Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Minek az iskola?

Bmasdmfadms kérdése:

Minek az iskola?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkoztam e kérdésen.

Hogy miért jó az iskola? megtanítanak arra hogy hogyan legyél művelt és hogy hogyan viselkedj a társadalomba?


Én itt vagyok 17 évesen. most kezdtem a középiskolát mindig is "értelmetlennek" tartottam az iskolát. Oké valakinek jó had művelődjön. Had tanulja meg a múltat had tanulja meg azt a matekot amit soha nem fog használni. Jó oké általános iskola még teljesen rendben van.De ez a középiskola sehogy sem adódik össze nálam hogy miért jó. Hogy mit ad az embernek. Lehet hogy én vagyok a hülye hogy nem vonom le amit magamhoz tudnék hasznosítani.Mikor bemegyek az osztályomba csak látom a többieket ahogy be vannak illeszkedve az osztály társadalmába hogy megfeleljenek az osztálynak. Minden egyes diák egy félénk fasz. Nem meri kimondani a saját véleményét, mert annyira megfeleléstől függ hogy nem mer önmagam lenni. Fél kitenni a saját lelkét a többiek elé mert fél attól hogy megemésztik. Az osztályközösségről ennyit. Igazi barátokat a sulin kivül is lehet találni.

Én itt vagyok 17 évesen és rengeteg más dolgot tudnék csinálni minthogy én iskolába járjak ahol nem azért nem tanulok semmit mert nem akarok hanem azért mert nem tanítanak meg élni. én pedig jól élni akarok megtanulni.



2017. nov. 28. 23:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%

Figyelj, ne keress benn logikát. Jól látod 99%-nak semmi értelme nem lesz az életben, sosem fogod hasznát venni, de amíg ilyen hülye oktatási rendszer van, addig ezt kell szeretni.


Én kijöttem gimnáziumból ott volt a kezemben egy érettségi, nem értem el vele semmit, elmentem egy OKJ-s CAD/CAM képzésre, illetve már önszorgalomból tudtam ezt-azt csak ugye a papír kellett.

Most egy kéményeket gyártó cégnél készítem a terveket havi közel fél milláért, úgy hogy semmit nem használok abból amit a 8+4 év alatt úgy hirdettek, hogy enélkül életben sem fogsz maradni.

2017. nov. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
41%
Hamis bűntudatkeltésre jó és a nép manipulálására.
2017. nov. 29. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
53%

Az értelme az lenne, hogy megfelelő használható tudást adjanak, amivel később boldogulni lehet az életben, de persze itt nálunk nem ez van, hanem a költők h.lye verseit bemagolni, meg rengeteg értelmetlen baromság. Persze erre is megvan a magyarázat, mert a cél terhelhető, engedelmes birkák nevelése, akik később irányíthatóak lesznek, nem kérdőjelezik meg feletteseiket, és kevés pénzért túlórázva engedelmesen dolgoznak majd.

Igazából kell a felismerés, hogy átlássa az ember a dolgokat, és megfelelően alkalmazkodni a helyzethez. Pl bőven elég az érettségi tárgyakból jó jegyeket hozni, a többi amit tudod hogy a jövőben nem fogsz használni, abból bőven elég a kettes is. Cserébe több szabadidőd marad.

2017. nov. 29. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
alapműveltséget adna, de sokan szarnak/szarunk/szartok erre is
2017. nov. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
52%

Bocs, hogy ezt mondom, de ez a tipikus fafejű csőlátás.

Abban maximálisan egyetértek, hogy az oktatási rendszer (és nem csak a hazai) nagyon távol áll a tökéletestől, de még így is rengeteg mindent ad, ami nélkül szinte esélytelen lenne bármi komolyabb dolgot elérni.

Hogy mit ad az embereknek? Vagy szakmát, vagy egy komolyabb általános tudásalapot, amire lehet építkezni.

Való igaz, én is jobban éreztem volna magam, ha gimi helyett inkább egész nap azt csinálhattam volna, amihez épp kedvem volt. Hol lennék enélkül?? Kb sehol.

A középiskola teremti meg a lehetőséget arra, hogy onnan bármilyen irányba elmozdulj. Emellett az, hogy ad egy átfogó ismeretanyagot minden tudományterületen, annak van egy olyan látens haszna is, hogy a szemléletmódod, analizáló képességed bővül, ami a későbbiekben fejlettebb problémamegoldó képességként fog kifejeződni.

Az osztályközösség már csak egy mellékes hozománya az iskolai képzésnek, bár tény, hogy nem elhanyagolható a szociális fejlődést illetően, még akkor sem, ha a helyzet nem tökéletes.

Azt meg senki nem állította, hogy barátokat csak osztályon (iskolán) belül lehet találni, és az iskolának egyébként sem a fő funkciója az, hogy barát- és társkeresőként működjön.

Az pedig, hogy az iskola fog az életre felkészíteni, egy hangzatos tévhit. Az iskola egy tudásalapot biztosít arra, hogy esélyed legyen az életben érvényesülni. Ettől még te nem leszel életrevaló, ahhoz, hogy boldogulj, olyan képességekre és készségekre is szükség van, amit az iskola jellemzőiből adódóan nem tud biztosítani. Gondolok itt mondjuk a családra. Az erkölcsi értékeket, viselkedést, és az egyéb hozott mintákat az iskola legfeljebb csak némileg csiszolni tudja, de igazából ezeket attól a közegtől sajátítod el, ahol időd javát töltöd hozzád közel álló emberekkel. Az iskola "csak" egy lehetőséget ad, hogy esélyed legyen gyári szalagmunkásnál komolyabb karrierre.

2017. nov. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%

#1: " semmit nem használok abból amit a 8+4 év alatt úgy hirdettek, hogy enélkül életben sem fogsz maradni."

Dehogynem használod! Csak olyan evidens dolgok ezek, hogy bele se gondolsz, hogy "jé, ezt az iskolában tanították". Mondjuk az, hogy tudsz helyesen írni. Tudsz olvasni. Tudsz számolni. Átlátod az összefüggéseket. Megérted, amit olvasol. Nem dőlsz be minden hülyeségnek, amit mondanak.

Ezek mind olyan dolgok, amiket anélkül a 8+4 év nélkül elég valószínűtlen, hogy ezen a szinten elsajátítottál volna. Igen, lehet mondani, hogy anyuci-apuci is meg tud tanítani írni-olvasni-számolni. Jobb esetben tényleg képes rá, és talán még módszertanilag sem teljesen inkompetens, na de szerinted minden szülőnek van csak arra napi 5 órája, hogy a gyereket tanítsa? Méghozzá lehetőleg a délelőtti órákban, mert este 5-tól 10-ig (amikor jellemzően hazatérnek a munkából) már nem lenne az igazi. És ez még csak az alsó tagozat. Mi a helyzet a továbbiakkal? Megtanítottam írni, olvasni, meg a négy alapműveletre, és onnantól boldoguljon magától? "Ott a könyv, ami érdekli, tanulja meg abból"? Elárulom: nem fog sikerülni. Te sem terveznél most havi ötszázért kéményeket, ha magadra lettél volna hagyva 4. osztály után, hogy kezdj magaddal, amit akarsz. Mégpedig azért, mert negyedikesként még sem a szaktárgyi háttered, sem a logikád nem állt azon a szinten, hogy ezt elsajátítsd.

De persze lehet azt mondani, hogy oké, akkor anyuci meg apuci csak részmunkaidőben megy dolgozni, hogy téged a további 8 évben otthon tanítgasson. Ezzel csak az a probléma, hogy az ismeretek bővülésével egyre valószínűtlenebb, hogy képesek lennének rá. Egy összeadást vagy kivonást, még ha nem is olyan szakszerűséggel, mint ahogy a tanítónéni csinálja, de a szülők majdnem mindegyike képes elmagyarázni. De mondjuk a koordinátageometriát, adatbázis-kezelést, emberi anatómia alapjait, vagy az axonometrikus ábrázolást már nem valószínű. Persze, lehet azzal jönni, hogy "de hát nekem az nem is kellett soha". Elhiszem. De valakinek meg kellhet. És mint ahogy te sem tudtad 11 évesen, hogy kéményeket fogsz tervezni, ugyanúgy más sem tudhatja ebben az életkorban, hogy "na, én bizony genetikus szeretnék lenni".

Csak mellékesen jegyzem meg, hogy a magántanulók nagy része - nem csak azokra értve, akik valamilyen betegség miatt lettek azok - csak kínlódik, és a minimumszintet is alig tudja teljesíteni, és nem csak az osztályozóvizsgákon, de később sem állják meg a helyüket. Nyilván azért, mert iskola nélkül sokkal jobban lehet boldogulni. ;)

2017. nov. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
11%

Az oktatasi rendszer lehet szar


De van ertelme meg irom mi



Ha nincs erestegid nem mehetsz egyetemre ha nincs diplomad nem dolgozhatsz olyan munkaban ahol viszonylag nem hajtod ki a beled egesz nap



Nem muszaj tanulnod, iskolaba jarnod, ez esetben ket lehetoseged van vagy vallalkozasba kezdesz amihez azert kell nem keves toke vagy mesz festo mazolo iparos lakatos villanyszerelo stb



Nem megvetendoek ezek a minkak Sem sot van hogy tobbet keresel mint egy diplomas mernok, na persze ha kimesz ausztriaba vagy nemetbe mint festo vagy egy jo villanyszerelo.



Szoval tanulj csak

2017. nov. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
10%

A mai formájában nem életképes az iskola intézménye. Persze tanítsanak meg írni, olvasni, számolni, választékosan beszélni, némi kultúrára és műveltségre, de nagyon sok a felesleges sallang. Az iskola mindig az adott rendszerről tart tükröt, a jelenlegi oktatásban egyen droidokat képeznek, minél korlátozottabb tudással.

Az iskolának az életre kéne nevelnie, hogyan kell családi költségvetést csinálni, munkát keresni, a kompetenciádiat fejleszteni, mi a hitel, ügyeket intézni... ehelyett nagyon szépen tudjuk a történelmünket, irodalmi műveket, de nem tudunk egy levelet megírni, megcímezni.


Abban is igazad van kérdező, hogy az iskolai társadalom a felnőtt társadalom csak kicsiben. Mert most mi van, ha te felállsz és felvállalod magad és a közösségtől különböző vagy, vagy nézeteket vallasz, akkor 90% hogy kegyetlenül eltaposnak. És persze, hogy a diákközösség is ilyen, mert ezt a mintát látják.

Sajnos a magyaroknál több évtizedre nyúlik vissza, hogy a másságot (nem csak szexuális értelemben) nem tűrjük el, és semmijelű toleranciát ne mutasson senki, mert akkor ellehetetlenítik.


Sajnos ezt a rendszert éljük, és csak akkor vagy valaki ha van papírod a semmiről, amit tanítanak az iskolákban, egyetemeken. Én azt javaslom, ha teheted, tanulj nyelvet és menj ki, mert ebben az országban boldogtalan leszel. Tanulj kint és egy teljesen más világot fogsz megismerni.

2017. nov. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
11%

7-es!


Nem az elért papírjától lesz bárkiből VALAKI. Nekem is van diplomám, de visszagondolva az egész egyetemi okatatásra úgy hasznavehetetlen ahogy van. Környzetmérnök vagyok, de a gyarkolati rész elhanyagolását nagyon is érzem, pl egyszer se vittek ki minket megnézni milyen is egy szennyvíztisztító telep, pedig több tantárgyunk is erről szólt, az elméletet nagyon vágtuk, de a gyakorlatban meghaltunk, pl egyetlen környezetvédelmi bevallást se láttunk, hogy hogyan is kell kitölteni, így hogyan kommunikáljak a hatósággal? Nem is dolgozom a szakmámban, mert nem kaptam értékelhető tudást abban a 3,5 évben amit a felsőoktatásban töltöttem. (én naiv hittem az iskola erejében)


A papír csak egy eszköz, a párom is mérnök és a jelenleg használt tudásának nagy részét önszorgalomból szedte fel és lett a szakmájában sikeres, nem az egyetem adta.

Persze kellenek az alapok, de nem mindegy milyen arányban kapjuk ezeket.


A szakképzést rettenetesen lerontották, rengetek kontár kap papírt, pl ma lehet valaki úgy ács (igaz kettesel de megkapja a papírt), hogy nem tudja kiszámolni mennyi cserép kell a tetőre.

Aki viszont érdeklődik a szakma iránt, és az iskolai humbug mellett önszorgalomból képzi magát, az jelenleg itthon is jól tud keresni, mivel jó szobafestőt, burkolót, kőművest nagyon nehéz találni, aki jó az tele van melóval és kb annyit kér amennyit akar.

2017. nov. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
15%
Jó nagy idöpocsékolás nem mindenki akkar az irodában üldögélni és semmi értéket terenteni lehet igy gondolkodni csak országbol nem marad semmi.Külföldre nem hatalmas bérkülönbség miatt menek hanem ott nem számit honnan jöttél csak a munkádat értékelik.Az értelmiségi lenézi a közmunkát is pedig a jövöben csak ez lesz vagy alap jövedelem.Azért nem fogok programozonak,mérnöknek tanulni hogy, legyen munkahelyem meg fenmardni semm fog sokáig ez a rendszer.Már most akkora különbség gazdak és szegény között ami nem fentartható de legjobb pl: az unio idö kérdése mikor omlik össze
2017. nov. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!