Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi volt a legnagyobb megalázás...

Mi volt a legnagyobb megalázás ami eddig a munkahelyeteken ért titeket?

Figyelt kérdés

2017. dec. 22. 15:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Mindenki előtt be kellett mutatkoznom és mindenki engem nézett.
2017. dec. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
A kollégáim közölték, hogy a főnökasszonnyal a "hegesztő szobában" kell túlóráznom. Amikor kiderült, hogy nem vicc.
2017. dec. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Kezdő voltam. Egy alkoholista próbált betanítani. 5 nappal kédőbb leugatott milyen hülye és buta vagyok hogy nem tudom megtanulni a munkafolyamatot. Utána fél órán át sértegetett mire kivezették. Akkor kelkett volna otthagynom azt a helyet. Utána két héten át a felettesem folyamatosan basz.ogatott minden hülyeséggel. Egyik nap bejött ordibálni. Éppen ettem pár falatot mert éhes voltam. Szépen elkezdett kiabálni velem hogy én sose csinálok semmit csak eszek. Na ekkor vissza kiabàltam. Másnap bejött újra bemutatkozott és hangosan úgy beszélt hozzám mint más egy kutyához sem. Olyan dolgokat hogy pl ne parancsolgassak ott másoknak, ne legyek beképzelt stb... hát abban a pillanatban nagyon vissza kellett magam fogni. Az első naptol kezdve utáltak. Nem tudom miert.
2017. dec. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Amikor kirúgtak.😂 Ma már rájöttek, hogy hiba volt, mert akit felvettek, az nálam is hülyébb. 😁 , legalább az új hely meg van velem elégedve. 😇
2017. dec. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

Nálam jóval idősebb nőkkel dolgoztam együtt, én egyetem mellett dolgoztam ott, hogy gyűjtsem a pénzt, ők kényszerből, mert nem volt semmilyen végzettségük. Be is pipultak rám, mert nem csak fiatal voltam és csinos, de még a munkámat is sokkal jobban végeztem, mint ők, rengeteget túlóráztam és segítettem mindenkinek. Nem azért, mert ők ne bírták volna, csak szimplán telibe tojták az egészet és inkább beszélgettek meg rádiót hallgattak vagy a raktáros fiúkat hajkurászták.

Karácsony előtt 2 héttel engem előléptettek, erre ők elintézték a kisfőnöknél (szintén idősebb, kövér asszonyka, 8 általánossal, protekció révén került oda), hogy egyedül én ne kapjam meg az év végi prémiumot és vonjanak le a fizetésemből, mert "egész nap kinn kávézok". (Nem volt a részlegen sem konyha, sem automata.)

Mikor kérdőre vontam, annyit mondott, hogy a prémium azoknak jár, akik legalább fél éve ott vannak. Ekkor töltöttem ott a 2. évemet, tehát nyilván ezt nem fogadtam el indoknak.

Ezután tovább mentem a nagyfőnökhöz, aki annyival elintézett, hogy ő ezzel "nem tud mit kezdeni", mert "nem az ő hatásköre". Még az igazgatóhoz is bementem, de mindenki csak vonogatta a vállát, tehát a kisfőnök, aki hónapokkal UTÁNAM került a céghez, bármit megtehetett következmények és indoklás nélkül, ahogy kedve tartotta. A főnökségről meg kiderült, hogy hangyafa**nyit sem értékelik a dolgozókat, erőlködhetek bármennyit.

Úgyhogy végül az egész cég füle hallatára ordítottam a kisfőnök asszonnyal, hogy költse fogyókúrás tablettákra a prémiumomat (mert rejtélyes módon hozzá került a ki nem osztott boríték), a nagyfőnököt meg a halál véreres fa**ára küldtem el.

Közöltem a kedves kolleginákkal, hogy sok sikert kívánok nekik arra a 20 évre, ami még hátra van az életükből, mert úgyis ott fogják tölteni.

Nem is az összeg érdekelt, amivel megvágtak, nem is az, hogy a büdös banyák áskálódtak ellenem, hanem az volt az igazán megalázó, hogy másfél év után, előléptetés után, többszöri külön díjazás után a jó munkámért, a főnökségtől senki nem vette arra a fáradságot, hogy legalább utána nézzen, hogy mi is történt, hogy megpróbáljon megvédeni, miközben én teljes szívvel és lélekkel dolgoztam, volt, hogy vasárnap benn maradtam késő estig szabad akaratomból, és ezt kaptam cserébe, hogy szó nélkül elengedtek. (Én mondtam fel, méghozzá azonnali hatállyal.) Ja bocsánat, EGYSZER visszakérdeztek, hogy "biztos?" :D

2017. dec. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem sokan nem fogják elhinni, annyira klisé szerű, és mégis megtörtént:

Hosszú évekig tanítottam, mígnem egyszer megszűnt a státuszom. Munkát kellett találnom, így többszöri sikertelen próbálkozás után jelentkeztem az egyik gyorsétterem elég forgalmas üzletébe. Persze folyamatosan adtam be a pályázatomat más iskolákba, de akkoriban nem nagyon voltak helyek. Az étteremben mindent kellett csinálni, természetesen a csikkeket is söpörtem az üzlet előtt, ahogy a többiek is. Az igazán megalázó helyzet akkor volt, amikor egy volt tanítványomat szolgáltam ki a kasszánál. Iszonyú kínos volt, láthatóan a gyereknek is: rövid beszélgetés, "hogy vagy, mi újság", de ilyen kellemetlen helyzet... hát nem kívánom senkinek.

2017. dec. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
Új telephelyre költözött a cég, én még a régi helyen kezdtem. Az új helyet mi festettük ki, rendeztük be, takarítottuk ki, pedig nem erre voltunk szerződve, de ígértek jutalmat érte. Megcsináltuk, mondták, az első napon buli lesz. Jajdejó. Első nap odamegyünk, hostess lányok pörögnek, svédasztal épül, kaja-pia, mi örülünk, aztán jön egy pincérruhás csóka és kordont húz a kaják köré: az nem nekünk van, hanem az üzleti partnereknek, mi vonuljunk hátra és csináljunk úgy, mintha dolgoznánk, ezt üzeni a főnökség. Ez megalapozta a hangulatot. Aztán jöttek mindenféle partnerek, ettek-ittak, buliztak, kölcsönös seggnyalás, ahogy kell, mi meg másfelé néztünk. Aztán elmentek, az igazgató meg odaszól nekünk, hogy "a cég dolgozói jöhetnek a maradékért". Néztünk egymásra, hogy ugye ez csak vicc? Hát nem az volt. Ez volt nekünk a buli, a maradék. Aztán néhány nappal később a beígért pénzről is kiderült, hogy csak jelképes, erre felmondtam.
2017. dec. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
Nekem épp most történt a héten. Külsős cégként dolgozom egy gyárban. Annyi különbséggel hogy más munkatársaimmal egyetemben, a cégünkön belül is alvállalkozónál. Munka közben, a csoportvezetőnk, a technikusunk össze hívta a brigádot, hogy meg köszönje az éves munkánkat, stb. és hogy Boldog Karácsonyt kívánnak. Kaptunk ajándékot is, amire senki sem számított, így tök nagy volt az öröm. Alapból tényleg egy ízléses, esztétikus meglepetés volt. Majd kb egy órára rá jön a csoportvezetőm, hogy hát ég a képe de kéri vissza az ajándékot mert nekem ez nem jár... rajtam kívül még 2 embertől vissza kérték, akik nem a cég fő állományában van, hanem vállalkozónál. Mi nagyon ki akadtunk. Mi nem nekik dolgozunk? A mi munkánk nem ér ugyanannyit? Ugyan az a cég név szeretem a ruhánkon. Nagyon megalázó volt, és dühítő.
2017. dec. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
13%
Hű, ez tényleg megalázó. Amúgy az esetek 90%-ában valóban nem jár, általában az ajándékoz, aki a munkáltatód; no de, ha már elcsesztem, biztos nem kérem vissza (főleg nem mindenki előtt), hanem akinek ez miatt nem jutott, akkor megpróbálom beszerezni a hiányzó cikket.
2017. dec. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
45%
A főnököm fél órán keresztül ordibált mások előtt azért, mert előtte való nap nem tudtam felvenni a telefont.
2018. febr. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!