Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pedagógiai asszisztens börtönb...

Pedagógiai asszisztens börtönbe kerülhet ha valami súlyos baleset történik az osztályában? Szóval felelősségre vonható? Mert ezzel szoktak riogatni.

Figyelt kérdés
Én pedasszisztens vagyok, de egyébként napköziben vagyok egy osztállyal. Mivel úgy tudom, hogy nem lehetnék egyedül velük ezért azt gondolom, hogy nem engem terhelne a felelősség ha történik valami, tud valaki erről információt?

2017. dec. 13. 13:10
 1/2 anonim válasza:
66%
Szerintem például kiskorú veszélyeztetése miatt felelősségre vonható Ön, ha a törvényi tényállásnak megfelelő tettet hajt végre (Btk. 208. §), mert elvállalta a kiskorúak nevelését, felügyeletét.
2017. dec. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Elítélhetik, de nem valószínű, hogy letöltendőt kap. Attól függ, hogy mennyire volt felelőtlen.

Rosszabb esetben a nyomozás folyamán előzetesbe is tehetik pár hónapra, de ez nem jellemző.

2017. dec. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!