Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ajándékkal készültem, nem...

Ajándékkal készültem, nem viszonozták, hogy álljak ezek után hozzájuk?

Figyelt kérdés
Még új vagyok. Két olyan ember van akikhez közel kerültem. Tegnap beszélgettünk az ajándékozásról. Mind a ketten egyhangúan kijelentették csak olyannak hoznak akikkel ők is jóban vannak. Mi hárman mindig jól elvagyunk, egyet értünk mindenben. Én készültem, adtam nekik ajándékot, ők nekem és másnak sem. Eszükbe se jutott(ezt mondták is). Volt olyan aki mindenkinek adott, meg is lepődtem. Főnökség is. Óriásit csalódtam bennük (abban a két emberben), már bánom hogy készültem és adtam nekik.
2017. dec. 20. 22:07
 1/3 anonim ***** válasza:
69%

Nem is értem, egy munkahelyen, pláne újként minek kéne ajándékot adni? Dolgoztam már pár helyen, de sehol se adtunk egymásnak ajándékot, maximum vittünk be az utolsó nap sütit vagy szaloncukrot, a cégtől kaptunk mindig kisebb karácsonyi ajándékot. Én biztos nem költenék egy munkatársnak ajándékra, ráadásul szerintem nagyon benyalós hatást kelt, ha egy kollégával meg annyira jóban vagyok, munkán kívül is összejárunk, akkor nem a munkahelyen adom át neki az ajándékot, hanem mondjuk mikor két ünnep között eljön hozzám.

Ne haragudj, de szerintem itt te vagy a hibás, az, hogy "jól elvagy", azaz munkatársi kapcsolatban vagytok, még nem kell ajándékozgatni.

2017. dec. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Utólag màr bánom....
2017. dec. 20. 23:03
 3/3 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem nem jól értelmezed az ajándékozás lényegét. Azért ajándékozol, mert az szívből jön és mert adni jó érzés. Nem azért, mert viszont vársz valamit.

Én minden alkalomnál meglepem a közvetlen kollégáimat valami aprósággal, ők engem nem, max csokival nagy ritkán. És akkor mivan?

Nem azért kapnak bármit is, mert viszont várom, hanem mert nekem jól esik rájuk is gondolni, amikor a szeretteimre is gondolok, hiszen jóban vagyok velük és tudom, hogy jól esik nekik. Más nem ilyen beállítottságú, na bumm... Az én lelkem így boldog, másé meg máshogy. Száradjon ki a lelkem, ha csak azért adnék, mert kapni akarok.

2017. dec. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!