Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi történhet ha főnöki tiltás...

Mi történhet ha főnöki tiltás ellenére kórházba megyek?

Figyelt kérdés

Tavaly decemberben vettek műtéti várólistára. Veseműtét. Laza 1 év alatt kaptam is időpontot megjött az értesítés a várva várt műtéti időponttal dec 4.

Ha nem megyek el a várólista végére ugrok és majd tán újabb 1 év múlva kapok újra időpontot.

Tehát elmegyek. Erről tájékoztattam a munkáltatót is aki nemes egyszerűséggel közölte-ünnep közeleg karácsony lesz a forgalom hatalmas (kereskedelem) ha most itthagyom őket akkor kirúg. Feketén fehéren megmondta.


Vajon ez csak izmozás vagy tényleg megteheti? Orvosi papír az lesz hivatalos táppénz és úgy tudom táppénz alatt ki se rúghat max lejárat után 1 nappal.

Mert ugye az tiszta hoyg akármi lesz elmegyek műtétre az egészségem fontosabb mint akármilyen rabszolgahajcsár szutyokmeló.

De vajon tényleg kirúg azért mert mertem megműttetni magam 1 év után?


2017. nov. 29. 17:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Sajnos kirúghat, és szerintem ki is fog. Azért figyelj, nehogy kirúgjon a műtét előtt.
2017. nov. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Sajnos megteheti, amit nem értek, ha kirúg ugyanúgy ember nélkül marad, mintha oda lennék táppénzen.

Ha engem ezzel fenyegetne munkában, a tudtára adnám hogy majd kint megbeszéljük ezt ha komolyan gondolja.

2017. nov. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

" ha kirúg ugyanúgy ember nélkül marad, mintha oda lennék táppénzen. "


Á nem érted te a lelki hátteret... persze hogy ember nélkül marad de legalább megmutathatja hogy "de én vagyok a főnök" és ugye ez a lényeg semmi más.

2017. nov. 29. 17:38
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy a megélhetésed a tét, de vigasztaljon a tudat, hogy ha kirúg, az erkölcsi győzelem a tiéd, a főnököd pedig nézzen a tükörbe a karácsonykor és számoljon el a lelkiismeretével.
2017. nov. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Az egészséged fontosabb, mint a hülye főnök hajtása. A műtétig ne hozd fel a témát. De jobban jársz, ha a műtét után keresel másik helyet, kereskedelemben simán találsz jobb helyet, akkora munkaerőhiány van, főleg tapasztalattal. A főnök meg majd nézhet, hogy megfenyeget mindenkit, aztán akkor tényleg nem lesz senki, aki pakoljon...
2017. nov. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

"és számoljon el a lelkiismeretével.

"


Van is ennek a darab szarnak olyan ne viccelj.

2017. nov. 29. 17:44
 7/25 A kérdező kommentje:

"hogy megfenyeget mindenkit, aztán akkor tényleg nem lesz senki, aki pakoljon..."


Lesz. Mindig lesz.

Lehet csak ideig óráig (októberben jött két ember egyszerre már egyik sincs itt) de mindig van elég lúzer ide.

Lásd pl szerény személyem.

2017. nov. 29. 17:45
 8/25 anonim ***** válasza:
51%
Az történhet, hogy megkeresem a főnöködet, és kiütöm a fogsorát, de egyben. Csináltam már ilyet, és megérte. Mármint nekem.
2017. nov. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
És akkor te miben vagy jobb mint ő? Már bocs de ő egy állat és te mi vagy. Ugyanaz pepitában.
2017. nov. 29. 18:02
 10/25 anonim ***** válasza:
Nevelő célzatú állatként gondolom hajszálnyival jobb. És nyilván nem lesz pszichoszomatikus vesebaja attól, hogy nem engedi ki magából azt, ami tódulni akar. :) Persze csak vicc, nyilván egy jó toporzékolás otthon ugyanannyira levezető hatású és "csak" pár fokkal civilizáltabb ügyintézési mód, de azért azt mondhattad volna, hogy nyilván amint kirúg számíthat néhány eléggé izgalmas fejleményre, amellett, hogy keresheti a gyanútlanok közt azt, aki hajlandó normálisan betanulni belátható idő alatt. Nincsenek a cégek ilyen kirúgdosó helyzetben, a főnökei is gondolom szeretettel hallgatnák a diktafonfelvételeidet karácsony előtt.
2017. nov. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!