Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csak szerintem elfogadhatatlan...

Csak szerintem elfogadhatatlan, hogy egy munkahelyen, ahol egyenruha van, át kell öltözni, nincs külön női és férfi öltöző?

Figyelt kérdés
Ez egy vendéglátóhely, "puccos" helynek van beállítva, az ételek drágák a minőségükhöz képest. Ennek ellenére is nagy forgalmú, van bőven bevétel, mégis az öltöző és úgy komplett az egész személyzeti részleg egy koszos, sötét, büdös alagsorban van, ahol van egy szó szerint lyuk, amit az étterem öltözőnek nevez. Ez valójában közös, semmi elkülönített rész nincs a nőknek átölzözni, a WC is az. A szekrények mennyisége a dolgozók negyedére elég, szóval egy mini szekrényben van hármunknak hely. Ehhez képest most újítják fel az étterem felső szintjét, a vendégteret, amit nagyobbá alakítanak. Csak szerintem pofátlanság ez? Arra bezzeg nincs pénzük, hogy normálisan, két elkülönített nemű öltözőt kialakítsanak, ami alap. A legtöbb női kollégám is panaszkodik, hogy nem tudnak normálisan átölzözni, mert a férfiak jönnek-mennek ki-be az öltözőbe. Ráadásul ők vannak többségben dolgozók. Egyszerűen ez írtó kellemetlen, legtöbben már a munkásruhájukban járnak dolgozni (köztük én is) hogy ne kelljen ott férfiak előtt bugyiban meg melltartóban lennem.
2017. dec. 4. 23:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez sok helyen megtörténik , de azt nézd mi a több előnyösebb . A pénzért megéri ott lenni ? Ha csak hátrány kellemetlenség van és nincs komoly célod vagy igényed van többre jobbra stb lépj tovább .
2017. dec. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A helyzet az hogy ahány étteremben eddig dolgoztam mindenhol így volt. Mindegyik puccos helynek mondható. Az egyik helyen nem is lehetett kulcsra zárni a kis lyuk ajtaját, ami a bejárati ajtó és a vendég wc ajtók közt volt, előfordult hogy benyitottak. A másik helyen ajtó sem volt, ha valaki épp a folyóson járt simán belátott, a harmadik helyen pedig a wcből nyílt az ajtó a kis lyukba ahol volt egy pici szekrény cipőknek és mindig ott tárolták a moslékos edényeket. Ott mindig kopogni kellett hogy van-e valaki a wcn vagy be illetve ki lehet-e menni.
2017. dec. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

Nem fognak arra figyelni, amire nem kell. A kutyát nem érdekli, hogy milyen az öltöző. Ha ellenőrzés van, az éttermet nézik, meg a konyhát. A vendégek is azt nézik.

Szólhattok, de nem fogják a kedvetekért átalakíttatni az öltözőt, abból a pénzből felvesznek helyettetek inkább másokat.

Nem szép dolog, nem is kényelmes, de azért egyáltalán nem megoldhatatlan probléma.

Vegyetek egy olcsó függönyt és kerítsetek el egy sarkot női öltözőnek. Vagy öltözzetek a mosdóban. Vagy beszéljétek meg a srácokkal, hogy pl. 6:00-6:10 között menjenek ki egy cigire, amíg ti öltöztök.

Konkrétan 30 másodperc alatt át lehet öltözni, ingbe 1 perc alatt. Megjegyzem, az öltözés legkritikusabb részénél is bugyiban vagytok meg melltartóban, gondolom azt nem veszitek át ott benn, ergo senki nem lát belőletek semmi olyat, amit ne látna mindenki pl. a strandon. Ahogy azt sem hiszem, hogy az a pár munkatársatok minden nap titeket akarna bámulni, hacsak nem olyan über bombanő valamelyikőtök, hogy érdemes lenne kukkolni, amit kétlek, mert az ilyen bombanők nem szégyenlősek.

De otthon átöltözni sem tragédia, sokan járnak munkásruhába, mert egyszerűbb és gyorsabb nekik. De ha csak a pólót veszed át, az is elég, és akkor is csak befordulsz a fal felé és már nem látják meg még a melltartódat sem.

A szekrények miatt érdemesebb szólni, ha nem fértek el,egy fogast vagy valamit talán beszórnak nektek, de ha nem, azt is megoldhatjátok magatok, összedobtok közösen egy hordozható szekrényre a Jyskben, aztán kész az öltöző.

Vagy ha egyik ötlet sem tetszik, akkor kerestek másik munkahelyet. Senki nem fog titeket visszatartani, ez szinte biztos.

(Ha a WC is közös, az azért gondolom a srácoknak is kellemetlen, mikor rájuk nyitogattok, miközben éppen a piszoárnál állnak. Vagy lehet, hogy ők már elmúltak 15 évesek és nem hisztiznek ilyen apróságokon.)

Nem azt mondom, hogy nem jogos a kérésed, csak a főnökeidet nem fogja érdekelni, és ha jó a fizetésed, akkor neked sem kéne ebből ügyet csinálni. Én is nő vagyok, de ha előttem nekiállnátok picsogni meg sikítozni, mert melltartóban voltatok, mikor elment mellettetek a pincérfiú, hát inkább kimennék az udvarra öltözni, csak titeket ne halljalak. Ez olyan óvodás.

2017. dec. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Képzeld, nincs piszoár. Még arra sem képesek, hogyha kimenennek wczni, az ülőkét felhajtsák, mivel állandóan körbe van hugyozva, de úgy mindenfele, még a padló is. És senki nem takarítja fel. Gusztustalan. És ha egész nap ott áll a húgy, képzelheted milyen kellemes azt szagolni.
2017. dec. 5. 01:31
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Vannak ilyen tré, tróger, igénytelen helyek. Én egyszer a húsiparban találtam szembe magamat ugyanezzel. Rávitt a kényszer, hogy oda menjek dolgozni, nonszensz dolognak tartottam (csak nem mondtam), hogy nők, férfiak együtt, akik között volt börtönviselt is, minden féle fajta más "finomság". El is képzeltem, hogy hosszútávon ez így működne , menne, aztán visszakerülnék az eredeti szakmámba, egyszer csak jönne valamelyik jó-képességű, felismerne, és ott lebegne a szeme előtt, hogy látott egy szál csöcsbe. xD
2017. dec. 5. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Munkaügynél tegyél bejelentést. De számíts rá, hogy tuti kirúgnak.

Az a baj, hogy a munkások szó nélkül tűrik az ilyen körülményeket, kell a pénz és ezért ott maradnak az ocsmány helyen. Ebből kifolyólag a tulaj nem fog változtatni semmin sem, mert ti rá vagytok utalva, az ő kezében van minden.

Vagy válts helyet vagy szólalj fel a többiekkel együtt. Mindenkit ő sem fog kirúgni úgysem.

Fényképezzétek le a helyet, tegyetek bejelentést.

Egy normális tulaj felfogja, hogy s dolgozói munkájából él és nem tart olyan körülményeket, amibe ő sem tenné be a lábát.

Az ilyen főnök, mint a tietek, meg megérdemelné, ha bezárnák a helyet.

2017. dec. 5. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg előírás, hogy férfiaknak és nőknek külön öltöző és mosdó biztosítva legyen, felszereléssel. Mindenkinek saját öltözőszekrény résszel. Nem úgy, hogy ti dobjátok össze!!!

Egy normális ellenőr a szociális helyiségeket is végignézi, nemcsak a vendégteret, mert abban semmi érdekes nincsen.

Hatóságnál voltam, tudom, hogy működik az ellenőrzés, már ha persze normálisan elvégzik!

Előző voltam.

2017. dec. 5. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
7%

Sosem értem meg ezt a mentalítást... mikor neked kellett volna letenni az asztalra(tanúlni) akkor büdös volt az egész... most csak egy szar helyen tudsz dolgozni, mert soha semmiben nem teljesítettél... és még mindig csak panaszkodsz...

Így sosem fogsz ám ennél előrébb jutni...

2017. dec. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Tanulok jelenleg egyetemen, és mellette dolgozni járok ;)
2017. dec. 5. 10:13
 10/14 anonim ***** válasza:
69%

Vagy kiálsz magadért a főnököddel szemben, vagy maradsz a ratyiban...

Szerintem nem kötelező ott maradnod eltűrni.

2017. dec. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!