Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Új szakma? Munkahelyet váltanék.

Új szakma? Munkahelyet váltanék.

Figyelt kérdés

Sajnos nem olyan szakmát választottam, amit szeretek csinálni. Sőt igazából nem is tudtam benne elméjülni (pü. számvit. Ügyintéző), mert a jelenlegi munkahelyemen már sok éve ennek csak egy részfolyamatát csinálom.

Ugy nez ki változások lesznek, lehet meg is szűnik az én pozícióm.

Mar most gondolkodom azon, hogyha lépnem kell, mihez kezdjek.

Valószínűleg tanulnék egy újabb szakmát.

Mi az amit érdemes lenne tanulni manapság, amivel normális munkaidő beosztású m.helyet találok és meg is tudok élni belőle viszonylag normálisan, nem kuporgatva. (Dunántúlon élek, nő).



2017. nov. 15. 09:06
 1/8 anonim ***** válasza:
31%

valamilyen informatikus szakma tetszik?

azok most elég jól fizetnek és felkapottak

2017. nov. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

Köszönjük, de nem kell boldog-boldogtalannak informatikusnak lennie.

Egy informatikus.

2017. nov. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyébe feljebb lepnek

Mérlegképesre

Jó neked hogy el tudtál ebbe helyezkedni mer nekem ez se megy..

2017. nov. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Ja most olvasom nem szereted ezt

Akkor mit szeretsz?

2017. nov. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Nézz körül, hogy a lakóhelyed környékén milyen pozíciókba keresnek embereket, közelítsd az elvárásodhoz, és meg is van, mit lenne érdemes tanulnod.
2017. nov. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Dongaben ***** válasza:
68%
Logisztikai terület, ami szóba jöhet. Ez, most elég jól megy, és még jó ideig így is lesz. Raktár, anyaggazda, fuvarszervezés...ilyesmi.
2017. nov. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyat tanulj, ami érdekel, ne azt nézd, hogy éppen az most mennyire menő. Persze fontos, hogy el tudj helyezkedni, de ne tanulj valamit csak azért, mert el lehet benne helyezkedni, egyébként meg utálod vagy nem menne.

Én informatikát tanultam nőként, de eddig még nem volt olyan munkahelyem, ahol az is lett volna a munkaköröm, ennek ellenére mindig rám sóztak valamit, amint rájöttek, hogy értek hozzá, mert nem akarták mindenért hívni a helpdesket vagy a külsős céget, így van tapasztalatom is, csak ezt valahogy másképp kell feltüntetni az önéletrajzban. Én egyébként élvezem a választott szakmámat, nem csak a pénz miatt akarnék benne dolgozni, és remélem, hogy most már hamarosan azért sikerül abba az irányba terelődnöm, hogy az is legyen a munkaköröm és ne csak mellékesen foglalkozhassak vele. Pályázgatok is, ha látok valamit, ami megfelelő lehet az én tapasztalataimmal. Ha kell, akkor újra kezdő leszek 30 fölött, nem számít, de azt akarom csinálni.

2017. nov. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Homer Bart Lisa válasza:

Ha az informatikát választanád: grafikus, kiadványszerkesztő. Ezzel nyomdáknál is el tudsz helyezkedni, illetve szabadúszóként is tudsz dolgozni. Szerintem, ha kreatívnak tartod magad, akkor érdemes ezek közül választani.


Érdemes megnézni még pár listát a neten, hogy miket tartanak most a legfelkapottabb szakmáknak: [link]


2017-re lebontva: [link]

2017. nov. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!