Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » "Kapcsolatépítés" hogy néz ki...

"Kapcsolatépítés" hogy néz ki a ti munkahelyeteken?

Figyelt kérdés
Titeket is havonta elvisznek valami kamu programra, aminek az a lényege, hogy mindenki jól beba... azaz leissza magát? Kamu program alatt billiárdozás, hajózás, csocsózás, ilyesmiket értek. Bár volt már olyan is, hogy konkrétan kocsmába lett szervezve az egész szar. Ez mindenhol így normális? Most meg már pedzegetik, hogy jövőre többnapos izéket is szervezni fognak. Hát az biztos nagyon kapcsolatépítő a kollégákkal, de szerintem rohadt kapcsolatromboló a magánéletben. Melyik nő viseli ezt nagyon jól hosszútávon?
2017. aug. 25. 14:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Multinál nincs ilyen sima beosztottaknak, lehet hogy az egész gyáregység kb 25 tagja aki életben tartja a céget, azok elmennek ide oda egy este de nálunk az évenkénti családi napon kívül más építgetés nincs.

Más: Cigányokkal, alkoholistákkal(aki alig várja hogy leteljen a műszak) már munkahelyen is volt verekedésem, akkor gondolhatod mi lenne egy külső helyen, ahol már úgymond nem mondható hogy munkahelyen vagyunk, álljatok le.

2017. aug. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk semmi ilyesmi nincs. A főnök nem költ ránk. Mi néha szervezünk 1 bulit ahová jön a házastárs is. Vagy a munkahelyen munkaidőben főz 1 valaki és van egy ebéd pia nélkül.
2017. aug. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
"Melyik nő viseli ezt nagyon jól hosszútávon?" Engem nem zavarna, szoktunk többnapos külön programokat szervezni a párommal évente párszor. Nálunk mondjuk maximum akkor van valami, ha búcsúbuli van, meg évente 3x valami programot szervez a cég, ennyit nem is bánok, a havi 1-et már erős túlzásnak érezném.
2017. aug. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk ilyen nincs. Karácsonykor van egy tök kínos vacsora, aztán legyünk boldogok vele. Olyan van, hogy akikkel jóban vagyok, velük beülünk valahová, de semmi sem kötelező. Amúgy annyira nem hangzik rosszul, mint ahogy beállítod... 26/n
2017. aug. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ilyen kötelező jellegű kapcsolatépítés nincs... néha szervezünk egy-egy ilyen sörözős beszélgetést, de senki nincs rákényszerítve, és senkit nem néznek ki, ha nem megy. Ált. havonta van ilyen szervezve, én 3havonta megyek, ennyi nekem is belefér, és jó fejek a kollégák. A legtöbbnél nem a sárga földig isszuk magunkat a lényeg... olyan is volt, de amikor már olyanra fordul, akkor hazamegyek (voltam már részeg korábban, nem volt jó :D... pedig még vállalhatatlan dolgokat se csináltam, de nekem egy ilyen alkalom elég volt).


Egyszer volt egy ilyen többnapos csapatépítő, ott a társaságnak kb. a fele volt spicces vagy afölötti állapotban. Az nekem is sok lenne, ha évi több ilyen van, egy ilyen alkalom belefér. Mondjuk nekem ez volt kényszeres, mert jó fej emberek dolgoznak nálunk, és akkor is meg tudom találni a társaságom, ha bulizni van kedvem, és akkor is, ha nem.


Én amúgy nő vagyok, és ha munkahelyi programra kell a páromnak menni, én elviselném, mert tudom, hogy nem fogja brahiból visszautasítani, főleg a mai munkapiaci helyzetben. Havi egy este miatt nem fogok elkezdeni hisztériázni... meg amúgy is, ha a párom nem részeges, akkor sem fogja sárga földig inni magát, ha a Józsika meg igen. Nem attól jó egy kapcsolat, ha 24/7 egymás popsijában vagyunk. Az évi több többnapos csapatépítő zavarna egyedül, mert az tényleg sok időt elvesz egy párkapcsolattól, pláne családtól, ha gyerek is van.

2017. aug. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Minden évben van egy hosszú hétvége, egy karácsonyi vacsora és egy sütögetős összejövetel egész cég szinten, a többit meg az egyes csoportok maguknak szervezik, ha akarják. A hétvége az kb nálunk is a non-stop ivásról szól, de szerencsére nekünk többen is vannak a csoportba, akik nem annyira szeretnek inni, mi elfröccsözgetünk, dumálunk, hülyülünk, társasozunk, amíg a többiek a földig isszák magukat. Nincs ezzel gond... de ez inkább csapatépítés és nem kapcsolatépítés... Vagy legalábbis nálunk mást jelent a kapcsolatépítés. Olyat expokon, konferenciákon szoktunk és az egyáltalán nem az ivásról szól hanem a szakmai megbeszélésekről, inni csak kávét iszunk, de azt rengeteget.
2017. aug. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én például tökre bírom az ilyeneket és igazából a mostani cégemnél hiányolom is. Pont azért mert alapvetően jó a hangulat.


Persze bizonyos szintű kapcsolatépítés folyamatosan van. Az egy projekten dolgozókkal elmegyünk együtt kajálni, megvan az év végi céges vacsora. Ha valakinek céges évforduló van azt is ünneplik, stb.


Előző munkahelyemen is megvolt a havi 1-2 alkalom mikor munka után összeültünk és csak beszéltünk, ittunk. Kifejezetten jó volt hogy van egy 5-6 fős közösség ahol mindenki jól érzi magát.


Azt meg hogy melyik nő viseli ezt hosszútávon? Bármelyik aki normális és van élete. Értem én hogy kapcsolat de annak sem arról kell szólnia hogy egymás seggében vagyunk egész nap ha nem dolgozunk. Sőt, egy normális kapcsolatnak kifejezetten jót tesz ha megvan a másik fél szabad mozgási tere.


Én a cégemnél pont a nagyobb összejöveteleket hiányolom, például tök jó lenne 1-2 napos túrázás, nyaralás is együtt, mert olyanok vagyunk mint egy nagy család, még ha sokszor mindenki utál mindenkit, akkor is.

2017. aug. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Multinál dolgozom és van ilyen.

A cég részlegenként x összeget biztosít, amit kötelezően ilyen közös programra kell költeni. A mi osztályunk 10 fős.

Az ilyen bulikon mindig a pia a fontos. De szerintem azért ez a csapattól is függ. De annyira nem tudják egymást elviselni, hogy inkább padlórészegre isszák magukat a buli jegyében és mindenki szeret mindenkit.

Én megjelenek, lefutom a kötelező kört, aztán lelépek, mert nem iszok egyáltalán.

2017. aug. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát én sajnos nagyon utálom. Inkább tölteném a családdal azt az időt. Na mindegy, ez van. Köszi a válaszokat.
2017. aug. 26. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!