találkoztam 1 db-vel sem, és az az érdekes hogy még soha nem ért semmilyen nemű attrocitás a származásom miatt, sőt még szóba sem került. (persze ez így jól is van)

2013. aug. 24. 20:58
1 2
 1/13 anonim válasza:
Azért mert te rendes vagy, és a rendes cigányokkal sose volt az embereknek gondja. Nem hiszem hogy bármiféle hátrányod lehetne belőle:)
2013. aug. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én egyik rokonom is egy roma pasival házasodott össze, a lányát nem érte attrocitás a fiát viszont túl sokszor. Szerintem a jó kisugárzás a fontos, volt roma ismerősöm aki diplomás ember és nagyon rendes. Szerintem ah már diplomád lesz, és eddig sem bántottak emiatt, valószínűleg a munkahelyeden sem lesz gondod ebből.
2013. aug. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért nem ért hátrány, mert tudsz viselkedni. Csak ugyebár manapság az a szokás, hogy bármi történik, egyből jön a visítás, hogy "azé' me' cigány vagyok???", holott 99,999%-ban az a baj, hogy nem tudnak viselkedni vagy olyan a megjelenésük.


Álláskereséskor érhet hátrány, nem lehetetlen, de nem gyakoribb, mint amikor az átlag magyart éri hátrány, mert 28 éves férjezett nő (az ilyen biztos szülni fog), kisgyerekes anya (biztos állandóan betegszabin lesz) vagy 40-45 feletti munkavállaló.

2013. aug. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyetemi diplomád van, akkor nem hinném. A atrocitás a cigányként viselkedő, dolgozni nem szerető, bűncselekményekből élő, 8 általánossal rendelkező "tipikus cigányokat" éri.


Ha van/lesz egy jó diplomád, akkor már bizonyítottál, hogy te nem a fentiek közé tartozol.

2013. aug. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Azt azért megtudhatjuk, hogy milyen szakra jársz? Gondolom, nem magyartanárnak készülsz? :)
2013. aug. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szemedbe nem is, de a hátad mögött biztosan "ciganyoztak"!

A nővérem férje is cigány, a lányukon látszik a származása.

Rendes emberek, tanultak és jó munkájuk van. Az unokahugom sokszor sírt mert le ciganyoztak, kiközösítették most 19 éves meg tanul, és kifejezetten szép lány. Irigységből a lányok sokat bántják.

2013. aug. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már ezt!

SOk emberben túl teng a rosszindulat, és támadnak, ahol tudnak. Ha nem cigány, akkor lesz kövér, szemüveges, pösze, kancsal, nagy orrú, gülü szemű, akármi. Csak fogást keresnek. Ez az ő szegénységi bizonyítványuk.

2013. aug. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Nemko77 ***** válasza:

Félreértések elkerülése a végett, a rendes cigányok nem azért vannak kiközösítve, mert olyan a bőrük amilyen. Azért vannak kiközösítve, mert a fajtársaik olyanok amilyenek.


Másfelől kaptam én is, hideget-meleget mert kreol bőrű, fekete hajú, barna szemű vagyok, de nem, hidd el, hogy ez nem hátrány. Ha látják rajtad, hogy normális ember vagy, senkit nem érdekel.

2013. aug. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Gazdaság- és társadalomtudományi kar: gazdálkodás és menedzsment- re járok.
2013. aug. 25. 09:03
 10/13 pelgrim ***** válasza:

Sok jó válasz érkezett, talán még csak egyet lehetne hozzá tenni:

Ez leginkább tőled függ, attól hogy cigánynak vallod magad magadnak, vagy egy nagyszerű embernek (nem mintha a cigányok nem lehetnének nagyszerű emberek!). Ez olyan mint a „félelem szaga”, az emberi faj „ragadozói” éppen úgy viselkednek mint az állatoké, azt keresik meg prédának aki a legjobban fél tőlük. És létezik olyasmi is, amit a „szeretet illatának” lehetne nevezni; az akit a szeretet illata vesz körül, biztonságban van ilyen támadások ellen.

2013. aug. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!