Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy történhet meg hogy egy...

Hogy történhet meg hogy egy munkatárs súlyos hibáját temérdek munka árán a többiekkel hozatják helyre? Nem evidens hogy az hozza helyre aki elcseszte?

Figyelt kérdés

Egy kollega kivitt olyan dokumentumokat a cégtől amelyek csak 1 pld-ben álltak rendelkezésre (számlák nyugták) és amelyeket a céges szabályzat szerint tilos lett volna kivinni (alapvetően semmiféle dokumentum nem kerülhet ki).

Azon most lépjünk túl hogy a szabályzat szerint a munkahelyi vétséget elkövetőek azonnali hatályú elbocsátással szankcionálhatóak, a főnök dolga ez, ha nem rúgja ki, nem rúgja ki.


A számlákat nyugtákat úgy ahogy van dossziéval együtt elhagyta. Ami marha nagy gáz mert kell majd az éves elszámoláshoz.

De nincs minden veszve, bár termérdek munka és szaladgálás árán újra összeszedhetőek a számlák a kibocsátóktól, csak ez marha nagy meló egyesével rohangálni és igényelni.


De itt ugrik a majom a vízbe: ki csinálja meg ezt a melót? Az aki a hibát dilettáns módon elkövette? Dehogy. MI, a többiek.

Mi rohangálunk mint a veszett egerek ide oda (persze saját meló mellett) hogy helyrehozzuk azt amit más barom módon elcseszett.

Ő meg szarik ránk és az egészre, és készül a pár nap múlva esedékes idej szabijára-idén már nem is jön többet.

Mi a többiek is mennénk szabira mert mi nem mehetünk-addig nem míg helyre nem hozzuk a más hibáját.

!!!!

Hát nem totál evidens hogy az szívjon vele aki elbaromkodta???? Ő hibázik más meg sz**opjon?



Mert az hogy nem rúgják ki helyből mert elvitt engedély nélkül ezer dokumentumot az egy dolog (én simán kivágnám persze csak utána miután helyrehozta) de az hogy mással dolgoztatják le?? MI ez már?


2016. dec. 8. 12:13
 1/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk hozzáteszem hogy többen sajnos meg fogunk betegedni hamarosan úgyhogy a cég bekaphatja.
2016. dec. 8. 12:15
 2/7 anonim ***** válasza:

Kérdezzetek rá a főnöknél. Aki elcseszte, az hozza helyre.


BTW, ha azt mondom, hogy aki hibázott, csókos, beletrafáltam?

2016. dec. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ezen már túlvagyunk meg is kaptuk: mi hozzuk helyre. Pont. Az elcseszó munkatársnak most más "nagyon fontos" dolgai vannak. Nem tudja senki mi az, pláne ebben a szituban mi lehet ennél fontosabb.

Meg aztán ki nem szarja le mi dolga van? Csinálja a dolgát + azt is amit elcseszett. Éjszakázzon benn, ő dolga ő baja. Evidens szerintem.


És csókos: hát eddig nem tűnt fel különösebben, de most...

2016. dec. 8. 12:33
 4/7 anonim ***** válasza:

ezek szerint minden munkahelyen vannak csókosok fagyi nyalók meg van aki dolgozi, remek! én mindig a másodikban voltam, f-sza.

kérdésedre a válasz-most úgyis tél van és terjednek a bacik :-P én jan.ban fogok sokat hidegen lenni, h a főnökasszonyt kicsit helyrerakjam és meglássa mennyit segítek neki, már idén kétszer pedig lebetegedtem az idegtől hát istenem most is le fogok :) aztán szívhatja a fogát. de már keresek melót. amúgy a csókossal vigyázzatok mert mindig figyelnek és az infót viszi a kiváltságért cserébe a főnök fülébe-fenekét meg csillogóra nyalizza közben. ehh nem tudok jót mondani, következőleg a csókost szív-assátok vissza, én is azt fogom amikor ketten leszünk ;-)

2016. dec. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"következőleg a csókost szív-assátok vissza"


Mivel? repülő péklángossal? Érik már neki.

2016. dec. 8. 17:31
 6/7 anonim ***** válasza:
Legalább próbálnád más-más stílusban írni a szar kamukérdéseid, így k%rva unalmas, hogy még a tagolás is ugyanolyan
2016. dec. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nos a cégek általában törekszenek arra, hogy semmi pótolhatatlan ne legyen a cégnél, vagy is többnyire mindenből van több példány, vagy legalább másolat, ha nincs, akkor is minden nyomon követhető az iktató rendszerben, főleg a számlák!!!

Az, hogy nálatok nem így van, elég szomorú és alapból megkérdezném, hogy hol a p*csába dolgozol te? :D

Nálunk is első az információbiztonság, de biztosan nem rúgnának ki azért, mert elhagyok egy mappányi iratanyagot, ugyanis mind-mind pótolható és az azért túlzás, hogy hetekig dolgoznának ezen 5-en. Max akkor tennék ki a szűrömet, hogyha ebből a cégre veszélyes, titkos információk szivároghatnának ki. De ilyen meg alapból nem kerül laikus kezébe.


Mindenesetre imádom, hogy ilyen univerzális vagy, mindennap más a munkaköröd, de a stílus ugyanaz... :D

2016. dec. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!