Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek? Félek a munkától!

Mit tegyek? Félek a munkától!

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok. Nagyon félek a munkától. Eddig 4 helyen dolgoztam. Kettőt sajnos hamar otthagytam, mert folyton beszólogattak, minden munkámat leszólták, és sírásig idegesítettem magam. Dolgoztam utána egy boltba majdnem 10 hónapot, azt imádtam, mert ismerősömmel dolgoztam. Meg egy munkaügyis állásom is volt, az fél évig és imádtam azt is. Ha érzelmileg is motiválva vagyok, akkor bármit megtudok csinálni, de sajnos ez nem mindig lesz így. Lesz olyan, mikor bántanak, kibeszélnek, leszólnak... Mégis hogyan éljem ezt túl? Hogyan higyjem el, hogy nem vagyok rosszabb, mint azok, akik több éve ott vannak? Félek az idegenektől nagyon, de muszáj lesz csinálnom, tudom..
2017. dec. 11. 08:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell mimózáskodni, ez csak meló s munkatársak.

Mindig ki fognak beszélni munkatársak, hol jót s hol rosszat...sz@rd le, mert a lóvéért vagy ott, nem értük.


Ha teljesíted a munkában előírtat-úgy végzed el, mert azt vállaltad, akkor tudod végezni s jól, lesz kereseted.A munkahelyi etikettnek eleget teszel s minden rendben lesz.

Beszólnak, szólj vissza...így mutatták-így kell csinálnom...kérdezd meg a főnököt, ha bizonytalan vagy...nem kell ezt túl vackolni csak csinálni.

2017. dec. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek, de túl kéne lendülnöd rajta. Nekem huszoniksz éve nem sikerült. Minden munkahelyemen volt valami, le akartak nyomni, le akartak járatni. Vagy közvetlen kolléga, vagy maga a főnök fordult ellenem, a kezdet kezdetén. Általában ezek a konfliktusok azért idővel elsimultak, megoldódtak, de én abba vagyok belefáradva, hogy mindig harcolni kell, ki kell vívni azt, hogy egyáltalán emberszámba vegyenek.
2017. dec. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mivel bántanak, miket szoktak beszólni? Szerintem nem árt tisztázni egy adott ponton, hogy te reagálod le túl érzékenyen ezeket a helyzeteket, vagy esetleg a fõnök/munkatárs túl kegyetlen?


Nekem nem csak munkahelyen, hanem iskolában is nagy gond volt, hogy érzékenyen viszonyultam mindenhez. Azt láttam, hogy nemcsak nekem szólnak be, meg mások nem törõdnek ezzel, esetleg viccre veszik, én akartam lenni a kivétel, akit megkímélnek! Egy idõután elfogadtam és úgy viszonyulok hozzá, mint bárki más.


Szerintem kérdéses, hogy mivel szólnak be: konkrétan csak kijavítanak a munkában, vagy esetleg gonoszkásan viccelõdõ megjegyzéseket tesznek? Vagy rosszindulatúan, flegma képpel beszélnek veled? Esetleg te vagy a bekerített áldozat, csak rád szegezik eseket a bánásmódokat és a munkatársaiddal jobban bánnak?

2017. dec. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#3 nem kéne ítélkezni, amíg nem ismered a másikat. Nem akartam otthagyni, de muszáj volt.
2017. dec. 11. 10:28
 5/9 A kérdező kommentje:
Benanak tartanak, lassunak, vagy szimplan azzal viccelodnek, hogy milyen kis csendeske vagyok.. Volt olyan is, hogy par csavo folyton mondogatta, hogy menjek be veluk a raktarba, majd jobb kedvem lesz.
2017. dec. 11. 10:31
 6/9 A kérdező kommentje:
Meg ugy erzem, hogy tolem mindenki jobb.. Amugy most szinten boltban szeretnek dolgozni...
2017. dec. 11. 10:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem kell minden munkától félni! Elõfordulhat, hogy ott hagysz egy állást a munkatársaid viselkedése miatt, és találhatsz jobbat. Szerintem a puszta, ártatlan viccelõdés még nem probléma, de ha szexuális megjegyzéseket tesznek az már nagyon zavaró lehet.

Mellesleg voltak olyan munkatársaim, akik mindenkin gúnyolodtak, viccelõdtek, nevetgéltek, de nem zavart. Az jobban zavar, ha a munkáltató komor tekintetū, flegma, félelmet ébreszt bennem a kisugárzásával, lekezelõen beszél másokkal a munkahelyen.

Ha úgy mész egy munkahelyre, hogy újonc vagy, és mások régóta ott vannak, akkor egyáltalán nem meglepõ, hogy jobbak nálad.

2017. dec. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

Kedves kérdező, nem ítélkezni akartam, de te pont a lényeget hagytad ki a kérdésedből! Az összes tény ismeretében talán másként válaszoltam volna.

Imádtam a munkámat és felmondtam = muszáj volt? Ez nem válasz most sem.

2017. dec. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%

Kiscicám. Egyik füleden be, a másikon ki. Majd belerázódsz, és akkor nem tudnak ekézni a lassúságod miatt, sőt, ők fognak hozzád tanácsért fordulni. Nem feladni kell, felvenni a kesztyűt. Az, hogy azon viccelődnek, hogy csendes vagy, nem feltétlenül rosszindulat.

A fiúkákkal menj be a raktárba, majd jól irányzott, határozott mozdulattal csavarj 180 fokot a tojásaikon. Hidd el, tényleg jobb kedved lesz tőle ;)

2017. dec. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!